[100 C4] Komunikat spalonej żarówki

Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

Butterbean, masz rację skrajnym przypadkiem może być problem w samym przekaźniku jak i również w samym liczniku. Co do ustawień zegarka to pokrętłem od testu AC pociągasz do siebie i lewo ustawienie godziny i prawo minuty. W A8 podejzewam był moduł haka dlatego było ok wkoncu A8 to klasa sama w sobie:)

Inaczej jest ustawienie w nowszej A6 w której data godzina ustawia się automatycznie sama w A8 podejzewam tez.
Ostatnio zmieniony 2016-03-28, 20:02 przez Grzesiek_Cichy, łącznie zmieniany 1 raz.
pawel76
Mechanik
Mechanik
Posty: 230
Rejestracja: 2014-04-19, 18:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gorzów Wlkp

Post autor: pawel76 »

Haha dwa lata jeździłem autem i nie wiedziałem jak przestawić zegarek, właśnie sprawdziłem, jest jak piszecie :mrgreen: :zdrowko:
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

pawel76, jeden sukces już jest :ok: teraz sprawdź wszystkie żarówki a które masz napisane wcześniej by wciąż się nie powtarzać w temacie. Jeśli wszystkie żarówki będą ok to wina może być w przekaźniku o numerze 301 jak napisał wcześniej kolega bądź występuje problem w liczniku. Oczywiście zwalenie klem może nie pomóc ale z elektryką wiadomo jak jest. Jeśli problemu nie było przed połączeniem 3światła stopu to sądzę że tutaj jest problem aczkolwiek nie musi. Jeśli któraś oprawki będzie zaśniedziała to przekaźnik wykryje różnice oporu między lewą a prawą stroną i już jest błąd który może być już nawet w samej żarówce. Na spokojnie wszystko sprawdzić i wtedy porozmawiamy po zabiegu:) Pozdrawiam
pawel76
Mechanik
Mechanik
Posty: 230
Rejestracja: 2014-04-19, 18:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gorzów Wlkp

Post autor: pawel76 »

Dziś rano gdy wsiadłem do auta odrazu rzuciło mi się w oczy że słabiej świeci podświetlenie całego licznika a więc problem chyba poważniejszy, chyba nic nie zacznie mi się topić, co?
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

pawel76, jak ustawiałeś godzine to skreciłeś zapewnie podswietlenie, bo od tego też jest te pokretło, z tym że nie ciagniesz do siebie a krecisz normalnie w prawo.
pawel76
Mechanik
Mechanik
Posty: 230
Rejestracja: 2014-04-19, 18:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gorzów Wlkp

Post autor: pawel76 »

Tak też sobie pomyślałam po paru godzinach w pracy :lol:
pawel76
Mechanik
Mechanik
Posty: 230
Rejestracja: 2014-04-19, 18:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gorzów Wlkp

Post autor: pawel76 »

Niestety nie udało się zlokalizować usterki, żarówki przejrzane,styki, kostki, akumulator odłączony na jakiś czas i podłączony,nadal to nic nie pomogło, zapalam światła pojawia się komunikat spalonej żarówki, robię inspekcje,kolejno pokazują się obrazki, na koniec O.K i znów pojawia się komunikat spalonej żarówki :-(
Rafał_93
Mechanik
Mechanik
Posty: 196
Rejestracja: 2016-01-11, 09:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Toruń

Post autor: Rafał_93 »

Mam identyczny problem, odłączałem nawet dziś instalację od ori haka al nadal nic. Jutro jeszcze odetnę całkowicie trzeci stop ale nie wierze że to pomoże. Dodam że ja z tym problemem walczę od czasu zakupu auta.
Audi A6 C4 2.5 TDI AAT Automat
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

pawel76, Rafał_93, na podszybiu w skrzynce bezpieczników pod maską(od kierowcy) znajduje się przekaźnik z oznaczeniem 301. Jest to ten moduł który sprawdza żarówki. Na 70% procent jest jego wina jeśli nie leży po stronie żarówek i żadnych tam kombinacji(3 światło stop) zostaje do podmiany. Na 30% wina leży w liczniku-są ze sobą powiązane. Innej możliwości nie ma. Jeśli oczywiście żadnych żarówek ledowych nie macie podłączonych w danych pozycjach których ten moduł sprawdza. Mam nadzieję że faktycznie pokazuje Wam przekreślony piktogram żarówki a nie okładzin zużytych hamulców(kółeczko z takimi łezkami po bokach).
Ostatnio zmieniony 2016-03-30, 20:29 przez Grzesiek_Cichy, łącznie zmieniany 1 raz.
Rafał_93
Mechanik
Mechanik
Posty: 196
Rejestracja: 2016-01-11, 09:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Toruń

Post autor: Rafał_93 »

Grzesiek_Cichy, u mnie na milion procent pokazuje żarówkę. Klocki pokazywał też, jak przez przypadek przerwałem kabel od czujnika. Właśnie miałem pytać gdzie jest ten przekaźnik 301, muszę się do niego dobrać ale najpierw sprawdzę ten 3 stop bo nie mam pewności czy ktoś go nie dokładał. U siebie poprawiłem już wszystkie styki przy światłach, zmieniłem wszystkie żarówki, odłączyłem instalację od haka. Dziś odepne ten stop i sprawdzę przekaźnik. Tam nie ma jakiegoś styku czy po prostu trza go wymienić na inny?
Audi A6 C4 2.5 TDI AAT Automat
pawel76
Mechanik
Mechanik
Posty: 230
Rejestracja: 2014-04-19, 18:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gorzów Wlkp

Post autor: pawel76 »

U mnie to piktogram spalonej żarówki, nie da się pomylić tego,co do 301to wyciągnąłem go i włożyłem no ale skoro może być w nim problem to muszę poszukać czegoś na podmianke
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

Rafał_93, moduł znajdziesz na podszybiu pod plastikową maskownicą w czarnej skrzynce tam gdzie znajdują się dodatkowe przekaźniki jak i bezpieczniki. Jeśli przekaźnik się uszkodzi to większe prawdopodobieństwo że się go nie naprawi.

pawel76, Rafał_93, macie na forum kolegę który zaopatrzy Was w takie rzeczy. Wiadomo o kogo chodzi_Butterbean. Ewentualnie olx i allegro ale to już Wasza decyzja. Tak jak pisałem wcześniej jeśli wszystko juz naprawdę jest sprawdzone omawiany przekaźnik 301 podmienić, jeśli tu nie będzie winy to zostaje sam licznik także do podmiany.
pawel76
Mechanik
Mechanik
Posty: 230
Rejestracja: 2014-04-19, 18:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gorzów Wlkp

Post autor: pawel76 »

Jak bym wymieniał licznik to napewno na AC BC tylko trzeba jeszcze dopytać, doczytać co i jak żeby wszystko chodziło
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

pawel76, posiadasz wersję krótką czy długą( 7zegarów)?
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

oba alarmy czyli i bremslicht i zarowka sa sterowane masa.nie pamietam ktore kabelki z 14 pinowej kostki.zeby sprawdzic licznik wystarczy podac tam mase.jesli zgasna alarmy to licznik oki.
ciekawostka-dla zakladajacych zegar ac do auta bez kontroli zarowek-mozna sobie z tych alarmow zrobic przypoiacz swiatel-wyswietla sie ikonka dopoki nie wlaczysz swiatel-zabawa jednym przekznikiem dolozonym.
o ile pamietam binkowi tak robilismy.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”