[ ALL] Xenony - oryginalne, HID z allegro i modyfikacje

Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

[ ALL] Xenony - oryginalne, HID z allegro i modyfikacje

Post autor: Dodek »

Proszę o wszystkie opinie na temat zestawów HID z allegro.
Jak się sprawują w naszych autkach ?
Jaki zestaw lepiej kupić, który polecacie?
Jak tam z zakłóceniami w radiu czy w CB ?

[ Dodano: 2012-01-30, 18:30 ]
wszystkie to "Slim" ale który wybrać ???
http://allegro.pl/hid-zestaw-h1-h4-h7-d ... 10550.html
http://allegro.pl/xenon-xenon-hid-h4-sl ... 66167.html
http://allegro.pl/hid-zestaw-xenon-xeno ... 36165.html
Ostatnio zmieniony 2014-01-15, 22:34 przez Dodek, łącznie zmieniany 3 razy.
AEL INSIDE
mmlody86
Adept
Adept
Posty: 37
Rejestracja: 2012-01-15, 15:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bialystok

Post autor: mmlody86 »

jak brac to tylko 4300K a co do firmy to raczej nie ma znaczenia wszysko to made in kitajec wiec jeden pies ...
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

oczywiscie ze barwa 4300 - i na h1 :mrgreen:
linki wkeiłem przykładowe - bo widze ze jest kilka typow przetwornic - ale nic a nic niewiem co sie z czym je
AEL INSIDE
mmlody86
Adept
Adept
Posty: 37
Rejestracja: 2012-01-15, 15:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bialystok

Post autor: mmlody86 »

kazda dziala tak samo
iroxxx
Adept
Adept
Posty: 27
Rejestracja: 2011-05-21, 16:33
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jordanów

Post autor: iroxxx »

Kupiłem na allegro jakieś za ok 150 zł, używałem tydzień, radia cb nie dało sie używać, czasami któryś się nie włączał. Widoczność o niebo lepsza miałem barwe 4300 ale niestety cb również mi potrzebne i zrezygnowałem, sprzedałem. Tak jak pisali poprzednicy, wszystkie w przedziale do 250-300 zł to to samo, jedynie inne opakowania....
Jestem klubowym frajerem! Uważaj na mnie!
pilchacz172

Post autor: pilchacz172 »

panowie a jak to jest według prawa, bo słyszałem że do hidów niewystarczą spryski a trzeba mieć jeszcze poziomowanie lamp...
Awatar użytkownika
Kamyk
Mechanik
Mechanik
Posty: 119
Rejestracja: 2011-04-10, 20:24
Imię: Kamil
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Ostrów Maz
Płeć:

Post autor: Kamyk »

Jak masz homologację reflektora na H1 to ma tam być żarówka H1 czyli oznaczenie na kloszu lampy ma się zgadzać z tym co świeci inaczej całą lampę traktują jako taką bez homologacji. Z tego co wiem to jeżeli auto było fabrycznie wyposażone w xenony bez systemu poziomowania to nie ma potrzeby by go instalować (systemy poziomowania to dość świeży wynalazek, w wielu autach go nie było), jeżeli są ręczne regulatory wysokości świateł. Co do systemu oczyszczania kloszy ( spryskiwacze etc) jest on wymagany. Przepisy jak wszystko u nas są niejednoznaczne, więc zależy od Policjanta... czy zabierze dowodzik czy też nie. Jeździłem na Xenonach jakiś czas. Widoczność rewelacyjna i wszystko byłoby fajnie gdyby nie informacja jaką usłyszałem od znajomego. Otóż chłopak miał zamontowane HIDy, miał również pecha bo zaliczył dzwona z jakimś typem, gość pomimo że wymusił bronił się że "został oślepiony" przyjechał biegły zabezpieczył palniki z auta... sprawa wylądowała w sądzie a chłopak wpakował się po uszy, bo firma ubezpieczeniowa odmówiła uznania odszkodowania, ponieważ użytkownik "wprowadził zagrażające bezpieczeństwu poprawki w samochodzie" nie wiem jak skończyła się sprawa, ale domyślam się że chłopak miał ciepło... Biorąc pod uwagę jak bardzo migają się firmy ubezpieczeniowe i jak łatwo stracić dowód bo akurat Władza ma gorszy dzień dałem sobie spokój z palnikami, mam Vision plus Philipsa i święty spokój...
Ostatnio zmieniony 2012-01-30, 23:44 przez Kamyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
misiek_lbn
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 254
Rejestracja: 2012-01-03, 03:13
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: misiek_lbn »

Kamyk pisze:miał również pecha bo zaliczył dzwona z jakimś typem, gość pomimo że wymusił bronił się że "został oślepiony" przyjechał biegły zabezpieczył palniki z auta... sprawa wylądowała w sądzie a chłopak wpakował się po uszy, bo firma ubezpieczeniowa odmówiła uznania odszkodowania, ponieważ użytkownik "wprowadził zagrażające bezpieczeństwu poprawki w samochodzie" nie wiem jak skończyła się sprawa, ale domyślam się że chłopak miał ciepło... Biorąc pod uwagę jak bardzo migają się firmy ubezpieczeniowe i jak łatwo stracić dowód bo akurat Władza ma gorszy dzień dałem sobie spokój z palnikami, mam Vision plus Philipsa i święty spokój...
Slyszalem i ja cos podobnego, mozna jezdzic, moze sobie zwykle za przeproszeniem kraweznik slowa zlego nie powiedziec ale nie daj Boze stanie sie komus krzywda nie z Twojej winy nawet, wejdzie prokurator itp to wtedy dopiero mozna miec problemy.
To samo tyczy sie osob podlegajacych kontroli przez inne sluzby glownie ITD. O ile policjant generalnie moze mi wlasciwie naskoczyc jak nie zajde za skore, o tyle mandat wypisany przez krokodyla to juz blizej kwot czterocyfrowych badz inne problemy z papierami..
mmlody86
Adept
Adept
Posty: 37
Rejestracja: 2012-01-15, 15:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bialystok

Post autor: mmlody86 »

ludzie to nie wiecie co robic. jak macie soczewkowe lampy to i przeciwmglowe macie w lampie. wniosek ejst prosty w swiatla mijania pakujecie HIDy, po miescie jezdzicie na przeciwmglowych a jak jest potrzeba to wlaczacie poza miastem swiatla mijania i cieszycie sie dobra widocznoscia. po co komu xenon w miescie skoro wszedzie sa latarnie ....
Awatar użytkownika
Domel
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 70
Rejestracja: 2011-06-08, 17:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nałęczów

Post autor: Domel »

Dodek ja założyłem wczoraj.
-świecą lepiej, miałem osramy +50 czy 90 % światła no ale mimo wszystko jest teraz różnica na plus.
-całe pole światła jest jednakowej jasności
-zakłóceń w radiu i w cb nie ma
-jedynie przesadziłem z barwą bo dałem 6000k

Generalnie założyłem na próbę żeby zobaczyć jak się będzie sprawować, montaż to 15 minut roboty a demontaż w razie czego jeszcze szybszy dlatego nie ma problemu.
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

Domel, a jaki zestaw kupiłeś masz jakis link?
AEL INSIDE
Awatar użytkownika
Domel
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 70
Rejestracja: 2011-06-08, 17:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nałęczów

Post autor: Domel »

http://allegro.pl/zestaw-hid-ksenon-h1- ... 03536.html

wziąłem dokładnie te od tego gościa.
Czekałem trochę na paczkę bo nie miał barwy takiej jak chciałem ale w końcu doszło.

Jak byś brał to jednak max 5000k.

Tutaj w zestawie są ledy na pozycję, tez się przydadzą żeby nie było potem kolorowych jarmarków w lampach ;)

Te wszystkie do 200zł są zrobione podobnie, jakoś nie powala no ale chodzi, znajomi jeżdżą po parę lat i nie jest źle, ja wziąłem na próbę ale zobaczymy co i jak narazie dobry efekt.
Awatar użytkownika
Michaelo
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 89
Rejestracja: 2011-06-08, 19:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Michaelo »

Osobiście używam zestaw tego typu:
http://allegro.pl/bmw-e36-cyfrowe-xenon ... 70612.html

Zdecydowanie polecam, brak jakichkolwiek usterek/zastrzeżeń.

Oczywiście temperatura barwowa 4300K, innej w ogóle nie biorę pod uwagę.
Ostatnio zmieniony 2012-01-31, 12:07 przez Michaelo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kromek
Adept
Adept
Posty: 22
Rejestracja: 2012-02-02, 18:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kodeń

Post autor: kromek »

ja miałem w 100c4 założone HIDY6000k i świeciło rewelacyjnie a co do radia i cb bez zastrzeżeń do A6 też założę tylko pewnie o barwie 4300k bo tak się nie rzuca w oczy pozdrawiam rezaczy
Audi A6C4 2.6V6+gaz
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

Czy ktoś z Was spotkał się z xenonem o temp barwowej poniżej 4000K? Czytałem gdzieś o 3800 ale nigdzie nie mogę znaleźć do kupienia :oops:
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”