[ALL ] Światła, Czyszczenie reflektorów soczewek odbłyśników

Wszystko co związane z naprawami i modydikacjamy a nie pasujące do w/w
Awatar użytkownika
wolfik0
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 711
Rejestracja: 2011-07-22, 22:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zabrze

Post autor: wolfik0 »

Ławek, Soczewka się nie ma prawa wypalić bo to kawałek szkła :-P Także jak już to wypalił Ci się odbłyśnik.
I dlaczego wywalony xenon ? :mrgreen: Jakby nie było psuje on mniej odbłyśnik bo wytwarza mniej ciepła niż żarówka :mrgreen: :mrgreen:

frost12q, Powinieneś dać radę :P I nie pastą tylko białym tlenkiem ceru na filcu i wiertarce, polerce :ok:
()()()() Jedna rodzinka VW
Ławek
Adept
Adept
Posty: 8
Rejestracja: 2013-10-06, 09:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ostrów

Post autor: Ławek »

wypalić miałem na myśli zakopcić ? :). wiem że wytwarza mniej tego ciepła ... ale.. znajomy w a4 b6 założył sobie również xenon, bo narzekał na słabe światła. skończyło się na tym że kupił nowe reflektory, i wrócił do żarówek, bo , PODOBNO, starych nie dało się już naprawić... ja xenonami ratowałem upadłe lampy, i tak z mizernym skutkiem :). jeszcze inna sprawa która może niektórych zaskoczyć, to to, że po prostu wole zwykłe żarówkowe światło, niż te białe. w ten czas zbliża się ciemność, zobaczymy czy cokolwiek to dało..

we dwóch źródłach gdzie pytałem o te lampiony, od razu pojawiało się pytanie czy jeżdżone na xenonie. myślę że moja kadencja niewiele by tu zmieniła - po zakupie autka miałem już gotową instalacje i dziurki w klapkach :)
Ostatnio zmieniony 2014-04-19, 19:16 przez Ławek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wolfik0
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 711
Rejestracja: 2011-07-22, 22:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zabrze

Post autor: wolfik0 »

W poprzedniej a6 c4 miałem 5 lat xenony i odbłyśnik wyglądał nienajgorzej po tym czasie ;) na chwilę obecną ma na liczniku 460tys a niedawno czyściłem w niej lampy i wciąż odbłyśniki w miarę okej... także uważam że xenon aż tak nie wypala odbłyśników przynajmniej w naszych autkach :mrgreen:
()()()() Jedna rodzinka VW
Ławek
Adept
Adept
Posty: 8
Rejestracja: 2013-10-06, 09:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ostrów

Post autor: Ławek »

i cóż mogę powiedzieć .... nie myślałem że ten reflektor potrafi tak dobrze zaświecić :). w końcu widzę drogę :). jak linie odcięcia widziałem tylko na ścianie, tak teraz widać ją wyraźnie na drodze. jak xenon poprawił świecenie na półkę wyżej, tak teraz na żarówce mam efekt 5 półek wyższy :) utracił tylko aspekt wizualny, xenon estetyczniejszy :).

nie wiem jak to jest rzeczywiście z tym wypalaniem ... może u znajomego to odosobniony przypadek, ale jednak 'majstry' od moich lamp o to pytały. ziarenko prawdy musi chyba w tym jednak być..

co by nie było jestem zadowolony :)
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Napylali ci nową powłokę metalu również na cały odbłyśnik długich czy tylko krótkich? Wygląda że na całość. Można wiedzieć ile taka usługa cię wyniosła?
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Ławek
Adept
Adept
Posty: 8
Rejestracja: 2013-10-06, 09:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ostrów

Post autor: Ławek »

J.A.G. gdyby wierzyć majstrom, to lampa jest od środka wypłukana. mimo zamiaru zrobienia tylko soczewek od mijania, z rozpędu zrobili mi też drugą soczewkę - zwyczajnie się nie dogadaliśmy. długie są nietknięte. 140zł za 4 soczewki w 2 lampach. różnica jest wręcz kolosalna, na światło widać nawet w dzień :) i bardzo wyraźnie widać linie odcięcia - a tak to widziałem je tylko na ścianie. nie żałuję ani złotówki, choć miałem zamiar tylko na soczewki od mijania.

a, tak teraz czytam co naskrobałem, i muszę dołożyć dwa słowa - tak, gdyby wierzyć majstrom, to tak właśnie zrobili z samymi soczewkami :) + płukanie lampki. same szkła też są nietknięte
Ostatnio zmieniony 2014-05-08, 08:08 przez Ławek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wolfik0
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 711
Rejestracja: 2011-07-22, 22:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zabrze

Post autor: wolfik0 »

Jestem ciekaw czy rzeczywiście napylili od nowa warstwę na odbłyśniki p.mgielne czy po prostu skasowali Cię za napylenie :P
Bo od p. mgielnych odbłyśniki są metalowe przez co dobrze przyjmują i oddają ciepło i warstwa odbijająca światło nie wypala się tak... no i są rzadko używane :mrgreen:
()()()() Jedna rodzinka VW
Ławek
Adept
Adept
Posty: 8
Rejestracja: 2013-10-06, 09:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ostrów

Post autor: Ławek »

wolfik0, zawsze, jak widać, mam ograniczone zaufanie ... ale gościu , co by nie było, na pewno solidnie ogarnął temat świateł mijania :). w razie czego służę kontaktem. fakt, halogeny to dla mnie zbyteczny gadżet ... w audiczce za to dobrze pełnią funkcję 'dziennych' - szkoda nightbreakerow ;)
Awatar użytkownika
Danieles
Mechanik
Mechanik
Posty: 187
Rejestracja: 2014-01-27, 15:28
Imię: Daniel
Moje Audi: S4 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.2T 230KM (AAN)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Malbork / Macroom

Post autor: Danieles »

ja poproszę o kontakt do nich
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”