[100 C4] Woda na miejscu kierowcy

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii forum a powinno być w dziale "Techniczne"
Awatar użytkownika
MARO
Mechanik
Mechanik
Posty: 119
Rejestracja: 2016-03-30, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wałcz
Podziękował: 1 raz

[100 C4] Woda na miejscu kierowcy

Post autor: MARO »

Witam

Sprawa jest i prosta i nie prosta a mianowicie w kwietniu wracając do domu po dwu tygodniowym postoju pod chmurką, przyspieszając poczułem na bucie wodę. Co sie okazało podszybie było pełne wody ( zapchany odpływ pod dmuchawą ). Wszystko zostało odetkane i problem znikł + znów stał w garażu.

Problem pojawił się znów po wczorajszym deszczu. Pod wycieraczką znów pełno wody na but kapie gdy mocniej naciśniemy pedał gazu.

Linka od klapy jak i skrzynka obok jest szczelna jak i odpływ na środku . Z szyberdachu nie ma prawa ciec.

Moje pytanie brzmi skąd to może ciec ? Są jeszcze jakieś "dziurki" przez które może lecieć ?

Dokładnie to większość leci po wykładzinie w zaznaczonym miejscu :

Obrazek

[shadow=red]//PW
mas0n[/shadow]
Ostatnio zmieniony 2017-10-03, 15:09 przez MARO, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
gitmar
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 295
Rejestracja: 2013-04-30, 16:53
Imię: Mariusz
Moje Audi: S6+ C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 4.2 326KM (AHK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć:

Post autor: gitmar »

MARO, _tagi
lycha941
Adept
Adept
Posty: 6
Rejestracja: 2017-03-22, 18:14
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Białystok

Post autor: lycha941 »

Obstawiałbym filtr kabinowy, u mnie po zalaniu dawało z niego jak nie wiadomo co
A co do odpływu, sprawdzałeś pod maska obok skrzynki z przekaźnikami(przy błotniku) ?strona od kierowcy odpływ, może tam coś jeszcze jest przytkane
Ostatnio zmieniony 2017-07-13, 20:21 przez lycha941, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MARO
Mechanik
Mechanik
Posty: 119
Rejestracja: 2016-03-30, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wałcz
Podziękował: 1 raz

Post autor: MARO »

lycha941 pisze:Obstawiałbym filtr kabinowy, u mnie po zalaniu dawało z niego jak nie wiadomo co
A co do odpływu, sprawdzałeś pod maska obok skrzynki z przekaźnikami(przy błotniku) ?strona od kierowcy odpływ, może tam coś jeszcze jest przytkane

Filtr kabinowy ? musiało by być znów pełno wody .... a nie ma.

dwa dni temu rozebrałem podszybie samochodu i go zasilikonowałem gdzie doszedłem :D Ten odpływ znalazłem i odetkałem przez przypadek, ale jest juz drożny !!! wiec czekamy parę dni i zalewam całe auto jak nie zacznie padac ;)
AutoChlodnice
Adept
Adept
Posty: 2
Rejestracja: 2017-07-13, 15:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: AutoChlodnice »

Niekoniecznie musi być pełno wody przy uszkodzonym filtrze kabinowym. Szyberdach też ma rurki odprowadzające wodę które lubią się zatykać.
Ostatnio zmieniony 2017-07-20, 11:11 przez AutoChlodnice, łącznie zmieniany 1 raz.
Robsonl-wo
Adept
Adept
Posty: 8
Rejestracja: 2012-01-31, 13:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: l-wo/w-wa

Post autor: Robsonl-wo »

Może też być uszczelka pod obudową dmuchawy,ja tak miałem i dodatkowo przepuszczały zgrzewy bo auto miałem powypadkowe.
Awatar użytkownika
MARO
Mechanik
Mechanik
Posty: 119
Rejestracja: 2016-03-30, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wałcz
Podziękował: 1 raz

Post autor: MARO »

Robsonl-wo pisze:Może też być uszczelka pod obudową dmuchawy,ja tak miałem i dodatkowo przepuszczały zgrzewy bo auto miałem powypadkowe.
Otóż to, miałem wymieniana nagrzewnice bo pękła i źle uszczelnili. Minusem jest to że zrobiłem tylko od zewnątrz wiec trochę na odpie.... :/ ważne że nie cieknie :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”