[A6 C4] Śruby mocujące airbag w Audi A6 c4

Rurakiko
Adept
Adept
Posty: 7
Rejestracja: 2016-12-14, 20:36
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Szczecin

[A6 C4] Śruby mocujące airbag w Audi A6 c4

Post autor: Rurakiko »

Cześć wszystkim,

Jestem tutaj nowy i poszukuję pomocy!

Chciałbym w moim Audi zmienić kierownicę na standardową która zawsze była montowana w niej. (nie chodzi mi o tą trojramienna). Wszystko jest na miejscu, Kierownica, klucze do montażu a nawet auto jest! Sęk w tym wszystkim jest taki że nie mam tych śrub które trzymają poduszkę na miejscu a nawet nie wiem jak one wyglądają! Dzisaj byłem w serwisie Audi ale ten miły ciecz powiedział mi że niestety nie można u nich kupić zwyczajnie osobno śrub... Trzeba poduszkę cała kupić i na pewno, ale nie gwarantuje będą w zestawie. No tak a zapomniałem dodać że Poduszka w serwisie 3600 PLN stoi. Cytuję słowa tego ciecza :" bo to Audi ". Dobra do sedna sprawy ! Czy może jest ktoś z was w stanie wykonać zdjęcie takiej jednej śruby z różnych perspektyw abym wiedział dokładnie jak to wygląda i czego mam szukać. Ewentualnie może ktoś z was ma takie 2 śruby pod dostatkiem byśmy się dogadali :mrgreen:

Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc

Szerokiej!
Ostatnio zmieniony 2016-12-16, 07:33 przez Rurakiko, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rico77
Mechanik
Mechanik
Posty: 116
Rejestracja: 2015-05-03, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Rico77 »

Chciałem Ci pomóc i szukałem śrub, które kupiłem do poduchy, ale nigdzie nie mogę znaleźć. Niech ktoś jedynie wrzuci zdjęcie, poda długość oryginalnej śruby i średnicę łebka, a wtedy bez problemu kupisz podobną.

W hurtowniach narzędziowych są wkręcane imbusem (oryginalna śruba jest na torx) o takiej samej długości i średnicy. Różnica jest taka, że w oryginalnej główka jest również podkładką. Tutaj dasz osobną podkładkę i będzie dobrze. Wszystko pasuje bez problemu.
Rurakiko
Adept
Adept
Posty: 7
Rejestracja: 2016-12-14, 20:36
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Szczecin

Post autor: Rurakiko »

Hej

Ok ogólnie mam dobrą wiadomość! Sprawa się wyjaśniła! Zamówiłem dwie śruby w serwisie. Tak dokładnie, w serwisie. A wiecie jak to zrobiłem? Zagadalem po prostu do takiego drugiego Pana z serwisu. Pokazał na schemacie jakie to śruby są no i prosto z Deutschland zamówił! Aha i tak by the way, koszt jednej śruby to 11,60 PLN. Jak odbiorę śruby to zrobię zdjęcie i tutaj wstawię!

Dziękuję za pomoc!

Szerokiej
Awatar użytkownika
Rico77
Mechanik
Mechanik
Posty: 116
Rejestracja: 2015-05-03, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Rico77 »

Dzięki za wiadomość, wstaw, przyda się dla następnych ;)
Dobrze, że jednak można dostać taką oryginalną pierdółkę. Jednak jeżeli komuś nie będzie zależało na ori, to te z hurtowni są idealne i koszt to 0,6 zł/2szt :-D
Rurakiko
Adept
Adept
Posty: 7
Rejestracja: 2016-12-14, 20:36
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Szczecin

Post autor: Rurakiko »

Rico77 pisze:Dzięki za wiadomość, wstaw, przyda się dla następnych ;)
Dobrze, że jednak można dostać taką oryginalną pierdółkę. Jednak jeżeli komuś nie będzie zależało na ori, to te z hurtowni są idealne i koszt to 0,6 zł/2szt :-D
Dokładnie tylko że ja sobie powiedziałem, że w tym aucie tylko będą oryginały zamawiane i robione. Hmm będzie ciężko bo w styczniu bieżącego roku 2016 została wycofana produkcja oryginalnych części do Audi A6 C4. No nie patrząc ale to już 20 lat! :roll:

[ Dodano: |15 Gru 2016|, o 22:31 ]
mas0n pisze:Rurakiko, Zastosuj tagi w temacie. Uprości to nam wszystkim życie.
Przywitaj się w odpowiednim dziale.
Pytanko, a jak zastosować tagi?
Awatar użytkownika
gitmar
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 295
Rejestracja: 2013-04-30, 16:53
Imię: Mariusz
Moje Audi: S6+ C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 4.2 326KM (AHK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć:

Post autor: gitmar »

Rurakiko pisze: [ Dodano: |15 Gru 2016|, o 22:31 ]
mas0n pisze:Rurakiko, Zastosuj tagi w temacie. Uprości to nam wszystkim życie.
Przywitaj się w odpowiednim dziale.
Pytanko, a jak zastosować tagi?
Trzeba wejść w edycję pierwszego posta, obok tytułu Twojego wątku po lewej stronie jest okienko. Trzeba je rozwinąć i wybrać odpowiednią opcję pasującą do nazwy tematu.
Rurakiko
Adept
Adept
Posty: 7
Rejestracja: 2016-12-14, 20:36
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Szczecin

Post autor: Rurakiko »

Witam wszystkich,

W załączniku dołączam wam zdjęcie śruby która wchodzi do kierownicy i w poduszkę. Trochę się zdziwiłem że jest taka krótka ale w końcu jest z serwisu, więc chyba musi pasować :mrgreen:

Wesołych świąt bożego Narodzenia!

Szerokiej!



http://s000.tinyupload.com/index.php?fi ... 0473402500
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy bezpieczeństwa Air bag i ABS”