[ ALL] Xenony - oryginalne, HID z allegro i modyfikacje

Awatar użytkownika
Apophis
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 91
Rejestracja: 2016-09-14, 13:51
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: FZA

Post autor: Apophis »

Z jakością to sprawa prosta. Żadne hidowskie palniki nie beda rewelacyjnej jakości i bedzie to typowy ryż. Ale nie raz bywa że takie tez potrafią swoje odświecić. Bywa jednak tez że się sfajczą po chwili. Wazne tez jak sa zbudowane bo te najwieksze tandety mają bańke zamontowaną w plastyku a nie na metalowych stopkach.

D2S to popularny cokół możesz jednak tu nabyć coś markowego,OE lub za 20zł kupić se ryż :)

Mam pare ryźu co mi dali z przetwornicami ale świeci to jak dobrej marki halogen zaś już jakis tam noname za 140zł para wali piękna bielą i roznica jest widoczna miedzy jednymi a drugimi.
GreenGreen
Mechanik
Mechanik
Posty: 192
Rejestracja: 2013-12-09, 12:21
Imię: Mariusz
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Krzeszowice
Płeć:

Post autor: GreenGreen »

a jak z kompatybilnością żarnika D2S do gniazda żarówki H7 ?
Przybysz
Adept
Adept
Posty: 2
Rejestracja: 2014-01-19, 16:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mazowsze

Post autor: Przybysz »

GreenGreen pisze:a jak z kompatybilnością żarnika D2S do gniazda żarówki H7 ?
mocowanie nie pasuje. Kiedyś słyszałem o jakiś adapterach na ebayu. Nie wiem czy są nadal dostępne.
Vladomaster
Adept
Adept
Posty: 22
Rejestracja: 2015-04-16, 10:31
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: W-M

Post autor: Vladomaster »

Możecie mi polecić jakieś sprawdzone vertexy 4,7kk h1 w wersji slim ? Po zakupie chce uniknąć niespodzianek typu palącej się kontrolki od przepalone żarówki :). Pacjent to a6 c4 z soczewkami, bez oryginalnych xenonów.
Ostatnio zmieniony 2016-11-16, 19:12 przez Vladomaster, łącznie zmieniany 1 raz.
chonabibe
Adept
Adept
Posty: 14
Rejestracja: 2015-09-23, 21:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: chonabibe »

Pany, a ja tak trochę z drugiej strony - mógłby mi ktoś podrzucić foty / schematy jak wygląda w oryginale zasilanie przetwornicy w a6 c4? - gdzie szukać wtyczki i jak wygląda?
Mam auto, gdzie były fabrycznie ksenony, ktoś wydłubał, a teraz nie mogę namierzyć jak toto wpiąć..
mateusz30
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 332
Rejestracja: 2012-09-09, 22:19
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: mateusz30 »

ja też jestem zainteresowany schematem instalacji ori xenonu.
mam lampy i przetwornice i chciałbym je sprawdzić.

i drugie pytanie ale też na temat jakie przetwornice kupić do żarników d2s philipsa?
obecnie mam hidy chińskie i przejściówki na d2s.
chciałbym zapodać jakieś hella . tylko jak z okablowaniem?
będe wdzięczny za pomoc
A6 C4 AAH AVANT SPRZEDANE :wstyd:
S6 C4 AAN AVANT manual w końcu jest!!!!!!!!
S6 C4 AEC AVANT manual
A8 D3 4.2tdi
wszystko w QUATTRO
Awatar użytkownika
KazikMigdalski
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 72
Rejestracja: 2014-08-10, 22:30
Imię: Kazik
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.8E 174KM (AAH,AFC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Warszawa
Płeć:

Post autor: KazikMigdalski »

drmort pisze:
Michu pisze:drmort mozesz mi podac namiary na nich ?? wogle lepiej po zabiegu??
z efektu jestem bardzo zadowolony,
ale i tak idę w dalsze mody - większa soczewka od Roomstera
To koszt regeneracji dwoch soczewek i odblysnika drogowych swiatel? Ktoz na forum polecal firme z zabrza, rzeczywiscie wyglada na rzetelna firme ale chca 180zl za sztuke to Twoje 70zl wydaje si ebyc konkurencyjne :mrgreen:

No dobra panowie specjaliści, a kto ma doswiadczenie z LEDami? Podobno nie migoczą, nie promieniuja UV dzieki czemu nie oslabiaja odblysnika?
100C4 Avant 2.6Q 1992 ✓
100C4 Avant 2.8Q 1994 ✓
100C4 Sedan 2.8Q 1994 ✓
pawel76
Mechanik
Mechanik
Posty: 230
Rejestracja: 2014-04-19, 18:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gorzów Wlkp

Post autor: pawel76 »

Odnośnie tych kseonow z allegro, kupiłem założyłem i o.k przez jakieś dwa lata, od pewnego czasu jeden nie zawsze się zapala, zawyczaj lewy, żadziej prawy, za którymś razem dopiero zapalają się dwie lampy, co może być przyczyną przetwornice czy żarniki?
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

Panowie - mineło 6 lat a ja dalej szukam...
Przerobiłem temat ledów - na reklamach jest wszyztko pięknie cacy , ale w realu jest lipa.
Na allegro pojawiło sie wysyp zarówek led c6 72w 7600lm - w cenie ok 55zł - prawie jak na ali, tyle ze świeci to gorzej niż halogen + na wielkie wymiary i kiepsko skupia światło.
Obrazek


W chinach i USA pojawiły sie juz ulepszone wersje tej zarówki o nazwie C6F -(inna dioda led - cienka i podłużna + "Czarne pudełko" zamiast białego
Obrazek

Te świecą lepiej , kosztują ok 30$ (na allegro ich jeszcze nie ma) ale podobno dobrze skupiają, ale znalezłem kilka opinii z USA że poprawa jest ale nie świeci to tak dobrze jak dobry HID .

Są też ledy R3 i R4 - mają mieć niby 40w i 4800km tylką sa filmiki jak goscie to mierzą miernikami elektrycznymi i to ma ledwo 25watów... na allegro kosztuje pod 299zł, na aliexpress 150zł,,,,
Obrazek

Na aliexpresss są jeszcze ledy o nazwie XHP-70 6600lm - te niby mają 45w realnie (sprawdzone ) tyle ze z nimi też jest róznie - jedna swcieci mocno druga tak sobie, no i bardzo mocno sie grzeją + kosztują na aliexpress minimalnie 270zł u nas na allegro ponad 600zł
Obrazek
tak swieci

Są jeszcze orgyginalne ledy Philipsa w cenie na allegro cos ok 690zł - mocowo ok 35w (pewnie trzymają to realnie) ale dalej są nie homologowane w całej UE. pisze na nim małą czcionką tylko do traktorów albo rajdów)
Obrazek

W sieci jest jeszcze kanał pewnego rosjanina TEST LAB który testuje te wszystkie żarówki led na aparacie ze stacji diagostycznej + na lampach od aut.
Po jego testach widać ze czasami dobra żarówka h7 osrama daje wiecej swiatła niż kosztujące 10x wiecej ledy. U niego widać też naocznie że soczewkowy reflektor w porównaniu z zwykłym np h4 zjada sporo światła z ledów - czasami zarówka led swieci mocniej w zwykłej lampie niż w soczewce- niewiem czego ale tak jest i gość to pokazuje.

https://www.youtube.com/channel/UCVOiJI ... Thg/videos

Tak wiec bede kupował Hidy - z Casian'em przekazalismy sobie kilka wiadomosci na pw - nt zestawów Noxon - ale widze też ze jakwiekszy problem jest z żarniki są kiepskie.
PS mysle sobie czy nie zrobić coś innnego - czy nie kupić oddzielnie przetwornic + adapterów pod d2s i samych zarówek d2s ( np są na rynku podobno d2s Vetrexa w cenie 29zł ) tylko niewiem czy bedzie to współpracować z tymi tanimi przetwornicami , czy trzeba znowu kupic przetwornice vetrexa za 129zł/szt x2 .... + adaptery 30zł + 60zł żarówki wychodzi ponad 370zł z wysyłką..... :-|

aha zapomniałem o tym że potrzeba jeszcze miec adapter metalowy aby obsadzić zarówke d2s w soczewce h7 bo ja mam soczewki z fabii.... eeh
AEL INSIDE
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

up zamontowałem zestawik noxona 4300- jest git malina - od razu zaświecił na biało - zero dziwnych niebieskich /zielonkawych kolorów
AEL INSIDE
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

Dodek pisze:up zamontowałem zestawik noxona 4300- jest git malina - od razu zaświecił na biało - zero dziwnych niebieskich /zielonkawych kolorów

:ok:
Ostatnio zmieniony 2018-01-18, 06:33 przez Casian, łącznie zmieniany 1 raz.
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
glockDS
Adept
Adept
Posty: 34
Rejestracja: 2017-01-26, 14:13
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: wwl

Post autor: glockDS »

Kupiłem zestaw Noxon Slim H1 dokładnie taki:
http://sklep.mdcarbon.pl/zestaw-xenon-h ... -1241.html

Początkowo wydawało się wszystko ok, dopóki nie włączyłem radia. Szumy praktycznie na każdej stacji (pomijając dwie, trzy największe stacje), później żarnik od strony kierowcy zaczął dziwnie mrygać (wyglądało to podobnie jakby próbował się "poziomować"). Podłączyłem inną przetwornicę, niestety bez zmian. Nie wiem czy wadliwy towar czy po prostu wersje niby nie cyfrowe tak mają. Szkoda, bo zapowiadało się fajnie - lepsze oświetlenie niż halogen i przyjemniejsza barwa światła.
Ostatnio zmieniony 2018-01-29, 19:08 przez glockDS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

reklamuj .. ja nie miałem z nimi problemów Dodek, chyba tez nie...
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
glockDS
Adept
Adept
Posty: 34
Rejestracja: 2017-01-26, 14:13
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: wwl

Post autor: glockDS »

A masę podłączałeś bezpośrednio do brązowego przewodu przy wtyku na żarnik ?
Alamo
Adept
Adept
Posty: 7
Rejestracja: 2022-12-30, 12:58
Imię: Mirosław
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Augustów

Post autor: Alamo »

Nowość, wejdzie na pewno.Chyba kupię
https://allegro.pl/oferta/zestaw-led-h1 ... 4249960746
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”