[A6-2.5TDI AEL] Demontaż pompy wtryskowej AEL

Wszystko ci się tyczy układu wtryskowego w silnikach wysokorpężnych
Biedron
Adept
Adept
Posty: 24
Rejestracja: 2015-04-24, 11:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rogoźno Wlkp.

Post autor: Biedron »

Odgrzeje nieco temat. Muszę zdemontować pompę i wysłać do pompiarza. Czy jest jakaś inna opcja, żeby zablokować te kółko na pompie i odkręcić, albo żeby wytargać ją z auta razem z kółkiem. Jaki tam jest gwint lewy czy prawy?
Ostatnio zmieniony 2016-09-26, 12:27 przez Biedron, łącznie zmieniany 1 raz.
MarekAudi
Adept
Adept
Posty: 12
Rejestracja: 2013-08-04, 11:51
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Sławatycze

Post autor: MarekAudi »

Koło pasowe jest ciężko odkręcić ponieważ nie ma tam żadnej blokady, jest możliwość odkręcenia pompy razem razem z podstawą przykręconą do bloku. Wystarczy odchylić pompę w prawą stronę i będą dwie śruby. Ciężki dostęp jest ale jak najbardziej płaskim kluczem odkręcisz. Później w imadle lub w kilku chłopa koło pasowe odkręcicie.
Biedron
Adept
Adept
Posty: 24
Rejestracja: 2015-04-24, 11:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rogoźno Wlkp.

Post autor: Biedron »

Już po operacji. Udało się wymontować i pompa pojechała do pompiarza. Koło pompy ma cztery otwory, dwa małe z gwintem i dwa duże. Niestety gwint jest nietypowy bo żadna śruba nie chciała pasować(z ameryki te koło wzięli czy co?). Zanim pompa wróci chciałbym dobrać te śruby bo po ich wkręceniu będzie łatwo zablokować koło. Póki co przy odkręcaniu wsadziłem luzem jakieś śruby w te większe otwory i zblokowałem koło brechą. Trochę niewygodnie, ale skutecznie. Zastanawiam się tylko czy dam radę sam to poskładać, czy potrzebna będzie pomoc mechanika. Czy do prawidłowego napięcia paska pompy potrzebny jest przyrząd? Zastanawia mnie też ta sprężynka na rys. bo u mnie jej nie było.
marcin łuków
Mechanik
Mechanik
Posty: 141
Rejestracja: 2014-12-31, 01:14
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: łuków

Post autor: marcin łuków »

sprężynka służy do napinania rolki paska przed dokręceniem. bez niej też się obędzie.
Biedron
Adept
Adept
Posty: 24
Rejestracja: 2015-04-24, 11:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rogoźno Wlkp.

Post autor: Biedron »

Dla potomnych bez klucza dodam,że udało się dopasować śruby. Pasują 3/8". Wiëc blokowanie koła robi się dość proste. Jak wróci pompa biorę się za montaż. Nie znalazłem tylko dokumentacji jak prawidłowo napiąć pasek pompy. W autodacie widziałem też,że zarówno rolkę jak i koło pompy dokręca się momentem 45Nm.Wydaje mi się to trochę mało dla koła pompy.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-09-28, 22:41 przez Biedron, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
various
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 754
Rejestracja: 2012-01-07, 00:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tarnowskie Góry

Post autor: various »

Biedron, ja te koło dokręcam na tyle, na ile umiem je zablokować ręką :-> Wszystko chodzi, a ostatnio ściągam te koło dość często :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pompy wtryskowe i wtryskiwacze”