[FWD] Regeneracja zacisków, przewody hamulcowe, płyn hamulco

Awatar użytkownika
gustav
Mechanik
Mechanik
Posty: 215
Rejestracja: 2013-04-07, 09:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

[FWD] Regeneracja zacisków, przewody hamulcowe, płyn hamulco

Post autor: gustav »

Wiem że tematów było sporo ale chciał bym mieć jak najbardziej aktualne dane.

Sytuacja:

Hamulce są ok w sensie dobrze hamują jak się nagrzeją itp ale ...... lekko trzymają szczególnie z tyłu i dobija mnie temat wysokiego spalania rzędu ........ 6 L/100 km :lol: miałem już kilka A6 C4 - jest to fenomenalne auto i wiem że tdi 2.5 pali śmieszne ilości on. Muszę to dopracować aby zejśc do naprawdę niskich wartości.

Fakty:

-Nowe tarcze przód, tył ATE razem z klockami ATE - wszystko ori jeśli chodzi o firmę i rozmiar.
- jak podniosę auto to jak rzednim kołem zakręce i po pół lub całym obrocie staje - tak chyba nie powinno być
- tylne: zaciski trzymają na tak jak by połowie tarczy, ogólnie to tył mocniej trzyma i w zasadzie 4 koła dają taki opór że wiem gdzie się podziewa ten 1l/100km

Chciał bym to zrobić porządnie i nie zaglądać do tego przez kilka lat.
Znalazłem firmę DEV Car polecaną na A4 Klubie oraz częściowo na sportaudi. Omówiłem dla Pana sytuacja że chcę porządnie zregenerować hamulce czyli wypiaskować itp dają niezbędne nowe czści itp, Pan powiedział że za 4 zaciski z A6 C4 AEL bierze taki pi x oko 450 zł brutto. Zgodziłem się, po świętach wysyłam całę zaciski - przód i tył.

Następna to kwestia przewodów. Wiem że pójdą do zmiany ale jakie zakupić?

- Corteco
- ATE
- inne
- a może w stalowym oplocie ? czy tylko to ma sens ?

Ostatnia zagwozdka związana z nowym płynem hamulcowy jako wisienka na torcie

Jaki płn zakupić ?

Jak zalewać żeby nie uszkodzić pompy ?
Jest S6 C4 AEC
Jest S4 C4 AAN
Jest A6 C5 AGA
Jest A6 C4 AAT
Jest A4 B5 ANB
Garage Our Cars
Awatar użytkownika
Rikimaru
Mechanik
Mechanik
Posty: 220
Rejestracja: 2011-03-12, 10:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Elbląg

Post autor: Rikimaru »

To ja się podepnę pod temat. Potrzebuje zregenerować tylne zaciski, bo brak mi hamulca awaryjnego. Jaką firmę polecacie, albo ktoś może tym się zajmuje. Potrzebuje zregenerować same zaciski, jarzma sam dam do piaskowania i galwanizacji. Ile może kosztować regeneracja zacisków, a może jest jakiś inny sposób aby rozwiązać mój problem.
Los się musi odmienić
Awatar użytkownika
gustav
Mechanik
Mechanik
Posty: 215
Rejestracja: 2013-04-07, 09:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: gustav »

Ja wybrałem firmę DEV Car. Zbieram się ale zebrać się nie mogę. Jak już się zbiorę to dam znać :lol:
Jest S6 C4 AEC
Jest S4 C4 AAN
Jest A6 C5 AGA
Jest A6 C4 AAT
Jest A4 B5 ANB
Garage Our Cars
Awatar użytkownika
hubos21
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 563
Rejestracja: 2011-05-30, 17:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mogilno

Post autor: hubos21 »

Zamiast wydawać tyle kasy na przewody lepiej trzeba było zmienić przód z 288 na 312, różnica może w normalnym użytkowaniu nie jest jakoś specjalnie wielka ale hamując już z większych prędkości już tak, większa tarcza zawsze zmagazynuje więcej ciepła i większa powietrza szybciej ciepło oddaje, ja mam nowe przewody ATE i jestem zadowolony
AUDI 100 C4 2.0 ACE AVANT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”