S6c4 2,2t Brać czy nie?

Linkownia, ciekawostki, pogawędki nie tylko związane z Audi i nie tylko związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
Kulfon
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 56
Rejestracja: 2016-01-16, 11:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SO

S6c4 2,2t Brać czy nie?

Post autor: Kulfon »

Mam pytanie, mam okazje kupić a6 c4 avant 1996 2,2 t. Samochód od około 2 lat stoi nie ruszany według sprzedającego co około 3 miesiące przepalany. Stoi sobie taka zaniedbana na kapciach wrośnięta w ziemię. Nawet mech zaczął rosnąć w jednym z kierunkowskazów.
Ale do rzeczy, facet ma ją od 7 lat. Niby dbał niby tego ale coś kręci. Kupił ją i przez 7 lat zrobił około 40 tyś ma teraz (205) a w 2010 miała 195 tak widnieje na wplepce z wymiany oleju niby jeździ na 0W40 a na tej samej wlepce 10W40. Silnik nie wiem ile nie ybł palony po wrzuceniu akumulatora odpalił dość niechętnie bo musiał ciut pokręcić ale zaskoczył i palił względnie równo. Szklanki się trzaskały na początku ale po chwili ucichły praktycznie bez wycieków delikatne stare zapocenia widać. Karoseria stan =3 błotniki przód delikatnie ruszone korozją z czego jeden pozbawiony klaru. Dół drzwi lewych tył nadszarpnięty korozją a góra bez klaru nadkole tył prawe trochę zjedzone, przód maska w szpachli 340-930. Całę auto w wahaniach 110-1430 z czego najwyższe wyniki osiągnąlem pod tylną lampą z lewej strony. Tak to w granicach drugiego malowania i lekkiej szpachli. Dach słupki błotniki przód oryginał. Lakier na moje oko raczej do położenia na nowo lub konkretnej korekty na pozostałych elementach. Z racji braku przeglądu i 3 kapci nie mogłem sprawdzić nic wiecej niż jak bierze sprzegło i czy hamulce nie stoją. Sprzegło chwyta dość wysoko, a hamulce się nie zblokowały. Skrzynia na 3 i 4 biegu wydaje mi się że wchodzi z oporem. Przewody hamulcowe zardzewiałe tarcze tak samo. Opony śmietnik. Klima działa haha!!! Oc ważne. Z zawieszenia ufając sprzedającemu do wymiany na przodzie wahacze i gumy oraz koncówki drążków. Paski powymieniane rozrząd ma około 10 tyś. Jednak i tak bym pewnie dla spokoju wymienił go, bo po takim czasie cholera wie czego się spodziewać.Wnętrze do prania ale wyraźnych oznak zuzycia nie widać. Auto po chipie na 280 km. Właściciel starszy facet, ale bez owijania w bawełne mówi, że lubiał sobie nią przycisnąć. Co o tym sądzicie pchać się w ten samochód czy olać to. Cena znacznie poniżej 10 tys.
Jest 100c4 2,8 AAH
Doszło 100c4 2,3 AAR
Awatar użytkownika
gitmar
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 295
Rejestracja: 2013-04-30, 16:53
Imię: Mariusz
Moje Audi: S6+ C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 4.2 326KM (AHK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć:

Post autor: gitmar »

Dasz 7-8k, dołożysz 15k i dalej będzie gniot. Na części można brać ale do reanimacji bym się mooooocno zastanowił. Żeby jeszcze był jakiś pewniak typu silnik, buda, ładne wnętrze....Wolałbym dać 20-25k za normalne auto niż kupować taką skarbonę.
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

A ja bym brał. Od zastania silnikowi nic nie będzie. Jedynie hamulce do wymiany, bo rdza, z tej rdzy zrobi się węglik i tarcza będzie pękać choć by nie wiem co. No i sprężynki mogą pęknąć z czasem jak długo stały. Przynajmniej ja tak miałem w 2 lata nie ruszanym aucie. Reszta hula mi do dziś...
Była 100 C4 2,5 AAT

Jeśli miałbyś wybrać między dziewczyną a C4... To wybrałbyś 100 czy A6 ?
dechpo
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 478
Rejestracja: 2012-04-23, 19:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: dechpo »

Kulfon, kompresja sprawdzana? Wycieki z łączenia głowica/blok? Kawa w zbiorniku płynu chłodzenia? Masło od spodu korka oleju? Trzyma ciśnienie oleju na rozgrzanym? Czy ma kompletne detale charakterystyczne dla ski? Ile poniżej 10k?
Ostatnio zmieniony 2017-05-11, 17:32 przez dechpo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
burdzio89
Mechanik
Mechanik
Posty: 194
Rejestracja: 2014-01-02, 19:51
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 1.8E 125KM (ADR)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Wodzisław Śląski
Płeć:

Post autor: burdzio89 »

Właśnie ile i co z detalami najważniejszymi i najbardziej niedostepnymi...?
Awatar użytkownika
Kulfon
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 56
Rejestracja: 2016-01-16, 11:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SO

Post autor: Kulfon »

płyn chłodzenia był zalewany przy mnie bo koleś miał plan w maju ją uruchamiać i w marcu zmieniał wąż chłodnicy, wiec ciężko stwierdzić co tam się dzieje. Masła nie było ani osadów więc sądze że jest ok. Kompresji nie mierzyłem bo nie mam jak i czym. Nie wiem o co wam chodzi z tymi elementami typowymi dla eski. Zderzak przód i błotniki eskowe zegary też emblematy są skrzynia 6 nie wiem co tam jeszcze powinno być tarcze eskowe i zaciski też. Cena do ugniecienia na 5
Jest 100c4 2,8 AAH
Doszło 100c4 2,3 AAR
dechpo
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 478
Rejestracja: 2012-04-23, 19:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: dechpo »

Kulfon, zderzak z kratkami, błotniki, dekory carbon, blenda, felgi, kubełki, licznik, kierownica, tempomat, spryskiwacze, lampy xenon, kolumny z hp2, skrzynia CBL... Za 5k na części spokojnie się zwróci.
kk84
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 995
Rejestracja: 2012-05-30, 22:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: WGM

Post autor: kk84 »

Masz dużo czasu, cierpliwości, kasiory to bierz. Jednak przed sakramentalnym "tak" sprawdziłbym DOKŁADNIE silnik czy nie leje się z niego jak z bitego prosiaka. "Program" na rzeczone niby 280KM podnosi doładowanie z 1.05 na 1.45 - 1.5 Bara a przy zmęczonym motorze może to owocować wydmuchaniem uszczelki głowicy.

Za 5k to sam ją łyknę ;-) . Aby zachować bezczelność do końca : podaj namiar :-P
Ostatnio zmieniony 2017-05-11, 20:15 przez kk84, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

jak krzychu nie weznie to jestem drugi.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
Kulfon
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 56
Rejestracja: 2016-01-16, 11:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SO

Post autor: Kulfon »

Kuzyn za długo lazil za tym facetem aby ja sprzedał. Warunek ktoś zaufany od i obowiązkowo miejsce zamieszkania okolice Sosnowca. Bo chce mieć ja nadal na oku...
Jest 100c4 2,8 AAH
Doszło 100c4 2,3 AAR
Awatar użytkownika
gitmar
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 295
Rejestracja: 2013-04-30, 16:53
Imię: Mariusz
Moje Audi: S6+ C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 4.2 326KM (AHK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć:

Post autor: gitmar »

Jak 5 nawet 6k to na części warto :!:
kk84
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 995
Rejestracja: 2012-05-30, 22:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: WGM

Post autor: kk84 »

Kulfon, czyli się napaliłeś na 2.2 20VT w C4. Wiedz, że jeżeli zdecydujesz się na to auto, to czeka Cie naprawdę długa walka i wywalenie worka kasiory.

Chociaż ją pokaż, jakieś zdjęcia ...
Ostatnio zmieniony 2017-05-11, 22:34 przez kk84, łącznie zmieniany 1 raz.
dechpo
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 478
Rejestracja: 2012-04-23, 19:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: dechpo »

Kulfon, jak dla mnie delikatnie chora akcja, jak kupujesz to Twoje i możesz zrobić z nim co chcesz, a nie jakieś "mieć na oku" 😀 A jak się okaże, że popękana głowica, pogięte korby to poprzedni właściciel dorzuci Ci 10k na remont?
Awatar użytkownika
burdzio89
Mechanik
Mechanik
Posty: 194
Rejestracja: 2014-01-02, 19:51
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 1.8E 125KM (ADR)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Wodzisław Śląski
Płeć:

Post autor: burdzio89 »

Chore Panowie ale to Śląsk... tak już tu jest nie poradzisz :-P
Kolega kupił od gościa z Gliwic merca w124 opuścił połowę z pierwotnej ceny za obietnice że gdy skończy remont przyjedzie pokazać jak wyglada samochód którym jeździł od 92roku.
Merc jest z 91r.
Awatar użytkownika
gitmar
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 295
Rejestracja: 2013-04-30, 16:53
Imię: Mariusz
Moje Audi: S6+ C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 4.2 326KM (AHK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć:

Post autor: gitmar »

dechpo pisze:popękana głowica
....co wcale nie jest rzadkością w 20V R5
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”