[A6 C4] Przecieka szyberdach

Awatar użytkownika
frost12q
Mechanik
Mechanik
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-11, 13:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gryfino

[A6 C4] Przecieka szyberdach

Post autor: frost12q »

Witam,
czy ktos zna przyczyne przeciekania szyberdachu ?
Przy obfitych deszczach leci mi na plecy i pasazerowi.
Przednie odplywy do przednich slupkow sa drozne. Tylnych za cholere nie potrafie zlokalizowac. Zwyczajnie po otwarciu szyberdachu ich nie widac, nie widac zadnych otworow.
Czy ktos zna rozwiazanie problemu ?
Awatar użytkownika
polok777
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 65
Rejestracja: 2014-06-01, 13:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Istebna

Post autor: polok777 »

frost12q, Tylne węże od odpływu zaczynają się mniej więcej gdzieś na wysokości tylnego oparcia ale jeżeli kapie Ci za koszule to może uszczelka gdzieś popuszcza.. Najlepiej zrzuć całą podsufitkę odkręć szyber i sprawdź to sobie..
To nie jest wiele roboty ;)
Ostatnio zmieniony 2016-08-03, 09:04 przez polok777, łącznie zmieniany 1 raz.
:q:
Pedro669
Adept
Adept
Posty: 49
Rejestracja: 2012-12-19, 22:31
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Pruszków

Post autor: Pedro669 »

W sedanie tylne odpływy są po bokach w bagażniku.Trzeba zdemontować te boczne kieszonki na pierdoły i widać wężyki które idą w dół za zakolami.Zobacz od dołu samochodu w tych miejscach zaraz za tylnymi kołami są wężyki włożone w gumowe uszczelki.U mnie wystarczyło przepchać śrubokrętem.
Pawel_Quattro
Adept
Adept
Posty: 41
Rejestracja: 2015-10-15, 21:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Białystok

Post autor: Pawel_Quattro »

Koledzy,

Na poczatek to proponowalbym zlokalizowac odplywy na otwartym szyberku I dosc sztywnym kablem przepchac calosc. Najlepiej tak, zeby zobaczyc gdzie kabel wychodzi od dolu samochodu. Mozna tez uzyc sprezonego powietrza, potem dokladnie przeplukac woda, np z weza ogrodowego lub butelki. Zlac fure porzadnie I sprawdzic efekt. Sciaganie szyberdachu zostawilbym na sam koniec....

Przednie odplywy wyhodza przy slupku, obok zawiasów drzwi.

Przy okazji, widzialem magików co wala w takiej sytuacji tony silikonu w szyber hehe...
Awatar użytkownika
frost12q
Mechanik
Mechanik
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-11, 13:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gryfino

Post autor: frost12q »

Dziekuje Panosie za podpowiedzi. Kiedys z tym walczylem i kablem/linka od kosiarki (gruba) nie dalo rady przeciagnac. Dochodzilo do momentu i stop.

Teraz użyłem tego druta do przepychania rur i kibla. Wsadzilem do momentu kiedy sie zatrzymalo i zaczalem obracac. A potem poszlo dalej. Troszke sie boje ze mogl gdzies sie lekko lakier uszkodzic a to wiadomo, potem moze byc problem.
Ale kanaly prawdopodobnie sa drozne czekam teraz na grube deszcze i zobaczymy.

Jakby ktos mial problem to polecam uzyc druciaka do odpychania kibli.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach”