[ ALL] Xenony - oryginalne, HID z allegro i modyfikacje

Michu
Adept
Adept
Posty: 23
Rejestracja: 2013-06-13, 19:04
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa-Nadarzyn

Post autor: Michu »

panowie bede chcial zregenerowac lampy w swojej niuni bo nie jestem zadowolony z jakosci swiecenia lamp , orientuje sie ktos w cenach regeneracji?? znalazlem cos takiego , ale nie wiem czy to co proponuje gosc czy nie wychodzi zdeka przy duzo :

Lampa firmy: Hella

Regeneracja (metalizacja) wymontowanego odblasku od soczewki

Metalizacja odbłyśnika– wymontowanego z reflektora. Cena 90 zł za sztukę. Uwaga odblask nie zawsze nadaje się do regeneracji (wymieniamy wtedy odblask na metalowy)

Istnieje możliwość wysyłki takiego odblasku za kaucją – cena 140 zł za sztukę. Uwaga odblask nie zawsze nadaje się do regeneracji (wymieniamy wtedy odblask na metalowy)

(w tym mamy 50 zł kaucji-którą oddajemy w momencie otrzymana starych odblasków-patrz regulamin)

Jeśli wyślesz całą lampę to cena regeneracji odblasku od soczewki wynosi 120 zł za sztukę. Oczywiście jeśli odblask nadaje się do

regeneracji, jeśli nie to wymienimy na metalowy - cena 210 zł sztuka.

Wymiana odblasku na metalowy – cena 180 zł sztuka.





Rodzaje soczewek: H1



Usługi dodatkowe:

Odblask świateł długich 70 zł

Ramka: 35 zł

Polerowanie klosza (szklany) 120 zł sztuka
Był : Golf mk2 1.6TD JR 70ps Diesel
Było :Audi A4 B5 Avant 1.8T ANB 150ps Benzin
Było: Audi A6 2.5 TDI AEL Quattro
Jest Honda Accord 2.2 IDETEC
Awatar użytkownika
drmort
Mechanik
Mechanik
Posty: 233
Rejestracja: 2012-10-25, 22:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Otwock

Post autor: drmort »

ja płaciłem 70zł/szt w Warszawie,
odbłyśnik plastikowy, metalizacja próżniowa
Michu
Adept
Adept
Posty: 23
Rejestracja: 2013-06-13, 19:04
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa-Nadarzyn

Post autor: Michu »

drmort mozesz mi podac namiary na nich ?? wogle lepiej po zabiegu??
Był : Golf mk2 1.6TD JR 70ps Diesel
Było :Audi A4 B5 Avant 1.8T ANB 150ps Benzin
Było: Audi A6 2.5 TDI AEL Quattro
Jest Honda Accord 2.2 IDETEC
Hubert-ZLO
Adept
Adept
Posty: 22
Rejestracja: 2015-04-20, 20:28
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łobez

Post autor: Hubert-ZLO »

Wracając do postów z poprzedniej strony...
Kupiłem ksenonito z drugiego linku "noxon" i wziąłem barwę 4300
Na początku świeciły strasznie na niebiesko, po kilkunastu godzinach pracy świecą bardziej na błękitno niż na biało jak oczekiwałem po 4300
Ogólne lampy ustawione idealnie, przesłona opuszczona, nikt nie miga a poprawa jest dość znaczna choć po włączeniu długich jest ogromna różnica w kolorze światła.
Pytanie odnośnie działania xenonów, gdy stoję blisko ściany na włączonych ksenonach widzę, że lewy mocniej mruga od prawego, podczas jazdy jest to nie zauważalne ale na postoju lub w korkach trochę dziwnie wygląda.
Jeszcze niech ktoś mi potwierdzi, 4300 powinny świecić czysto biało czy powinno zalatywać niebieskim?
kEru
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 262
Rejestracja: 2014-03-15, 17:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

Post autor: kEru »

Hubert-ZLO pisze:Wracając do postów z poprzedniej strony...
Kupiłem ksenonito z drugiego linku "noxon" i wziąłem barwę 4300
Na początku świeciły strasznie na niebiesko, po kilkunastu godzinach pracy świecą bardziej na błękitno niż na biało jak oczekiwałem po 4300
Ogólne lampy ustawione idealnie, przesłona opuszczona, nikt nie miga a poprawa jest dość znaczna choć po włączeniu długich jest ogromna różnica w kolorze światła.
Pytanie odnośnie działania xenonów, gdy stoję blisko ściany na włączonych ksenonach widzę, że lewy mocniej mruga od prawego, podczas jazdy jest to nie zauważalne ale na postoju lub w korkach trochę dziwnie wygląda.
Jeszcze niech ktoś mi potwierdzi, 4300 powinny świecić czysto biało czy powinno zalatywać niebieskim?
Obrazek
Nie ma co dużo oczekiwać od podjeb chińskich, 4300k powinien wpadać w delikatnie ciepły kolor, a na przykład mój zestaw świecił na biało. Pewnie przetwornica, spróbuj załączyć wszystkie odbiorniki w aucie i obserwuj czy dalej mruga, podjeby mają to do siebie że są podatne na wahania napięcia.
Hubert-ZLO
Adept
Adept
Posty: 22
Rejestracja: 2015-04-20, 20:28
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łobez

Post autor: Hubert-ZLO »

Napięcie równe, miganie raczej nie ma zależności od włączonych odbiorników ale sprawdzę dokładniej. Mruganie jest prawie nie zauważalne.
Według tego obrazka świeci to moje tak bardziej jak 6000 niż 4300
Reklamować palniki?
kEru
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 262
Rejestracja: 2014-03-15, 17:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

Post autor: kEru »

Hubert-ZLO pisze:Według tego obrazka świeci to moje tak bardziej jak 6000 niż 4300
Reklamować palniki?
Możesz ale i tak nic nie wskórasz, bo palniki zostały już użyte (pretekst do nie przyjęcia reklamacji), ja bym sobie darował. ;-)
Hubert-ZLO
Adept
Adept
Posty: 22
Rejestracja: 2015-04-20, 20:28
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łobez

Post autor: Hubert-ZLO »

No to lipton...
Ale zadzwonię do firmy i zapytam co oni o tym sądzą. Może coś uda się załatwić.
Awatar użytkownika
Mrozu76
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 289
Rejestracja: 2012-05-04, 07:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

Post autor: Mrozu76 »

sadze, ze moga powiedziec, ze na monitorze moze wygladac inaczej i tyle. ale trzymam kciuki by sie udalo :)
Hubert-ZLO
Adept
Adept
Posty: 22
Rejestracja: 2015-04-20, 20:28
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łobez

Post autor: Hubert-ZLO »

Mam taką samą fotkę na pudełku od tych zenonów i będę się powoływać na ich pudełko :D
Awatar użytkownika
Binas Tuchola
Moderator
Moderator
Posty: 353
Rejestracja: 2012-04-23, 22:13
Imię: Wojciech
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1992
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Tuchola
Podziękował: 1 raz

Post autor: Binas Tuchola »

wpadły dziś i u mnie Xenony Firmy Noxon takie co Casian polecał o barwie 4300 i szczerze nie odbiega kolorem od tego co jest pokazane na opakowaniu póki co zadowolony zobaczymy jak bedzie dalej ;)
"Żyć Krótko Ale Zajebiście"
Hubert-ZLO
Adept
Adept
Posty: 22
Rejestracja: 2015-04-20, 20:28
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łobez

Post autor: Hubert-ZLO »

Fotki moich zezów
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tak wiem wiem, przekłamania kolorów aparatu bla bla bla. Jestem tego świadomy ale u mnie na ekranie wygląda to tak jak w rzeczywistości ;)

Nie wygląda to na 4300, na dole mam wsadzoną żarówkę Hella blue czy jakoś tak, błękitna bańka, pozycja standard. Według obrazka wygląda na 5000-6000 ale bliżej 6000

Pokaż jak wyglądają Twoje kolego.
Ostatnio zmieniony 2016-01-14, 21:13 przez Hubert-ZLO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Alvaro
Adept
Adept
Posty: 6
Rejestracja: 2015-08-13, 18:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Alvaro »

U mnie podobnie wygląda 6k K :ok:
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Michu pisze:panowie bede chcial zregenerowac lampy w swojej niuni bo nie jestem zadowolony z jakosci swiecenia lamp , orientuje sie ktos w cenach regeneracji?? znalazlem cos takiego , ale nie wiem czy to co proponuje gosc czy nie wychodzi zdeka przy duzo :
Opłaca się, tylko zależy gdzie, u kogo. Ja płaciłem u Huberta Cugier prawie 2 lata wstecz 250pln czy coś koło tego za 2x odbłyśnik duży/długich i ramki. Wygląda to jak nowa fabrycznie lampa, może nawet lepiej, bo chyba grubsza ta jego warstwa jest niż ori.
Dodać do tego odbłyśniki mijania to wyjdzie jakieś 400zł kpl z wysyłką. ale i tak lepsze to niż zamiennik, bo ori lepiej kieruje wiązkę światłą.

[ Dodano: |14 Sty 2016|, o 23:19 ]
Hubert-ZLO pisze:Przeczytałem wątek i nie wiem czy jest sens płacić ponad 300zł za to http://xenonowe.pl/zestawy-xenon/37-zes ... olor-4300k
czy kupić to http://sklep.mdcarbon.pl/zestaw-xenon-h ... -1228.html
Oba są polecane i bardziej uśmiecha mi się wydać ~150zł jak 350 i z tego co wyczytałem oba zestawy świecą bardzo dobrze.
Jak wynika z tego co piszesz
Hubert-ZLO pisze:Napięcie równe, miganie raczej nie ma zależności od włączonych odbiorników ale sprawdzę dokładniej. Mruganie jest prawie nie zauważalne.
Według tego obrazka świeci to moje tak bardziej jak 6000 niż 4300
Reklamować palniki?
Jednak nie świecą "tak samo" i "bardzo dobrze". Chciałeś przyoszczędzić? Udało się ale czy jesteś zadowolony? Reklamacje na palnik za 15zł... odpuść sobie przyślą ci to samo z inną etykietą, z inną wartością Kelvinów. Myślę ,że czasem warto posłuchać kogoś kto już to sprawdził i nie popełniać tych samych błędów.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
drmort
Mechanik
Mechanik
Posty: 233
Rejestracja: 2012-10-25, 22:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Otwock

Post autor: drmort »

Michu pisze:drmort mozesz mi podac namiary na nich ?? wogle lepiej po zabiegu??
Warszawa, Falenica ul. Jachowicza 13A tel. 519376883

z efektu jestem bardzo zadowolony,
ale i tak idę w dalsze mody - większa soczewka od Roomstera
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”