[all]demontaz podsufitki

Wszelkiego rodzaju opisu napraw, instrukcje napraw itp.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

[all]demontaz podsufitki

Post autor: Butterbean »

c4 avant wymiana podsufitki krok po kroku

Postprzez tomkom1 środa, 22 grudnia 2010, 14:48
potrzebne narzedzia:
1.wkretak krzyzakowy i plaski
2.tepe narzedzie typu łyżka do demontazu tapicerki
3.szpikulec.
4.druga osoba do pomocy.

Demontaż
1.odkrecamy progi wewnetrzne.w tym celu wyciagamy srodkowe listwy na progach podwazajac je z boku.
z przodu 3 wkrety z tylu 3 wkrety.zdejmujemy progi.na srodkowym slupku trzymaja sie na zatrzaskach ale bez problemu schodza.
2.odkrecamy oslone boczna w nogach kierowcy.jedna srubka zamaskowana okragla zaslepka w dolnej czesci przy polaczeniu z progiem.srubke trzeba wykrecic do konca i wyjac .nastepnie wysuwamy caly plastik w strone slupka srodkowego.uwazac na gorny element ten waski.jest na zatrzaskach ale wychodzi spokojnie.
3.zdejmujemy oslony slupka srodkowego.zaczynamy od dolu.na dole pod zdjetym progiem 2 srubki krzyzak,zsuwamy dolny plastik w dol i odkladamy.po zdjeciu widac 2 nastepne srubki od gornego plastiku rowniez krzyzak.odkrecamy i zsuwamy na dol.
4.zdejmujemy uszczelke dzwi przednich i tylnych przynajmniej w miejscu gdzie trzyma ona podsufitke.
5.slupki przednie chwytamy u gory i delikatnie ale stanowczo odciagamy od slupka wyskocza bo sa na zapinakch metalowych
6.plastiki na slupku za dzwiami sa na zatrzaskach.wystarczy je pociagnac w kierunku odpiecia i sie odepna na tyle zeby nie blokowaly podsufitki
7.tylne plastiki w otworze klapy bagaznika.zaczynamy od zdjecia listwy gornej czyli podwazamy i sciagamy w dol po kolei jest na 4 zatrzaskach.jest ona zalozona na takich wasach metalowych wiec trzeba uwazac zeby nie zlamac po odpiecu zdjac ten palstik i odlozyc.nastpenie od gory podwazamy i sciagamy boczki na ostatnich slupkach przy otworze klapy.
usuwamy listwy maskujace przy szybach tylnych.sa to paski gumy oklejone materialem.znajduja sie na gorze szyby.poprostu zaczepiamy z jednego konca i wyciagamy to z miejsca miedzy szyba a podsufitka.
8, zdejmujemy lampke tylna.w tym celu podwazamy lampke i pociagamy w dol.
9.zdejmujemy raczki nad fotelami.sruby krzyzak pod okraglymi zaslepkami widoczne po otworzeniu raczki.jesli jest oswietlenie to odpinamy kostke z kabelkami.czynnosc powtarzamy przy 4 dzwiach.
nalezy pamietac ze raczki przednie z oswietleniem maja 2 pozycje a raczki tylne 3 pozycje wlacznika.
nie pomylic.
10.odkrecamy oslona przeciwsloneczna.w miejscu gdzie jest przykrecona jest zalozona zaslepka.trzeba ja podwarzyc srubokretem i zdjac cala.obracajac nia i calym daszkiem mamy dostep do 2 srub krzyzak.podobnie postepujemy przy haczyku na ktorym opiera sie daszek.rowniez jest maskownica.pod ktora sa 2 wkrety.
11.zdejmujemy lampke przednia zaczynajac od przodu czyli blizej szyby.jest wlozona na blaszanych zaczepach.
12 wszystkie funkcje wykonac po obu stronach autka.opis dotyczy autka z szyberdachem.
13.zdejmujemy podsufitke.tutaj jest ona zaczepiona o ramke szyberdachu.jesli podsufitka do zniszczenia to poprostu ja ciagniemy na dol.przy szyberdachu ma ona wklejone od wewnatrz blaszki ktore zaczepiaja sie o rame szyberdachu.poprostu trzeba podwazac i opuszczac ja na dol.za otworem szyberdachu podsufitka przyklejona jest do obudowy szyberdachu.jest rowniez klejona dalej juz za szyberdachem i to dosc solidnie wiec trzeba sie nasilowac z oderwaniem.uwazac zeby nie przelamac blachy dachu i nie wciagnac dachu do srodka.moze ulec uszkodzeniu lakier.po opuszczeniu podsufitki calkowicie wyjmujemy ja otworem klapy bagaznika..
14 przed montazem najlepiej podkleic wszelkie kable tasma maskujaca papierowa aby nie wisialy i po zamontowaniu nowej podsufitki znajdowaly sie we wlasciwym miejscu.
15 .montaz zaczynamy od wsuniecia podsufitki do auta i ulozeniu jej w pozycji w jakiej bedzie zalozona tzn w miare wyrownac jej ulozenie w samochodzie.
16.we dwie osoby montujemy na zaczepach szyberdachu.jesli nie ma szybra to w 2 osoby podsufitka do gory i przykrecamy raczki nad siedzeniami.to one beda poczatkowo trzymac podsufitke na miejscu..
17 dalsze czynnosci w kolejnosci odwrotnej do przedstawionej na poczatku.
18.co do klejenia to ja nie stosowalem kleju.nic nie stosowalem.podsufitka trzyma sie na wsyzstkich innych elementach ktore sa przykrecone lub wcisniete na nia.nic nie lata podsufitka nie wisi.jest miodzio
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
Mongolski
Mechanik
Mechanik
Posty: 171
Rejestracja: 2011-05-24, 12:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Legnica

Post autor: Mongolski »

manual przydatny, bo sufit chyba bedzie czorny.. :evil:
Obrazek
Pawel27
Mechanik
Mechanik
Posty: 241
Rejestracja: 2011-10-02, 20:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: Pawel27 »

Mi się to przytrafiło i mam kilka pytań.

Ile materiału jest potrzebne na nową podsufitkę? Czy materiał na nową podsufitkę z gąmbką ma w sobie klej? czy trzeba to kleić?

Jak odkleić grubą gąmbkę? Trzyma się dachu przy pomocy taśmy dwustronnej, boję się o dach. Czy to robiłeś? Jakąś długą linijką?

PS. Manual bezbłędny - zaoszczędził dużo czasu i wiele rozjaśnia.
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

A jak podsufitkę wyrwac z sedana? :-P Mam jakas smiszna antenke na dachu niepodłaczona do niczego i nie radiowa wiec plan taki zeby ja wywalic i wstawic radiowa bo ta w szybie to kpina a zeby to zrobić muszę sufit rozebrać..
Pawel27
Mechanik
Mechanik
Posty: 241
Rejestracja: 2011-10-02, 20:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: Pawel27 »

ponawiam pytanie, może Butterbean nie widzi a sprawa pilna
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

Pawel27, materialu tyle ile dlugosci ma podsufitka z zapasem na ew szyberdach i slupki.material nie ma zadnego kleju.klej kupujesz na pedzel.spytaj espe poda ci fimre ktora ma i material i klej odpiowedni.polecam bo kleilem ostatnio podsufitke w b4 jego i szlo super.
co do odklejania podsufitki to poprostu szpachelka rece i wsuwasz i odciagassz od dachu.sciaglem kilak sztuk dachu nie pogialem do tej pory.
z sedana podobnie zdejmujesz.z roznica tylu.o ile pamietam to te trojkatne plastiki sa na zatrzaskach.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

z sedana podobnie zdejmujesz.z roznica tylu.o ile pamietam to te trojkatne plastiki sa na zatrzaskach.
Zdjac to zdjac poszło by tylko ktoredy ja ze srodka wyciagnac? :lol: Jedyna opcja chyba to wycinanie szyby? Bo jak inaczej? :-P
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

adriang92, fotel pasazera wyjac.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Butterbean, i mowisz ze da sie ja przez drzwi pasazera wyciagnac? Jezeli tak no to fajnie bedze w wakacje mozna podziałac z antenka :-P
Wielkie dzieki :ok:
Pawel27
Mechanik
Mechanik
Posty: 241
Rejestracja: 2011-10-02, 20:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: Pawel27 »

Butterbean dzięki!
Awatar użytkownika
amadeusz568
Adept
Adept
Posty: 47
Rejestracja: 2012-06-02, 00:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tarn. Góry

Post autor: amadeusz568 »

Witam!
Czytałem na forum, że udało się Wam wyciągnąć podsufitkę. Mam Audi 100 C4 w sedanie bez szyberdachu. Próbowałem ją oderwać na rożne sposoby, ale nie daje rady... Jak ją oderwać :?: :-|
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

amadeusz568, recami...:)
nie ma innej opcji..najlepiej szpachelka plastikowa...najlepiej tez jak ja posmarujesz jakims olejem delikatnie.nie bedzie sie kleil do niej klej..zaczynasz od tylu od srodka..
walcz.nie poddawaj sie walcz...
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
Mlody
Mechanik
Mechanik
Posty: 228
Rejestracja: 2011-11-27, 22:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

Post autor: Mlody »

odkleić to masakra. ale tak jak Butterbean pisze to jedyna opcja.
GEKON Quattro
Awatar użytkownika
PONURY
Adept
Adept
Posty: 23
Rejestracja: 2011-09-22, 11:16
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: LUBLIN

Post autor: PONURY »

Opisik demontarzu -- Szacun dla autora --- dużo pomógł. :ok:
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

I mnie to czeka. Ktoś może doradzić jakiej szpachelki używaliście, mam zestaw plastikowych do tapicerek ale nie wiem czy będą dobre.
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
ODPOWIEDZ

Wróć do „Naprawy”