[A6-2.5TDI AEL] Instalacja Webasto DBW 46 organizacja instru

Wszystko inne co nie pasuje do w/w kategorii a jest związane z silnikami wysokoprężnymi.
Awatar użytkownika
t.kidaa
Adept
Adept
Posty: 28
Rejestracja: 2014-11-21, 15:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nowogrodziec

[A6-2.5TDI AEL] Instalacja Webasto DBW 46 organizacja instru

Post autor: t.kidaa »

Witam tak jak w temacie mam już Webasto ori z AELa DBW 46 i planuje je zainstalować ale z braku czasu najpierw chcę zebrać wszystkie info na jego temat a potem jak wszystko będe wiedział to wezmie się za założenie. A więc chcę też zrobić instrukcje dla następnych co kiedyś będą się tego podejmowali. Także prosze o jak najwięcej zdjęć , informacji i może schematów instalacji.
To co wiem:
- to to że brakuje mi przekaźników 205,207 i 316 ten ostatni chętnie kupię jeżeli ktoś ma
-wiem że są razem z modułem w bagażniku i dodatkowym aku
To co chciałbym wiedzieć:
-jaki dokładnie aku ile AH i jaka wielkość wys x szer x dł
-jakie bezpieczniki obok przekaźników
-gdzie i jak jest dokładnie zamontowany aku, przekaźniki moduł w bagażniku (ja mam kombi jak robi to różnice)
-żółta wtyczka w bagażniku do czego jest ?
-potem tak idąc od bagażnika pierwsze rozejście się kabli idzie jeden z dziurą żeby go przykręcić śrubą i dwa niebieski i brązowy i nie wiem gdzie idą bo mam ucięte podejrzewam że mogą iść gdzieś pod kanapą
-następnie przy kolejnym rozejściu się kabli idą do panelu w drzwiach i z nich jeden idzie z powrotem szaro zielony i mam ucięty więc nie wiem do czego
-na tym samym rozejściu się kabli (myśle że to za półką pod kierownicą) kolejne dwa ucięte kable czarny i niebieski
-i na tym samym rozejściu kolejne 3 ucięte kable niebieski czarno żółty i żółto czarny podejrzewam że do climatronica idą ale który gdzie tego nie wiem
-dalej koniec wiązki w silniku brązowy od masy i dwie kostki do pieca to to wiem ale prosiłbym o zdjęcia gdzie dokładnie i jak zamontowany jest piec
-gdzie są węże podłączone
-i to dość ważne bo wiem że idzie przewód paliwowy do zbiornika i tam ma swoją pompke i jaka to pomka którędy idzie czy można zrobić to prościej ?
-i ostatnie chyba jak sprawdzić piec tzn żebym sprawdził to co lubi się psuć czujniki czy coś żebym po zamontowaniu go nie musiał jeszcze raz wyciągać

Wiem że tego dużo i dość cięzka sprawa ale bardzo potrzebuje tych info i myśle że innym też się przyda będe wrzucał wszystkie zdjęcia i wszystko co ogarnę dopisywał. Pozdrawiam i każde info się przyda choćby najmniejsze :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-11-28, 18:38 przez t.kidaa, łącznie zmieniany 3 razy.
STANLEY
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 95
Rejestracja: 2014-06-20, 23:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bolesławiec
Podziękował: 1 raz

Post autor: STANLEY »

Tu masz zdjęcia jak wygląda to u mnie,z tm że sedan.
Obrazek

Obrazek
Zdjęcia pieca zrobię jutro i alternatora.
Aku z tyłu mam 40Ah pierwotnie był 45Ah nie wiem czy oryginał rozmiary szer.180mm dług.180mm wys.190mm a drugi pod fotelem 75Ah taki miałem cały czas łącznie daje nam 120Ah nie wiem jaki jest u ciebie alternator dlatego sprawdzę jaki mam u siebie być może masz mniejszy.

Obrazek
Żółta wtyczka do niczego nie jest podłączona,słyszałem ale nie jest to potwierdzony naprawdę mogę się mylić można podłączyć jakiś moduł do sterowania z pilota.
Obrazek
Bezpieczniki masz na zdjęciu trzeci nie wiem jaki ma być.
Obrazek

Obrazek
Moduł zamontowany jest jak na zdjęciach.
Jak coś więcej ogarnę to dodam zdjęcia.
Głową muru nie rozwalisz
STANLEY
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 95
Rejestracja: 2014-06-20, 23:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bolesławiec
Podziękował: 1 raz

Post autor: STANLEY »

Alternator myślę że jest standardowy 70-120A.

Piec jest zamontowany po lewej stronie w miejscu tak jak chłodnica intercolera po prawej zrobiłem foty trochę słabe ale bez kanału ciężko.
Obrazek

Obrazek
Głową muru nie rozwalisz
Awatar użytkownika
sebastian44
Adept
Adept
Posty: 12
Rejestracja: 2013-06-25, 21:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bielawa

Post autor: sebastian44 »

Próbowałeś zamontować? Ja u siebie miałem webasto, cała instalacja została brakuje tylko pieca.
Awatar użytkownika
sebastian44
Adept
Adept
Posty: 12
Rejestracja: 2013-06-25, 21:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bielawa

Post autor: sebastian44 »

t.kidaa, znalazłem instrukcję do DBW 46, jest po angielsku ale dużo zdjęć może Ci coś pomoże.

http://www.standkachels.com/downloads/p ... Manual.pdf

Instalacja DBW 46
http://www.standkachels.com/downloads/p ... ctions.pdf

lista z numerami części DBW 46
http://www.standkachels.com/downloads/p ... 0Parts.pdf
Awatar użytkownika
t.kidaa
Adept
Adept
Posty: 28
Rejestracja: 2014-11-21, 15:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nowogrodziec

Post autor: t.kidaa »

Dzięki za odpowiedzi . Narazie zbieram info żebym wszystko wiedział bo nie mam zbytnio czasu . A jak już będę miał wszystko i wiedział to wezmę wolne i w jeden dzień postaram się założyć. Kolego jeżeli masz instalacje to może pomógł byś z tymi kablami które mam odcięte jeżeli nie będzie to problem. Widzę że moje zdjęcia są usunięte postaram się dodać za nie długo.
Awatar użytkownika
sebastian44
Adept
Adept
Posty: 12
Rejestracja: 2013-06-25, 21:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bielawa

Post autor: sebastian44 »

-jaki dokładnie aku ile AH i jaka wielkość wys x szer x dł
Ja mam chyba 41ah, taki jak w linku według opisu na stronie
Długość [mm]: 207

Szerokość [mm]: 175

Wysokość [mm]: 175
-jakie bezpieczniki obok przekaźników
dwa żółte 20A, biały 25A
Obrazek

-żółta wtyczka w bagażniku do czego jest ?
Ja mam ją nie podpiętą.
Kolego jeżeli masz instalacje to może pomógł byś z tymi kablami które mam odcięte jeżeli nie będzie to problem.
Auta rozbierał nie będę, ale jutro postaram się sprawdzić jak to jest u mnie.

[ Dodano: |28 Lis 2015|, o 17:16 ]
A przy okazji mam pytanie nie wiecie od czego są te przyciski i jak ich używać? (zdjęcie z netu)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-11-28, 16:56 przez sebastian44, łącznie zmieniany 1 raz.
STANLEY
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 95
Rejestracja: 2014-06-20, 23:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bolesławiec
Podziękował: 1 raz

Post autor: STANLEY »

Sebastian 44. Te przyciski są od tego co ja od kilku miesięcy usiłuje u siebie zrobić, czyli pamięć fotela kierowcy i lusterek. Opis jak działają jest gdzieś opisany na forum. I gdybyś resztę gratów z webasto chciał sprzedać to z miłą chęcią odkupie?
Głową muru nie rozwalisz
Awatar użytkownika
sebastian44
Adept
Adept
Posty: 12
Rejestracja: 2013-06-25, 21:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bielawa

Post autor: sebastian44 »

STANLEY, dzięki, ja byłem pewny że to coś od webasto. Niemiecka technologia potrafi zaskoczyć :) Sprzedać nie chcę tylko zrobić wszystko co w nim nie działa.

Taka ciekawostka, brakuje u mnie pieca instalacja wydaje się kompletna. Jak włączam webasto słychać przekaźniki w bagażniku, załączają się wiatraki i panel klimy. Dmucha z 30 sekund i się wyłącza.
STANLEY
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 95
Rejestracja: 2014-06-20, 23:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bolesławiec
Podziękował: 1 raz

Post autor: STANLEY »

Myślę że to dobry znak jak panel klimy się włącza tak działa to webasto,nagrzewa płyn chłodzący silnika a to że po chwili się u ciebie rozłącza to może przez to że pieca nie masz. Powiem ci że u mnie nawet klimatronika nie odpala i właśnie nie wiem od czego zacząć sprawdzać co jest nie tak.
Głową muru nie rozwalisz
Awatar użytkownika
t.kidaa
Adept
Adept
Posty: 28
Rejestracja: 2014-11-21, 15:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nowogrodziec

Post autor: t.kidaa »

Sebastian44 prośbę bym miał taką jakbyś mógł zrobić zdjęcia kabli jakie idą do kostek do klimatronika tam masz 2 zatrzaski i 4 imbusy jak dobrze pamiętam wtedy już bym się wpiął kolorami do kostek w klimatroniku.
Awatar użytkownika
sebastian44
Adept
Adept
Posty: 12
Rejestracja: 2013-06-25, 21:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bielawa

Post autor: sebastian44 »

Kabli nic prawie nie widać, zrobiłem jak tylko mogłem. Sprawdzałem też na której kostce są kable od webasto. Duża czarna kostka tam jest zasilanie, po włączeniu webasto panel się zapala słychać stukanie w okolicy nawiewu ale nie odpala, dopiero po wpięciu żółtej kostki wentylator się odpalił.

Jak to Ci nic nie pomoże to po południu jeszcze raz zrobię zdjęcie, postaram się wyraźniej
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
t.kidaa
Adept
Adept
Posty: 28
Rejestracja: 2014-11-21, 15:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nowogrodziec

Post autor: t.kidaa »

Kurde liczyłem że będzie widać każdy kabel do jakiego pinu idzie no ale trudno . Dzięki a fatyge ;-)
Awatar użytkownika
sebastian44
Adept
Adept
Posty: 12
Rejestracja: 2013-06-25, 21:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bielawa

Post autor: sebastian44 »

-potem tak idąc od bagażnika pierwsze rozejście się kabli idzie jeden z dziurą żeby go przykręcić śrubą i dwa niebieski i brązowy i nie wiem gdzie idą bo mam ucięte podejrzewam że mogą iść gdzieś pod kanapą
Byłem w aucie sprawdzić jak u mnie kable idą pod kanapą. Jedno rozgałęzienie masz z głowy :)
Obrazek

[ Dodano: |29 Lis 2015|, o 15:19 ]
-na tym samym rozejściu się kabli (myśle że to za półką pod kierownicą) kolejne dwa ucięte kable czarny i niebieski
Te dwa będą do przekaźnika dmuchawy, mogę się mylić ale tak wygląda na schemacie.
Awatar użytkownika
t.kidaa
Adept
Adept
Posty: 28
Rejestracja: 2014-11-21, 15:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nowogrodziec

Post autor: t.kidaa »

czyli idą do pompki paliwa tak jak myślałem. Dzięki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”