[A6-2.5TDI AEL] Jaki najlepszy olej??

Wszystko inne co nie pasuje do w/w kategorii a jest związane z silnikami wysokoprężnymi.
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

O wielkie dzięki wolfik0, :-) Bo właśnie chciałem ze sprawdzonego źródła, od innych, niepewnych sprzedawców to nigdy nie wiadomo co dostaniesz. Bańka może być i oryginalna ale środku może być olej do smażenia frytek :-? A tutaj jest już pewne :ok:
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

wolfik0, zdaj relacje - na wiosne - jak nic ci nie wybuchnie anie sie nie zatrze to znaczy że chyba dobry olej :mrgreen:
AEL INSIDE
Awatar użytkownika
wolfik0
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 711
Rejestracja: 2011-07-22, 22:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zabrze

Post autor: wolfik0 »

3tys przejechane już jest na oleju i tak jak klekotał tak i dalej klekocze żadnej różnicy na +,- a poprzednio z hurtowni na miejscu kupiłem tego motula tyle że w cenie 170zł :mrgreen: Także sądzę że kupiłem i teraz oryginał ;-)
()()()() Jedna rodzinka VW
WojtekC4
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 56
Rejestracja: 2012-12-10, 18:05
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: z Nienacka

Post autor: WojtekC4 »

wolfik0, Ja za ten olej płaciłem 145 zł z rabatem w IC,a pozatym to olej bardzo dobry.
Ostatnio zmieniony 2013-02-08, 20:01 przez WojtekC4, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Pix_F10
Adept
Adept
Posty: 22
Rejestracja: 2013-03-27, 20:42
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SRC

Post autor: Pix_F10 »

Drodzy Państwo, według mnie równie ważnym aspektem jest także pochodzenie oleju. Wspomniany tutaj Motul jest jednym z najchętniej "podrabianych" olejów, fakt - motocyklowych...
Od dawien dawna kupuję z pewnego źródła w ilościach "nieco" większych niż detal olej Fuchs jak i Mobil , wszystko 15w40. Stosuję go zarówno w osobówkach jak i ciężarówkach, przebiegi niektórych pojazdów sięgają 2.5mln, a są to zarówno stare konstrukcje jak i te współczesne... I nigdy żadnych problemów nie było, a "obserwacje" są prowadzone na podstawie setek tysięcy kilometrów...

Moją A6 jak kupiłem również była zalana 15w40, oleju brać nie bierze, po co kopać bez powodu?

Kupujmy oleje z pewnego źródła, zmiany robić na czas, nie oszczędzać na tanich filtrach i wszystko będzie grać.
Ostatnio zmieniony 2013-04-30, 21:32 przez Pix_F10, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wolfik0
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 711
Rejestracja: 2011-07-22, 22:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zabrze

Post autor: wolfik0 »

Pix_F10, Jest różnica, przynajmniej jak wjedziesz na autostradę i pojedziesz kilka minut 160 to temperatura jest o wiele mniejsza na dobrym syntetyku w porównaniu do półsyntetyku więc do mineralnego też pewnie ;-)
I głównie w zimę syntetyk jest rzadszy w niższej temperaturze... bo podczas pracy (90 stopni) no to wiadomo, podobnie :-D

A co do kopania to co tu kopać ? Ja zalałem syntetykiem ze względu że poprzedni właściciel taki też lał ;) w poprzedniej a6 przejechałem 300tys na mobilu 10w40 - 430tys teraz ma i dalej nic nie robione w silniku... ale jak wiadomo nasze klekoty to pancerne jednostki i na jakim oleju by nie jeździły to nic im nie będzie :mrgreen:
()()()() Jedna rodzinka VW
Awatar użytkownika
Pix_F10
Adept
Adept
Posty: 22
Rejestracja: 2013-03-27, 20:42
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SRC

Post autor: Pix_F10 »

Tylko czy dany "półsyntetyk" rzeczywiście jest półsyntetykiem i nie pochodzi z tej samej beczki co oleje o innych parametrach, a dostał tylko inną plakietkę?

Podobnie jest z paliwami...
Awatar użytkownika
wolfik0
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 711
Rejestracja: 2011-07-22, 22:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zabrze

Post autor: wolfik0 »

Tego to już niestety nie wiemy...
Ale skoro temperatura oleju podczas obciążenia jest mniejsza na danym oleju to oznacza to jego wyższość względem półsyntetyku lub tego co tam jest w tym opakowaniu ;)
()()()() Jedna rodzinka VW
icemerc
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 272
Rejestracja: 2011-11-09, 23:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

Post autor: icemerc »

zdecydowałem sie na Motul Synergie+ 10w40. Mam nadzieje, że bedzie lepzy niż Mobil s2000 10w40 ;-)
AEL quattro rodzinny czterołap po koksie :-)
http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1443
Awatar użytkownika
gjom
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2012-01-03, 20:05
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Krasnystaw
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: gjom »

Ja już w końcu zdurniałem z tymi olejami. W zasadzie już powinienem wymienić olej ale nie wiem jaki zalać. To w końcu które oleje mają w swojej ofercie pełne syntetyki?
mati_A6
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-12, 14:04
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Żary

Post autor: mati_A6 »

gjom, np Elf exelium ldx 5w40 full syntetyk. Jestem dopiero co po wymianie i wszystko ok.
dyziek
Adept
Adept
Posty: 19
Rejestracja: 2013-05-25, 23:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: PŁN-WSCH

Post autor: dyziek »

Ostatnio rozmawiałem z mechanikiem na temat przechodzenia z półsyntetyka na pełny syntetyk. Odradzał takie operacje. W większości przypadków nasze auta przyjeżdżają zza granicy na półsyntetyku albo nie daj Boże na mineralu. Ja kupiłem swój model z zalanym półsyntetykiem i nie wiem właśnie czy słuchać mechanika i dalej latać na semi, czy odważyć się i zalać full. Dodam że mam nastukane 294kkm i jest to raczej ori przebieg. Zero wycieków, silnik chodzi że aż miło. Koledzy czy ktoś z was przejechal na full syntetyku ponad 10kkm? Przy jakich przebiegach to było?
Mam jeszcze do wymiany ponad 8kkm ale zaczynam śledzić temat i zbierać info.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
elmi_k
Mechanik
Mechanik
Posty: 109
Rejestracja: 2012-03-18, 21:56
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: elmi_k »

dyziek pisze:Ostatnio rozmawiałem z mechanikiem na temat przechodzenia z półsyntetyka na pełny syntetyk. Odradzał takie operacje. W większości przypadków nasze auta przyjeżdżają zza granicy na półsyntetyku albo nie daj Boże na mineralu. Ja kupiłem swój model z zalanym półsyntetykiem i nie wiem właśnie czy słuchać mechanika i dalej latać na semi, czy odważyć się i zalać full. Dodam że mam nastukane 294kkm i jest to raczej ori przebieg. Zero wycieków, silnik chodzi że aż miło. Koledzy czy ktoś z was przejechal na full syntetyku ponad 10kkm? Przy jakich przebiegach to było?
Mam jeszcze do wymiany ponad 8kkm ale zaczynam śledzić temat i zbierać info.
Pozdrawiam
Mój jak kupiłem był na półsyntetyku. Przeszedłem na syntetyk i przejechałem już jakieś 70kkm.
Sprzedany :(
dyziek
Adept
Adept
Posty: 19
Rejestracja: 2013-05-25, 23:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: PŁN-WSCH

Post autor: dyziek »

I wszystko gra? Jaki masz teraz przebieg?
Awatar użytkownika
elmi_k
Mechanik
Mechanik
Posty: 109
Rejestracja: 2012-03-18, 21:56
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: elmi_k »

dyziek pisze:I wszystko gra? Jaki masz teraz przebieg?
Na pewno ponad 300kkm. A ile dokładnie? Hmmm... :)
Sprzedany :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”