[100 C4] Komunikat spalonej żarówki

pawel76
Mechanik
Mechanik
Posty: 230
Rejestracja: 2014-04-19, 18:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gorzów Wlkp

[100 C4] Komunikat spalonej żarówki

Post autor: pawel76 »

Pojawił się dziś komunikat spalonej żarówki, sprawdziłem wszystko dookoła i jest ok, mam dołożene dodatkowe światło stop lecz chyba to nie ma wpływu bo wcześniej było o.k
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

pawel76, właśnie ma to wpływ. Zmieniasz pobór prądu na wyjściu. Już wcześniej gdzieś pisałem post na podobny temat. Powtórzę :ok:
Moduł sprawdzania zarówek kontroluje tylko oba krótkie, stopy i tylne światła pozycyjne. Żarówki od postoju przód, podświetlania tablicy rej. nie są testowane oczywiście jest to sprawdzone. Musiałbyś odczekać pare dni czasem spalona żarówka sama się ujawni(miałem tak w swojej gdy przepalała się żarówka mijania) odłączyć na pewien czas 3 światło stop i wtedy spróbować. Komputer ma zakodowane dane wartości które sprawdza więc jakakolwiek ingerencja w obciążanie danego wyjścia powoduje oto taki efekt. Doradzałem by 3światło stopu robić za pomocą przekaźnika który ma bardzo niski pobór prądu a z pewnością rozwiązałby problem. Pozdrawiam
pawel76
Mechanik
Mechanik
Posty: 230
Rejestracja: 2014-04-19, 18:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gorzów Wlkp

Post autor: pawel76 »

A jaki to ma być przekaźnik? Oczywiście też pomyślałem aby odłączyć 3 stop i zobaczyć co będzie się działo, czytałem też podobny problem tylko że tak kolega jakiś zrobił kilka dodatkowych stopów, u mnie po podłączeniu 3stopu było wszystko o.k, żaden komunikat się nie pojawiał aż do dziś, jutro się okaże, dzięki za info
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

pawel76, choćby pierwszy z brzegu: http://allegro.pl/przekaznik-samochodow ... 38804.html

Tutaj rozwiązanie jest proste. Sposób podłączenia ogarniesz:) Od żarówki stopu ciągniesz plus do przekaźnika. Drugi do masy. Na wyjściu obwodu załączanego robisz podobnie z tym że + musisz pociągnąć najlepiej z aku. Drugi do masy. Proste rozwiązanie jest zawsze najlepsze. Nie wiem jaki ma pobór 3światło które Ty zastosowałeś czy to jest listwa Led czy żarówka w obudowie firmy Wesem. W poprzednim temacie właśnie z tymi "dodatkowymi" swiatłami poradziłem w ten sposób i to powinno funkcjonować. Przekaźnik ma bardzo niski pobór prądu więc tylko na załączenie żadnych problemów być nie powinno bo wyjście na 3światło będzie brane z innego miejsca.
Ostatnio zmieniony 2016-03-27, 20:42 przez Grzesiek_Cichy, łącznie zmieniany 1 raz.
pawel76
Mechanik
Mechanik
Posty: 230
Rejestracja: 2014-04-19, 18:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gorzów Wlkp

Post autor: pawel76 »

Zastosowałem listwę led, co do elektryki to nie jest to moją mocną stroną ale znajdę kogoś do pomocy
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

pawel76, odłącz na pewien czas 3światło stopu i wtedy będziemy myśleć nad poprawieniem instalacji by dołożyć 3światło bez błędu spalonej żarówki. Jak odłączysz listwę led uruchom proces testu AC. Już powinna być poprawa.
pawel76
Mechanik
Mechanik
Posty: 230
Rejestracja: 2014-04-19, 18:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gorzów Wlkp

Post autor: pawel76 »

Stop dołączony, inspekcja zrobiona, komunikat żarówki nadal świeci
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

pawel76, chciałeś napisać stop odłączony. Wszystkie żarówki masz sprawdzone tak przy okazji? Możesz przelecieć wszystkie żarówki a dokładniej wykręcić i sprawdzić styki być może któraś powoli się wykańcza.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

tak naprawde jedynym sensownymrozwiazaniem 3 stopa jest pociagniecie go od przekaznika 301 w podszybiu.dlugo bo dlugo ale pewnie ze niebedzie sie cielo.
ja mialem ostatnio problem z 301 w a8.
przednia pozycja swiecila,tylna nie.zmiana zarowki nic nie dawala.okazalo sie ze sam przekaznik 301 powodowal to ze zarowka nie swiecila.tak wiec i 301 moze dawac blad mimo ze wsio swieci.co najlepsze.podpialem instalacjehaka.podpieta przyczepka nie powduje bledu zarowki.ale to niestety inna technologia bo a8..
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
dechpo
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 478
Rejestracja: 2012-04-23, 19:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: dechpo »

Butterbean, a pokazuje spaloną żarówkę przyczepki?
pawel76
Mechanik
Mechanik
Posty: 230
Rejestracja: 2014-04-19, 18:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gorzów Wlkp

Post autor: pawel76 »

Tak Grzesiek Cichy, odłączony -źle się napisało, jutro jeszcze sprawdzę wszystkie żarówki na stykach, no i przy okazji odłącze akumulator bo tylko tak mogę przestawić zegarek i może wtedy wróci wszystko do normy, odłączajac stop to tylko odłączyłem masę, plus nadal siedzi w lampie, Butter a ty się pogniewałes? Pisałem do ciebie na pw, napewno masz to co potrzebuje
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

pawel76, zajechany jestem jak stopy cygana.kompa nie odpalam w robocie wcale.a tocoodczytam na tel to czasami nie moge odpisac itp.powtorz zapytanie.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
pawel76
Mechanik
Mechanik
Posty: 230
Rejestracja: 2014-04-19, 18:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gorzów Wlkp

Post autor: pawel76 »

Poszło na pw
Maciek F.
Adept
Adept
Posty: 12
Rejestracja: 2013-12-04, 08:56
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Świętokrzyskie

Post autor: Maciek F. »

pawel76
Do ustawiania zegarka w C4 służy ten sam przycisk co do inspekcji na AC tyle że pociągasz
go do siebie i przekręcasz w lewo lub prawo
M.
AUDI 100 C4 2,0 E - było
AUDI C4 S4 2,2 T - jest
pawel76
Mechanik
Mechanik
Posty: 230
Rejestracja: 2014-04-19, 18:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gorzów Wlkp

Post autor: pawel76 »

Maciek F, jeżeli tak jest to masz browara, kiedyś ktoś mi jeszcze inny sposób podpowiedział który wogole się nie sprawdził, w końcu jakiś sposób musi być
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”