[100 C4] Zamykanie wyłącznie tylnej klapy

Jiro
Adept
Adept
Posty: 2
Rejestracja: 2016-05-22, 10:31
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wawa

[100 C4] Zamykanie wyłącznie tylnej klapy

Post autor: Jiro »

Panowie, mam następujący problem i chciałbym was prosić o wskazówki co może być nie tak i jakie elementy sprawdzić. Nie odszukałem podobnego problemu.

Problem: Nie działa zamykanie z pilota centralnego zamyka tylnej klapy i tylko tylnej klapy

Dodatkowo:
- Działa zamykanie i otwieranie wszystkich drzwi (prawidłowo)

- Działa otwieranie i zamykanie klapy manualnie z kluczyka (prawidłowo)

- Jeśli zamykam i otwieram zamek klapy z kluczyka odpowiednio zamykają się i otwierają wszystkie drzwi (prawidłowo)

- Jeśli zamknę klapę z bagażnika kluczykiem, aktywuję alarm tak aby potwierdzić że auto jest zamknięte a następnie nacisnę przycisk centralnego całe auto, w tym klapa, otworzy się (czyli jest to prawidłowe zachowanie)

- Mierzyłem napięcia przewodów brązowo-szarego (zamykanie) i brązowo-zielonego (otwieranie). Zarówno w klapie jak i kostce w bagażniku napięcia są następujące:
--- otwarta klapa
---- brąz/szary: 12v
---- brąz/zielony: ~0.3v
--- zamknięta klapa:
---- brąz/szary: 0,7v
---- brąz/zielony: ~0.3v
-- podczas impulsu zamykania i otwierania napięcie na brąz/zielony skacze tak do ~0,8v - rozumiem że to impuls sterowania (?)

- Gumka na siłowniku centralnego w klapie wydaje się nieprzerwana (działa otwieranie prawidłowo)

- Do siłownika centralnego dochodzi przewód podciśnienia podłączony przy gumce. Od drugiej strony siłownika (nazwijmy od spodu) nie ma podłączonego przewodu, jest tylko zawór. Rozumiem że to też prawidłowe podłączenie

Proszę o pomoc. Może rozwiązanie jest banalne. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer”