[100-2.0 AAE] Kończący sie silnik

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
yogibear
Adept
Adept
Posty: 4
Rejestracja: 2016-06-12, 08:15
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

[100-2.0 AAE] Kończący sie silnik

Post autor: yogibear »

Witam. W mojej setce kończy sie silnik, mianowicie cisnienie oleju na rozgrzanym silniku wskazuje nieco ponad 0.2 i zastanawiam sie co dalej z tym fantem zrobic.
Miesiać temu była u lakiernika została co nieco dopieszczona. Po odbiorze od mechanika zatarła sie rolka na rozrządzie co wiazało sie z wymianą głowicy gdyż regenarcja starej wiazałaby sie z kosztem około 800 zł. dołożyłem już do niej 2000zł a kupiłem ja za 4000zł.
Teraz pytanie, szukac silnika?, jeżeli tak to jaki? Bo dostac AAE ogarnietego graniczy z cudem.
Pomóżcie bo radzą mi aby ją sprzedać.
Z góry dzieki za pomoc.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gitmar
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 295
Rejestracja: 2013-04-30, 16:53
Imię: Mariusz
Moje Audi: S6+ C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 4.2 326KM (AHK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć:

Post autor: gitmar »

Porównaj sobie słupki z innych 2.0 i coś dobierz. Trochę tego było ABT, ABK w B4, AAD, AAE w C4. Jeśli chodzi o sam dół albo cały słupek to coś powinieneś jeszcze znaleźć. Nie wiem z silnikami z Passatów B3/B4, Vento, Golfów, tam były poprzecznie montowane, ale może da się przełożyć mocowania i znaleźć coś podobnego.
yogibear
Adept
Adept
Posty: 4
Rejestracja: 2016-06-12, 08:15
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: yogibear »

Z tego co mi wiadomo to tylko z ABT pasuje słupek. Passaty i Venta raczej odpadaja bo przerabiać uchwyty to troszke za duzo maniany. Zrobiłem rozeznanie z ABT i słyszałem ze z nimi tez bedzie ciezko by cos dobrać w miare chodzącego. Bo karoseria z B4 troche je dobijała.
Awatar użytkownika
Mpi_
Adept
Adept
Posty: 48
Rejestracja: 2015-10-06, 11:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gdańsk/Kartuzy

Post autor: Mpi_ »

I co masz jeszcze to auto?
Był sedan A6 96' 2,0 8V , był sedan 100 91' 2,8 V6, jest Avant 94' 2,6 V6 :)
yogibear
Adept
Adept
Posty: 4
Rejestracja: 2016-06-12, 08:15
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: yogibear »

Mpi sorki ze dopiero teraz ale mialem natłok spraw na głowie i nie zagladalem na forum. A jesli chodzi o Twoje pytanie to tak jeszcze mam tą setke, narazie do przodu jedzie ale to juz kwestia czasu jak padnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”