[Inne] Wypada zaplon - na VAGu brak bledow

Wszystko co tyczy się silników ośmiocylindrowych w układzie widlastym.
Awatar użytkownika
Mrozu76
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 289
Rejestracja: 2012-05-04, 07:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

[Inne] Wypada zaplon - na VAGu brak bledow

Post autor: Mrozu76 »

Wiem, ze nie C4 a A8, ale moze ktos mi tu pomoze :)

Problem jest strasznie slaby, bo VAG bledow nie wyrzuca. Znaczy za pierwszym razem wyrzucil wypadanie zaplonu sporadyczne na cylindrach 5, 6, 7 i 8. Swiece sa nowe, maja moze ze 2tys przejechane. Cewki zamienilem miejscami 7-->1, 8-->2, zeby sprawdzic czy cos sie przeniesie no i zaplon nadal wypada (na LPG bardziej niz na PB. LPG mocno czuc, PB tak delikatnie), ale bledow brak :( moduly wykluczylem, bo one obsluguja cylindry nie prawa - lewa strona, tylko jakos sa pomieszane (znalazlem na forum, ale nie pamietam). Obstawiam cewke, ale wymienic 7 (jedna wymienialem w wakacje i mam nadzieje, ze ona nie padla - byla na 1cyl i on bledow nie wyrzucil) to troche koszta, moze da sie to jakos zawezic? nawet 4 to koszta, jakbym pozostal tylko przy tych 5, 6, 7 i 8. A moze cos innego warto sprawdzic? Wszelkie pomysly bardzo mile widziane, bo to szarpanie nie tylko mnie wkurza, ale przy przyspieszaniu to sie martwie czy poduszek, skrzyni, polosi i reszty do okola nie pouszkadza.

P.S.
Jak mu cisne tak, ze kreci do konca, to nie czuje szarpania - jesli to cos pomoze, tylko przy takim delikatnym, do 2.5tys i tylko na cieplym. na zimnym nic sie nie dzieje
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

moze popatrz co siedzieje ze skladem mieszanki?moze jedna strona ci leje itp...
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
Mrozu76
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 289
Rejestracja: 2012-05-04, 07:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

Post autor: Mrozu76 »

w pt wieczorem wywalil CATa i wypadanie zaplonu na 2cyl. jako, ze podmienilem 7-->1 i 8-->2, to obstawilem cewke. kupilem druga i jak narazie odpukac sie uspokoilo, zrobilem juz ok 100km. niemam tego poszarpujacego wypadania zaplonu, ale wydaje mi sie, ze i tak nie jest idealnie. moze jestem juz przewrazliwiony :zalamany:
Awatar użytkownika
Key100l
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 640
Rejestracja: 2012-08-11, 08:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Stara Ruda ;)

Post autor: Key100l »

Hmm ostatnio był taki problem u typa na fb... Szukaliśmy wypadania zapłonu a okazało się że rozrząd mu przeskoczył na jednej głowie :cry:
Awatar użytkownika
Mrozu76
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 289
Rejestracja: 2012-05-04, 07:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

Post autor: Mrozu76 »

nawet mnie prosze nie strasz :( kolejne 60km zrobione i chyba jest ok
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V8”