[A6 C4] brak mrugania kontrolki uzbrojenia alarmu

jarek_audi
Mechanik
Mechanik
Posty: 173
Rejestracja: 2014-04-30, 00:13
Imię: Jarek
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Strzyżów

[A6 C4] brak mrugania kontrolki uzbrojenia alarmu

Post autor: jarek_audi »

koledzy problem jest taki ze po zamknięciu auta nie mruga wcale kontrolka w wyłączniku świateł przeciwmgłowych , w poprzedniej a6 c4 kontrolka mrugała ... Po zamknięciu się w środku i odczekaniu chwile w bezruchu nic się nie dzieje gdy się ruszę alarm się załączy , załączy się również przy wyłączeniu czujek i próbie otwarcia drzwi od środka wiec sądzę ze alarm się uzbraja zamykają się wszystkie drzwi i słychać syrenkę w bagaju podmieniłem włącznik od kumpla i też nic nie mruga co może być tego przyczyną??
Awatar użytkownika
Sylwester1775
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 72
Rejestracja: 2014-12-13, 17:30
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin i okolice

Post autor: Sylwester1775 »

Może głupie pytanie czy naciskałeś przycisk na słupku drzwi.
Audi A6 C4 Avant 2.8 30v Quattro - Jest W planach jakieś v8
jarek_audi
Mechanik
Mechanik
Posty: 173
Rejestracja: 2014-04-30, 00:13
Imię: Jarek
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Strzyżów

Post autor: jarek_audi »

naciskałem naciskałem i przytrzymywałem i nic kontrolka ani nie zipnie na 2 przełącznikach zero reakcji.
Zastanawiam się czy wymiana sterownika pod siedzeniem z tyłu coś da . I jeszcze jedno pytanie czy każde auto które ma fabryczny alarm ma tą migającą kontrolkę ??
Ostatnio zmieniony 2017-04-19, 18:57 przez jarek_audi, łącznie zmieniany 1 raz.
jarus246
Adept
Adept
Posty: 48
Rejestracja: 2013-06-28, 23:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Włodawa

Post autor: jarus246 »

Podepne się do pytania, tyle że ja nie mam czujek w słupkach. A może powinienem mieć? Mam syrenke w bagażniku i w drzwiach takie moduły. Powinno coś jeszcze być?
jarek_audi
Mechanik
Mechanik
Posty: 173
Rejestracja: 2014-04-30, 00:13
Imię: Jarek
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Strzyżów

Post autor: jarek_audi »

Były różne opcje tego oryginalnego alarmu jedne były z czujkami ruchu i np dodatkowo z kontrolą radia inne nie. U mnie we wczesniejszej c4 np był alarm fabryczny , ale nie mialem czujek ani przycisku do ich dezaktywacji w slupku ani wiazek , tak samo nie mialem dodatkowo modulu pod kanapa tylną. Caly alarm ogarniala pompka widocznie , a w obecnej audi jest moduł dodatkowy i sa czujki ruchu nie mogę dojść konca z ta kontrolka tylko hehe. Poprostu były alarmy reagujace tylko na otwarcie drzwi a były i takie że obejmowały otwarcie drzwi plus wnętrze auta I odcięcie radia. Podejrzewam, że zależało to od tego co sobie klient zazyczyl i za co chciał dopłacić, lub moglo chodzić o wymogi na dany kraj .
Ostatnio zmieniony 2017-04-26, 05:17 przez jarek_audi, łącznie zmieniany 2 razy.
jarus246
Adept
Adept
Posty: 48
Rejestracja: 2013-06-28, 23:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Włodawa

Post autor: jarus246 »

Alarm działa i normalnie słychać syrenkę z bagażnika, po rozkodowaniu mam taką pompkę : 4F1 = Centralny zamek z blokadą wnętrza i blokadą safe. Ogólnie to alarm wyje, odcina rozrusznik i pompę paliwa, a co do wiązek to mam jakieś w bocznych słupkach na dole ale nie wiem do czego służą .
A czy migają wam kierunki przy zamykaniu? U mnie nie i nie wiem czy tak ma być .
Awatar użytkownika
burdzio89
Mechanik
Mechanik
Posty: 194
Rejestracja: 2014-01-02, 19:51
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 1.8E 125KM (ADR)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Wodzisław Śląski
Płeć:

Post autor: burdzio89 »

Może żarówka przeszła? Taki banał może ale prawdopodobne.
Mój miga gdy zamykam auto, przy otwieraniu nic sie nie dzieje :-P mialem audi a4 to mrugala przy zamykaniu i otwieraniu.

[ Dodano: |29 Kwi 2017|, o 06:18 ]
Przy uzbrajaniu alarmu kontrolka mruga szybko a po kilku sekundach raz na jakiś czas.
A i alarm nie wydaje dźwięku przy zamykaniu ale jak otworzy sie drzwi z kluczyka to wyje jak szalony ;-)
jarus246
Adept
Adept
Posty: 48
Rejestracja: 2013-06-28, 23:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Włodawa

Post autor: jarus246 »

Żarówki mam sprawne ;d Podświetlenie i włączenie halogenów działa. No cóż, może to tak ma być że nie miga ;d
jarek_audi
Mechanik
Mechanik
Posty: 173
Rejestracja: 2014-04-30, 00:13
Imię: Jarek
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Strzyżów

Post autor: jarek_audi »

A czy w ogóle ktos wie gdzie idzie kabelek z kostki przy wlaczniku przeciwmgielnych i po pierwsze który to jest kabel? Czy dioda miga po podaniu masy a jest tam stały plus czy na odwrót? Chodzi mi o sprawdzenie ciągłości obwodu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer”