[A6-2.5TDI AEL] Jaki najlepszy olej??

Wszystko inne co nie pasuje do w/w kategorii a jest związane z silnikami wysokoprężnymi.
Awatar użytkownika
afro89
Administrator
Administrator
Posty: 1028
Rejestracja: 2011-08-25, 13:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszowice

Post autor: afro89 »

Ja zmieniłem z mobila 10w40 na mobila super 3000 5w30, i powiem tyle żadnych problemów. Zrobiłem na nim już ponad 12 tyś km i jeszcze ani kropli oleju nie dolałem. Za chwilę będę wymieniał olej to z czystej ciekawości naleję tego Motula pełny syntetyk.
Mój czołg AEL 300KM 555NM: http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=426

Mister zlotu `12
Najszybsze auto zlotu `13
Awatar użytkownika
various
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 754
Rejestracja: 2012-01-07, 00:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tarnowskie Góry

Post autor: various »

Też chcę zalać motula. Daj znać jak zmienisz :)
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

lipton pisze:miał spokojnie jeździć i zmienić olej po 2500km :)
W jakim celu? Spokojna jazda i wymiana 4razy szybciej niż normalnie, drogiego i lepszego oleju... że niby co? wymiesza się z poprzednim minerałem czy półsyntetykiem i trzeba spuścić, że za płukankę pierwszy "wlew" ma robić...
Przecież półsyntetyk to nic innego jak synt + minerał zmieszane. To nie woda z olejem że się nie miesza, to raz a dwa dlaczego spokojniej jeździć niż normalnie, kiedy ten olej może właśnie więcej niż stosowany wcześniej.

Kupa ściem i mitów. Zaraz ktoś stwierdzi że trzeba blok wyszarpać i szczoteczką wyczyścić cały nagar jaki jest wew, złożyć i dopiero lać bo inaczej się zatrze, wybuchnie, spali i popłynie na pierwszym sprincie... Ja już odpadam z uświadamiania społeczeństwa.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Hincó
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 331
Rejestracja: 2011-06-26, 14:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bochnia

Post autor: Hincó »

J.A.G, ja ostatnio robiłem uprawnienia na koparki....
I nas uczyli że nie wolno przechodzić z minerału na syntetyk bo blabla... że minerał najlepszym olejem jest itp... mówiłem wykładowcy żeby jakieś sensowne porównania zrobił ale on mi powiedział że tak warszafka (komisja) chce i musi nam to tłuc...
Nawet w mojej grupie 3osobowej było pytanie jak można zminiać oleje, właśnie chodziło o tą zamienność i trzeba było odpowiedzieć tak jak chcieli a nie jak jest naprawde...
Też była sprawa z ładowaniem akumulatorów, że do pierwszego zagazowania i odłączamy. A pierwsze gazowanie jest czasami po kilku sekundach od podłączenia prostownika...

Ja jak już pisałem przeszedłem z minerału na syntetyk i wszystko ok! Nic się nie popsuło! Inna sprawa że potem wyszło druciarstwo poprzedniego właściciela i silnik miał remont, ale to z powodu nie związanego z olejem. Nic nie ciekło po wymianie, nie mrugały kontrolki, nie zatkało się nic i o dziwo brał mniej oleju :shock:

Co ciekawe wykładowca mówił nam, że jeżeli mamy niskie ciśnienie oleju z wypracowania, a koparki jeżdża zazwyczaj na 15w/40 to należy przejść na np 10W/40 że będzie lepiej. No tego to już wogóle nie mogliśmy z kumplami pojąć... :roll:
160+PS
Awatar użytkownika
afro89
Administrator
Administrator
Posty: 1028
Rejestracja: 2011-08-25, 13:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszowice

Post autor: afro89 »

Po pierwsze na tych wykładach to gadają jeszcze o starych białoruśkach, co jeździły jak ja jeszcze nie żyłem. Też byłem na tym kursie jakieś 3 lata temu. Kurcze tak mi się chciało z tego śmiać. Teraz taki kilkuletni CAT jest już inaczej skonstruowany. Dla mnie wiedza tych starych dziadków co tam wykładają to nieporozumienie. Powiedz mi jeszcze może miałeś u Białeckiego :?:
Mój czołg AEL 300KM 555NM: http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=426

Mister zlotu `12
Najszybsze auto zlotu `13
Hincó
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 331
Rejestracja: 2011-06-26, 14:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bochnia

Post autor: Hincó »

afro89, tak,u bialeckiego....
Tylko ze oni mówią odnośnie do nowoczesnych maszyn, ba, najnowszych...praktyka też jest na normalnym sprzęcie...
Co ciekawe to każdy'fachowiec'mówił co innego na ten sam temat i śmiał się z .. :-P
160+PS
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

co myslicie o oleju elf 5w40 syntetyk - cena dobra bo za 5l ok 130zł
???
AEL INSIDE
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Jesteś pewny że full syntetic? Jeśli tak to będzie ok.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

tak full syntetyk, szukam czegoś gestszego by sprawdzic czy silnik bedzie zarł go tyle samo.

Jeszcze zastanawiam sie nad vavoline'em, bo mobil idzie w odstawke, castrola nie chce znać, a na motula nie mam $$
AEL INSIDE
Awatar użytkownika
wolfik0
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 711
Rejestracja: 2011-07-22, 22:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zabrze

Post autor: wolfik0 »

Motul 5w40 na alledrogo za 5l 139zł już z dostawą pod drzwi :mrgreen: wiec nie wiele droższy od tego elfa
()()()() Jedna rodzinka VW
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

z allegro to nie kupuje olejów
AEL INSIDE
Awatar użytkownika
wolfik0
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 711
Rejestracja: 2011-07-22, 22:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zabrze

Post autor: wolfik0 »

W pobliskiej hurtowni motula mają za 169, więc nigdy przez allegro nie kupowałem, ale patrząc po komentarzach to sprzedający oleje na allegro mają po kilka tysięcy pozytywów :-)
A z drugiej strony czy warto o 40-50zł ląc coś gorszego do silnika ? oleju nie wymienia się co tydzień :ok:
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

wolfik0 pisze:ale patrząc po komentarzach to sprzedający oleje na allegro mają po kilka tysięcy pozytywów :-)
To akurat świadczy o tym że pudełko jakie kupiłeś dostałeś ale co było zawartością tego opakowania nigdy do końca pewny nie jesteś.

Teraz tak ładnie podrabia się wszystkie znane produkty że głowa mała. Ostatnio na alle naciąłem się na sondę BOSCHa która obok boscha nawet nie leżała... 50zł taniej niż w sklepie, oszczędzić chciałem... to teraz za wysyłkę mam 20 w plecy. Nawet nr i logo Boscha miała. Idealnie, estetycznie podrobiona sonda. Jak koleś mi zwróci kasę opisze to w innym temacie a sprawę skieruję do producenta bo władze aledrogo, pyte kładą na to i gałęzi na której siedzą podcinać przecież nie będą, bo kolo sprzedaje kilkaset przedmiotów.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
Lechu
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 317
Rejestracja: 2011-08-30, 22:57
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: z nienacka

Post autor: Lechu »

Dodek pisze:tak full syntetyk, szukam czegoś gestszego by sprawdzic czy silnik bedzie zarł go tyle samo.
Jak silnik żre to znaczy, że warto by było go sprawdzać na uszczelnieniach itp ;)
J.A.G pisze:bo władze aledrogo, pyte kładą
Właśnie i to mnie najbardziej w tym wkurza, że mają Cię w dupie a kase biorą sporą. :evil:
Awatar użytkownika
various
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 754
Rejestracja: 2012-01-07, 00:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tarnowskie Góry

Post autor: various »

Koledzy interesuje mnie Motul 10w-40 SYNERGIE 6100 do mojego autka. Szukać na allegro ? Gdzie kupić żeby był to oryginał ?

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”