ETKA Online Photoshop Online Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Google Szuklaj z Google Szukaj Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyszukaj w temacie:
Lub:
[ALL ] Światła, Czyszczenie reflektorów soczewek odbłyśników
Autor Wiadomość
wolfik0 
Audi Mastah
led rezacz

Moje Audi: A6 C4
Nadwozie: Sedan
Rok produkcji: 1997
Oznaczenie silnika: AEL+
Pojemność silnika: 2496
Trakcja: Ośka
Wysłany: |19 Kwi 2014|, o 17:21   

Ławek, Soczewka się nie ma prawa wypalić bo to kawałek szkła :-P Także jak już to wypalił Ci się odbłyśnik.
I dlaczego wywalony xenon ? :mrgreen: Jakby nie było psuje on mniej odbłyśnik bo wytwarza mniej ciepła niż żarówka :mrgreen: :mrgreen:

frost12q, Powinieneś dać radę :P I nie pastą tylko białym tlenkiem ceru na filcu i wiertarce, polerce :ok:

Ławek 
Adept

Rok produkcji: 1996
Oznaczenie silnika: AAT
Pojemność silnika: 2,5
Wysłany: |19 Kwi 2014|, o 18:15   

wypalić miałem na myśli zakopcić ? :) . wiem że wytwarza mniej tego ciepła ... ale.. znajomy w a4 b6 założył sobie również xenon, bo narzekał na słabe światła. skończyło się na tym że kupił nowe reflektory, i wrócił do żarówek, bo , PODOBNO, starych nie dało się już naprawić... ja xenonami ratowałem upadłe lampy, i tak z mizernym skutkiem :) . jeszcze inna sprawa która może niektórych zaskoczyć, to to, że po prostu wole zwykłe żarówkowe światło, niż te białe. w ten czas zbliża się ciemność, zobaczymy czy cokolwiek to dało..

we dwóch źródłach gdzie pytałem o te lampiony, od razu pojawiało się pytanie czy jeżdżone na xenonie. myślę że moja kadencja niewiele by tu zmieniła - po zakupie autka miałem już gotową instalacje i dziurki w klapkach :)
Ostatnio zmieniony przez Ławek |19 Kwi 2014|, o 18:16, w całości zmieniany 1 raz  

wolfik0 
Audi Mastah
led rezacz

Wysłany: |19 Kwi 2014|, o 19:44   

W poprzedniej a6 c4 miałem 5 lat xenony i odbłyśnik wyglądał nienajgorzej po tym czasie ;) na chwilę obecną ma na liczniku 460tys a niedawno czyściłem w niej lampy i wciąż odbłyśniki w miarę okej... także uważam że xenon aż tak nie wypala odbłyśników przynajmniej w naszych autkach :mrgreen:

Ławek 
Adept

Wysłany: |19 Kwi 2014|, o 22:23   

i cóż mogę powiedzieć .... nie myślałem że ten reflektor potrafi tak dobrze zaświecić :) . w końcu widzę drogę :) . jak linie odcięcia widziałem tylko na ścianie, tak teraz widać ją wyraźnie na drodze. jak xenon poprawił świecenie na półkę wyżej, tak teraz na żarówce mam efekt 5 półek wyższy :) utracił tylko aspekt wizualny, xenon estetyczniejszy :) .

nie wiem jak to jest rzeczywiście z tym wypalaniem ... może u znajomego to odosobniony przypadek, ale jednak 'majstry' od moich lamp o to pytały. ziarenko prawdy musi chyba w tym jednak być..

co by nie było jestem zadowolony :)

J.A.G 
Administrator

Moje Audi: S6
Oznaczenie silnika: AAN
Pojemność silnika: 2.2 Turbo R5
Trakcja: Quattro
Wysłany: |30 Kwi 2014|, o 20:42   

Napylali ci nową powłokę metalu również na cały odbłyśnik długich czy tylko krótkich? Wygląda że na całość. Można wiedzieć ile taka usługa cię wyniosła?

Mister zlotu `13

Ławek 
Adept

Wysłany: |8 Maj 2014|, o 07:07   

J.A.G. gdyby wierzyć majstrom, to lampa jest od środka wypłukana. mimo zamiaru zrobienia tylko soczewek od mijania, z rozpędu zrobili mi też drugą soczewkę - zwyczajnie się nie dogadaliśmy. długie są nietknięte. 140zł za 4 soczewki w 2 lampach. różnica jest wręcz kolosalna, na światło widać nawet w dzień :) i bardzo wyraźnie widać linie odcięcia - a tak to widziałem je tylko na ścianie. nie żałuję ani złotówki, choć miałem zamiar tylko na soczewki od mijania.

a, tak teraz czytam co naskrobałem, i muszę dołożyć dwa słowa - tak, gdyby wierzyć majstrom, to tak właśnie zrobili z samymi soczewkami :) + płukanie lampki. same szkła też są nietknięte
Ostatnio zmieniony przez Ławek |8 Maj 2014|, o 07:08, w całości zmieniany 1 raz  

wolfik0 
Audi Mastah
led rezacz

Wysłany: |8 Maj 2014|, o 10:45   

Jestem ciekaw czy rzeczywiście napylili od nowa warstwę na odbłyśniki p.mgielne czy po prostu skasowali Cię za napylenie :P
Bo od p. mgielnych odbłyśniki są metalowe przez co dobrze przyjmują i oddają ciepło i warstwa odbijająca światło nie wypala się tak... no i są rzadko używane :mrgreen:

Ławek 
Adept

Wysłany: |12 Maj 2014|, o 21:38   

wolfik0, zawsze, jak widać, mam ograniczone zaufanie ... ale gościu , co by nie było, na pewno solidnie ogarnął temat świateł mijania :) . w razie czego służę kontaktem. fakt, halogeny to dla mnie zbyteczny gadżet ... w audiczce za to dobrze pełnią funkcję 'dziennych' - szkoda nightbreakerow ;)

Danieles 
Mechanik
S-gang

Moje Audi: S4
Nadwozie: Avant
Rok produkcji: 1993
Oznaczenie silnika: AAn
Pojemność silnika: 2.2
Imię: Daniel
Trakcja: Quattro
Wysłany: |12 Maj 2014|, o 21:56   

ja poproszę o kontakt do nich