[Q-AUT] Skrzynia autom CRF - cieknący przewód olejowy

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
radzio_g
Adept
Adept
Posty: 33
Rejestracja: 2017-03-09, 21:04
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Śląsk

[Q-AUT] Skrzynia autom CRF - cieknący przewód olejowy

Post autor: radzio_g »

Szanowni Koledzy,
C4 Avant, silnik 2.8 AAH, skrzynia automatyczna CRF (nie CKL jak wcześniej podałem):
czy ktoś z Was umie doradzić jak naprawić cieknący przewód metalowo - gumowy, który doprowadza okej ze skrzyni automatycznej do chłodniczki oleju? Może miałby ktoś do sprzedania? Mamy na forum dział "Sprzedam" ale nie mamy "Kupię"...
Ostatnio zmieniony 2018-01-03, 22:37 przez radzio_g, łącznie zmieniany 4 razy.
Rafał_93
Mechanik
Mechanik
Posty: 196
Rejestracja: 2016-01-11, 09:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Toruń

Post autor: Rafał_93 »

radzio_g, wyjmujesz z samochodu i zanosisz do gościa który zakuwa węże hydrauliczne. Koszt to ułamek ceny nowego z ASO.
Audi A6 C4 2.5 TDI AAT Automat
radzio_g
Adept
Adept
Posty: 33
Rejestracja: 2017-03-09, 21:04
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Śląsk

Post autor: radzio_g »

Hmmm... auto stoi u mechanika a on zapytany dzisiaj rano o zrobienie dokładnie tak jak zasugerowałeś odpowiedział, że sprawa jest bardziej skomplikowana i nie da się tak łatwo...
Zmienić mechanika?
PS Piszesz - wyjmujesz z samochodu. Może lepiej zrobić cały przewód nowy? Jeśli tak - z miedzi? Z czegoś innego? Jakie mają być końcówki (gdy wymontuję to mogę zobaczyć ale pytam z wyprzedzeniem aby się przygotować)...?
Ostatnio zmieniony 2017-03-27, 23:13 przez radzio_g, łącznie zmieniany 1 raz.
radzio_g
Adept
Adept
Posty: 33
Rejestracja: 2017-03-09, 21:04
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Śląsk

Post autor: radzio_g »

Odgrzewam lekko temat: czy ktoś z Was ma do sprzedania lub dobierał ostatnio uszczelki do przewodów oleju pomiędzy ASB i chłodniczką oleju? W "połowie drogi" jest łącznik w formie kostki, do którego zamocowane są cztery rurki aluminiowe. To łączenie "się poci" u mnie... Skrzynia CRF. Czy zdjęcia są potrzebne?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”