[A6-2.5TDI AAT] Pompa wtr. (dawka paliwa , kąt wtrysku)

Wszystko ci się tyczy układu wtryskowego w silnikach wysokorpężnych
Scania V8
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 86
Rejestracja: 2014-03-19, 22:15
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bielsk Podlaski

[A6-2.5TDI AAT] Pompa wtr. (dawka paliwa , kąt wtrysku)

Post autor: Scania V8 »

Mam pytanie w którą strone przesuwam nastawnik by zwiększyć dawkę jeśli stoje przed silnikiem do siebie czy odpycham . Wyczytałem coś takiego w necie że im mniejsza wartość na vagu tym więcej dostaje paliwa czy to prawda? . Jakie są sposoby zwiększenia kąta wtrysku żeby nie odkręcać całej pompy ?

Przed wakacjami było ustawiane na 3.8mg później nic nie grzebane przy pompie w tej chwili jest prawie 1mg więcej gdzieś ok 4.7mg czy taka korekta jest normalna czy coś z wtryskami się dzieje?
Ostatnio zmieniony 2016-02-04, 10:09 przez Scania V8, łącznie zmieniany 1 raz.
Skoczek2010
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 50
Rejestracja: 2013-11-25, 00:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: Skoczek2010 »

Scania V8, przesuwając nastawnik w stronę kabiny - zmniejszymy dawkę, w stronę zderzaka - zwiększymy.
Pamiętaj, że przesuwasz nastawnik o dziesiąte części milimetra.
Tylko teraz pytanie czy nie lepiej jest to zrobić za pomocą vaga? Na pewno jest to bezpieczniejszy sposób bo robisz go na odpalonym silniku i widzisz jak się dawka zmienia.
A co do zmiany konta wtrysku to reguluje się go albo właśnie za pomocą pompy albo za pomocą kółka wałka rozrządu od strony pompy.
Ostatnio zmieniony 2016-02-04, 18:28 przez Skoczek2010, łącznie zmieniany 1 raz.
Scania V8
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 86
Rejestracja: 2014-03-19, 22:15
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bielsk Podlaski

Post autor: Scania V8 »

ja vaga mam , mechanik ustawiał dawke latem na 3.8mg i już nic nie było przestawiane a teraz zimą jest 4.7mg czy taki skok jest normalny??
Rafał_93
Mechanik
Mechanik
Posty: 196
Rejestracja: 2016-01-11, 09:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Toruń

Post autor: Rafał_93 »

Scania V8, silnik nagrzany do 90 st? U mnie na przykład dawka stale skacze i nie mam pojęcia od czego ... Najprawdopodobniej czeka mnie czyszczenie nastawnika, a jak nie pomoże to się pochlastam
Audi A6 C4 2.5 TDI AAT Automat
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pompy wtryskowe i wtryskiwacze”