[A8 D2] Pozar w aucie - dochodzenie przyczyny

Awatar użytkownika
Mrozu76
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 289
Rejestracja: 2012-05-04, 07:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

[A8 D2] Pozar w aucie - dochodzenie przyczyny

Post autor: Mrozu76 »

wczoraj prawie slonelo mi A8 :( pozyczylem bratu auto i cale szczescie pojechal je umyc. na myjni zaczelo sie dymic z tylnych prawych drzwi (myl w tym czasie prawy przedni blotnik), to brat poprostu wzial lance i ugasil pozar.. cale szczescie ucierpial tylko boczek, slupek srodkowy i niestety podsufitka :(

ale do rzeczy.. jak dosc co bylo przyczyna? po zniszczeniach wyglada jakby zwarcie bylo w glosniku (fabryczne, nie grzebane BOSE), ale czy to mozliwe? auto zgaszone, wrzystko wylaczone. czy jest ktorys przewod co ma tam prad 24/7? ogolnie wszystkie kable dochodzace do drzwi ucialem, kazdy zaizolowalem oddzielnie i brat dzis jedzie do Chelmna. miejmy nadzieje da rade w dwie strony. co do radia jako winowajcy, po ponownym podlaczeniu aku, glosniki rzezily, mimo, ze radio bylo wylaczone. wyjalem te bezpieczniki, co sa nad aku i sie uspokoilo. moze to ma cos wspolnego, moze nie, ale mialem wode w nawiewach, zapchane te pomaranczowe odplywy. jak chcialem je przepchac, zaczalem od kierowcy strony i troche wody polecialo na podloge, ale szybko podlozylem naczynie, wylalo sie moze z cwierc szklanki i zauwazylem, ze ta deska pod nogami pasazera jest mokra. ale nadal pozar byl w tylnych prawych drzwiach, wiec nie wiem, czy tu moze byc jakikolwiek zwiazek :(

pomozcie, bo juz w marcu wlozylem w auto 900zl, kwietniu 1600zl, maj sie nie skonczyl, a juz 1300 poszlo.. nie sprzedam jej, ale zaraz mi sie kasa w skarpecie skonczy :(

P.S.
Jesli mod uzna, ze temat powiniene byc gdzies indziej, to prosze o przeniesienie. wrzucilem w elektryke, bo glownie nia trzeba sie zajac, chociaz pewnie zejdziemy na temat podlaczenia centralnego i wymiany slupka i podsufitki ;)

P.S.2
Wiem, ze A8, ale to te same roczniki, to pewnie podobne bedzie do C4 ;)
Ostatnio zmieniony 2017-05-21, 16:42 przez Mrozu76, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
burdzio89
Mechanik
Mechanik
Posty: 194
Rejestracja: 2014-01-02, 19:51
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 1.8E 125KM (ADR)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Wodzisław Śląski
Płeć:

Post autor: burdzio89 »

U mnie na szczęście zdążyłem przed pożarem, miałem połamane wiązki wchodzące do klapy bagażnika i zaczynały sie smażyć do tego doszedł felerny bezpiecznik, który wypalił dziurę w gnieździe :-( :-\ po wymianie wiązki wszystko wróciło do normy.
Awatar użytkownika
gitmar
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 295
Rejestracja: 2013-04-30, 16:53
Imię: Mariusz
Moje Audi: S6+ C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 4.2 326KM (AHK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć:

Post autor: gitmar »

Szukałbym w pierwszej kolejności gdzieś zwarcia w wiązce, np.w tej gumowej harmonijce we wnęce drzwi. Może tak jak burdzio pisał, gdzieś kable się załamały i zwierają.
Ostatnio zmieniony 2017-05-20, 11:07 przez gitmar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mrozu76
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 289
Rejestracja: 2012-05-04, 07:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

Post autor: Mrozu76 »

mas0n, z tagami to problem mam pewien ;) ani to A6 ani to 100 ani to ALL ;) dlatego nic nie wpisalem :)
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

Mrozu76, możesz tagi zrobić ręcznie. Tzn nawias kwadratowy i wpisać a8
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”