[A6 C4] szyberdach przestał działac

Awatar użytkownika
lento
Mechanik
Mechanik
Posty: 161
Rejestracja: 2012-02-22, 08:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Potoki/zadupie/

[A6 C4] szyberdach przestał działac

Post autor: lento »

Witam
w moim c4 przestał działac szyber. Wyciagnałem silnik od szyberdachu i co nieco pomierzyłem miernikiem i w tej głównej kostce co wpina sie do silnika szybra wogóle nie ma pradu. Bezpieczniki sprawdzone i wszystkie całe, wiec gdzie może leżec problem. :-/
... wychodząc z siebie nie trzaskaj drzwiami !
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

Pod maską bezpieczniki sprawdzałeś :?:
picek
Mechanik
Mechanik
Posty: 119
Rejestracja: 2012-12-05, 20:28
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gogolin

Post autor: picek »

przy silniczku jest przekaźnik,sprawdź przeczyść styki.U mnie on zaczyna zawodzić.
Awatar użytkownika
lento
Mechanik
Mechanik
Posty: 161
Rejestracja: 2012-02-22, 08:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Potoki/zadupie/

Post autor: lento »

GTR34, tam też sprawdzałem i sa dobre.
picek, jutro sprawdze jak znajde czas.
Niedawno zamieniłem silnik szybra i działał, aż po paru dniach ja chce otworzyc szyber, a tu nic, no i miernik i spr., a tam żadnego prądu :roll: i łot mam taki problem...
Ostatnio zmieniony 2014-04-13, 21:08 przez lento, łącznie zmieniany 1 raz.
... wychodząc z siebie nie trzaskaj drzwiami !
kajoj
Mechanik
Mechanik
Posty: 126
Rejestracja: 2014-04-21, 07:15
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Toruń

Post autor: kajoj »

Kto mi pomoże gdzie,w jakim gniezdzie jest bezpiecznik od szyberdachu,bo nie dawno wyciągałem je i nie wiem czy przypadkiem nie wsadziłem w inne gniazdo chcę spr dla pewności bo nie działa szyberdach
picek
Mechanik
Mechanik
Posty: 119
Rejestracja: 2012-12-05, 20:28
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gogolin

Post autor: picek »

odświeżę temat.Także mi fiksuje,to nie wina przekażnika jak wcześniej wspominałem bo na przewodzie zasilającym zanika prąd.Mam wrażenie jak by docierał z jakiejś elektroniki bo efekt jest taki że np.wstawię auto do garażu,gaszę silnik,zamykam dach.prąd jakieś parę minut jest i znika.Pojawia się po paru minutach pracy silnika.Wytargałem wszystkie kostki nad nogami kierowcy,wszystkie bezpieczniki,przekażniki,...i pomysły się skończyły..może ktoś wie skąd szyber ma zasilanie,jaki przewód,w jakiej kostce,tak by ewentualnie podciągnąć nowy przewód stały i pewny.Czy ma coś wspólnego przekażnik od wentylatora silnika? bo tam jest elektronika.a prąd pokazuje się tam także po czasie pracy silnika i pewien czas po zakończeniu pracy zanika.
Ostatnio zmieniony 2014-06-20, 18:31 przez picek, łącznie zmieniany 1 raz.
kajoj
Mechanik
Mechanik
Posty: 126
Rejestracja: 2014-04-21, 07:15
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Toruń

Post autor: kajoj »

Kto wie jak jak biegnie instalacja do szyberdachu,słupkiem od kierowcy?Bo mam brak zasilania na kostkach
picek
Mechanik
Mechanik
Posty: 119
Rejestracja: 2012-12-05, 20:28
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gogolin

Post autor: picek »

Tego chyba nikt tutaj nie wie,tyle co zerkałem to wygląda mi to tak że idzie słupkiem kierowcy,będę się też musiał zabrać bo już raz kleiłem dach na szybko.raz działa raz nie,w zależności od kaprysu.albo puszczę nowy "po stacyjce" słupkiem o ile się da a jak nie to niestety druciarstwo będzie,pchanie pod tapicerki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach”