[Q] Tulejka wahacz/sanki przód.

Larix
Mechanik
Mechanik
Posty: 231
Rejestracja: 2013-12-07, 11:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Dolina

[Q] Tulejka wahacz/sanki przód.

Post autor: Larix »

Panowie jak sobie radzicie podczas wymiany wahacza przedniego, z wyłuskaniem tej tulejki metalowej co trzyma wahacz w sankach ?
Jest:
-Audi 100 '92 quattro Avant 2.8 + Stag-300 automat
-VW Passat B5 2.8 Syncro Tiptronic '98
Awatar użytkownika
mas0n
Moderator
Moderator
Posty: 678
Rejestracja: 2013-09-23, 15:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: mas0n »

Chodzi Ci o to:

?
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Larix, Skazana jest ona na zniszczenie nie wyciągniesz jej inaczej najczęściej :P Więc albo szlifiera jakaś która podejdzie żeby odciąć po obu stronach, albo metoda jaką ja zastosowaniem czytaj młotek i przecinak i wyrywanie na siłe xd On spodu prałem ile sie dało żeby weszło do góry, potem przecinak między sanie a wahacz i pranie tulejki byle aby wahacz wyszedł. Jak się opuści sanie bądz je wyciągnie można próbować wybijać to, da się sprawdzone na wytarganych saniach :) Tak czy inaczej trzeba ją znizczyć, w jakiś sposób ugryźć byle wahacz wyszedł :) Odrazu Ci radze zakup sobie mocny pas transportowy z dobrym naciągiem żeby spiąć potem wahacze xd
Larix
Mechanik
Mechanik
Posty: 231
Rejestracja: 2013-12-07, 11:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Dolina

Post autor: Larix »

adriang92 pisze:albo metoda jaką ja zastosowaniem czytaj młotek i przecinak i wyrywanie na siłe
Tak własnie zrobiłem. Wahacze wymienione . Miałem nadzieje , że jest inny sposób :-P
adriang92 pisze:Jak się opuści sanie bądz je wyciągnie można próbować wybijać to, da się sprawdzone na wytarganych saniach
Jak się opusci to tak.
Nie pokazany moment wyciagania wahacza :)
Ostatnio zmieniony 2016-01-02, 00:49 przez Larix, łącznie zmieniany 2 razy.
Jest:
-Audi 100 '92 quattro Avant 2.8 + Stag-300 automat
-VW Passat B5 2.8 Syncro Tiptronic '98
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Larix, Czasem niektóre tuleje da się wyciągnąc bez ich niszczenia tylko po co jak to sprawa groszowa jest, a zapiekają się tak że innej metody nie ma ;) Tył sanek łątwo opuścić jest bez ich wyciągania, moge zrobić manual niedługo bo bede poduchy zmieniał pod saniami ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wahacze”