[A6 C4] Montaż głośników tył sedan

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radiootwarzacze, nawigacje GPS, radia CB.
Awatar użytkownika
rychu1717
Mechanik
Mechanik
Posty: 154
Rejestracja: 2014-09-24, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wadowice

[A6 C4] Montaż głośników tył sedan

Post autor: rychu1717 »

Panowie potrzebuję małej rady jak prawidłowo podpiąć głośniki do mojej a6. Głośniki kupiłem z avanta wraz z wiązką i tymi małymi, tylko nie wiem co dalej z nimi zrobić. W bagażniku mam osobny wzmacniacz tylko że on mam wyjście na dwa głośniki, ale do niego jest podłączony subwoofer i nie da razy podłączyć nic więcej z racji tego że jest podpięty jak by to powiedzieć na większą moc czyli z jednego wyjścia na jeden głośnik jest podany + a z drugiego wyjścia na drugi głośnik jest podany - (zmostkowane). Niestety w radiu też nie da się pomanewrować gdyż tam też jest wszystko zajęte. Wiem że najprościej byłoby kupić inny wzmacniacz i podpiąć ale nie chce robić nic pochopnie i jeśli jest opcja to podpiąć te głośniki do tego zestawu co mam. Na forum znalazłem jeden podobny temat ale oprócz rozpiski kabli niezbyt mogę się w nim połapać co do czego ma być. Czy jest może osoba która orientuję się w tym i wytłumaczy mi krok po kroku jak to podpiąć żeby nic nie spalić i aby wszystko dobrze grało ?

Chodzi o takie głośniki

Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek
Ostatnio zmieniony 2017-06-28, 14:39 przez rychu1717, łącznie zmieniany 1 raz.
FAŁDZIK
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 390
Rejestracja: 2011-06-08, 15:42
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Przemyśl
Płeć:

Post autor: FAŁDZIK »

rychu1717, jeszcze raz Cię proszę, wrzuć zdjęcia głośników, bo tych jest 3 rodzaje, to jest podstawa, od której można to zacząć
Awatar użytkownika
rychu1717
Mechanik
Mechanik
Posty: 154
Rejestracja: 2014-09-24, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wadowice

Post autor: rychu1717 »

FAŁDZIK, Uzupełnione ;-)
FAŁDZIK
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 390
Rejestracja: 2011-06-08, 15:42
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Przemyśl
Płeć:

Post autor: FAŁDZIK »

no i gra, masz głośniki aktywne, więc podłączasz dokładnie tak jak opisałem w swoim temacie, musisz dokupić adapter
http://allegro.pl/tylne-glosniki-subwoo ... 82910.html

masz kawałek wiązki przewodów, więc proponuję przewody sygnału audio wykorzystać jako przedłużenie zasilania i masy a zamiast nich dać przewód ekranowany z czinczami, np. taki
http://allegro.pl/kabel-przewod-2-rca-c ... 52578.html

jak już to będziesz miał, zadzwoń to pogadamy, nr poszedł na PV
Awatar użytkownika
rychu1717
Mechanik
Mechanik
Posty: 154
Rejestracja: 2014-09-24, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wadowice

Post autor: rychu1717 »

FAŁDZIK, A przypomniało mi się że moje radio ma 2x wyjście na czincze. Czy ja dobrze myślę że zamiast tego modułu wystarczyło by tak jak piszesz przedłużyć sygnał zasilania i masy aby wychodziło na czincze i wpiąć do radia ?
FAŁDZIK
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 390
Rejestracja: 2011-06-08, 15:42
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Przemyśl
Płeć:

Post autor: FAŁDZIK »

pewnie tak, ale najpierw sprawdź miernikiem czy te wyjścia na czincze działają, bo ja w swoim radiu też mam takie wyjścia ale nie ma na nich sygnału
jak masz miernik to ustaw na najniższą wartość Volt no i czerwony do środka a czarny na zewnątrz, włączasz radio i jak będą jakieś wskazania na mierniku to powinno zadziałać, ale pewności nie mam
Awatar użytkownika
rychu1717
Mechanik
Mechanik
Posty: 154
Rejestracja: 2014-09-24, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wadowice

Post autor: rychu1717 »

Sprawdziłem ale to wskazuje na 0,02 V wiec nie wiem czy to dobrze czy nie, chociaż od tego wejścia wychodzą czincze na wzmacniacz (subwoofer) i on działa.
FAŁDZIK
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 390
Rejestracja: 2011-06-08, 15:42
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Przemyśl
Płeć:

Post autor: FAŁDZIK »

czyli masz 4 wyjścia z czego 2 zajmuje subwoofer, więc powinno działać bez adaptera, podłączysz to się dowiesz, jak nie zadziała to dokupisz adapter i podepniesz pod gotową instalację
Ostatnio zmieniony 2017-06-28, 18:43 przez FAŁDZIK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rychu1717
Mechanik
Mechanik
Posty: 154
Rejestracja: 2014-09-24, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wadowice

Post autor: rychu1717 »

Z tego co mi sie udało znaleźć to moje radio ma 2 x 4V wyjścia liniowege i wyjście subwoofera.
Czyli teraz dla uściślenia

Brązowy - minus stały "-12V" podpinam do masy w iso
Biały - plus po włączeniu radia ("+12V" włącza wzmacniacz) - podpinam w zbudzenie (tak jak wpięte jest wzbudzenie subwoofera)

Brązowo-czarny - masa sygnału audio - to mostkuję z prawego i lewego głośnika łącze z czinczem wpinanym do radia

Zielono czerwony - plus sygnału audio - to tak samomostkuję i wpinam do drugiego miejsca na czincze +

Czerwony - plus stały "+12V" - z jednej i z drugiej strony wlutowuje w + z iso

Proszę popraw mnie jeśli coś źle rozumie ;-)
Ostatnio zmieniony 2017-06-28, 19:11 przez rychu1717, łącznie zmieniany 3 razy.
FAŁDZIK
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 390
Rejestracja: 2011-06-08, 15:42
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Przemyśl
Płeć:

Post autor: FAŁDZIK »

czemu chcesz mostkować czincze? czincze to sygnał audio, bolec to plus a obudowa minus, osobne gniazdo na prawą i osobne na lewą, bez mostkowania, dolutowujesz tylko do odpowiednich pinów w kostce głośnika,
postaraj się zrobić instalację na "sucho", bez montażu i sprawdzisz czy zadziała

co do +12V i -12V to możesz nawet podpiąć bezpośrednio pod akumulator, głośnik ma swój bezpiecznik więc nic się nie stanie
jakby co to przedzwoń jutro w ciągu dnia to pogadamy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”