[A6 C4] NIeszczelność w centralny w klapie Avanta

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii forum a powinno być w dziale "Techniczne"
paweł32
Adept
Adept
Posty: 33
Rejestracja: 2013-02-14, 13:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: mazowsze

[A6 C4] NIeszczelność w centralny w klapie Avanta

Post autor: paweł32 »

Witam.
Przestał mi otwierać centralny zamek klapę bagażnika. Tylko syczy, ale nie można otworzyć. Zwaliłem tapicerkę i namierzyłem usterkę. Jest tam takie małe białe "pudełko" (jak ono się nazywa?), do którego dochodzi przewód z powietrzem oraz wychodzi wodzik idący do zamka klapy. Na ten wodzik oraz na króciec "pudełka" naciągnięty jest gumowy kołnierz który ma wzdłużne pęknięcie. Podczas próby otwarcia tym pęknięciem ucieka powietrze. Czy przyczyną usterki jest pęknięty gumowy kołnierz czy to białe "pudełko". Czy można to kupić w sklepie?
Dodam że jak się lekko pomoże to "pudełko" jest w stanie wysunąć i cofnąć wodzik, ale samo tylko syczy.
Awatar użytkownika
Cyzio
Mechanik
Mechanik
Posty: 177
Rejestracja: 2011-12-16, 17:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SE/Nowy Sącz

Post autor: Cyzio »

paweł32,

W mojej też kiedyś "pękła guma" i robiło sssss, wymiana tej nieszczęsnej gumki i po kłopocie z otwieraniem i zamykaniem :ok:
To było w sedanie, ale zasada działania chyba ta sama :-)

Centralny zamek jest pneumatyczny i jeśli jest nieszczelność tj spadek ciśnienia i będą problemy z zamykaniem lub otwieraniem ;-)
U mnie chyba w ogóle nie otwierał ani nie zamykał żadnych drzwi..., właśnie przez tą nieszczęsną gumkę heh

Reasumując:
Musisz założyć kolejną gumkę :mrgreen:
II V-ce Mister zlotu `13
paweł32
Adept
Adept
Posty: 33
Rejestracja: 2013-02-14, 13:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: mazowsze

Post autor: paweł32 »

Czy jest to do kupienia w "przeciętnym sklepie motoryzacyjnym"? Jak to nazwać? A i jeszcze jedno. Czy można wyjąć wodzik z tego białego pudełka czy nasuwać gumę od strony zamka?
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Od str zamka, wyjąć z siłownika (pudełka :-) ) nie wyjmiesz cięgna. Gumkę szukaj używaną choć niejaki Butterbean posiada chyba takie gumki z czegoś pasujące.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

J.A.G, do ciebie chyba wysylalem z rok temu ale same pekniete heheheheh..a moze to nie te poszluy do ciebie....junior w kazdym razie bedzie mi wdzieczny ze jest na swiecie...
a mowiac powaznie to chyba tego nie ma na rynku jako zamiennik.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Zgadza się, pęknięte, są dziurawe na końcu :-D
Być nie ma na pewno, ja znalazłem używaną z B3 z klapki paliwa, bo chyba jest z innej gumy zrobiona, mocniejsza, nie pęka i nie trzeba potem składać podania o becikowe :ok:
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

a jak z rozmiarem?
i czemu sie zona skarzyla ostatnio przez tel?tego juz nie ogarniam... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
paweł32
Adept
Adept
Posty: 33
Rejestracja: 2013-02-14, 13:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: mazowsze

Post autor: paweł32 »

Już wszystkiego się dowiedziałem. W sklepie tego nie kupi. Ani samej gumki, ani kompletu. Tylko serwis Audi - za komplet (siłownik z gumką) chcą 170 zł. Oczywiście część na zamówienie. Nie tanio, ale rodzina mi się przynajmniej nie powiększy. Dowiedziałem się przy okazji ile kosztują gumowe listwy na drzwi. Przednie 200,- tylne 140,- a te małe po 46 zyla za sztukę!!!
Zanim zdecyduję się na ASO spróbuję coś samemu wyrzeźbić lub dopasować. Ewentualnie szukanie na szrocie. Jak wymyślę jakiś patent to dam znać.
Awatar użytkownika
wolfik0
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 711
Rejestracja: 2011-07-22, 22:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zabrze

Post autor: wolfik0 »

Ja znalazłem z jakiegoś seata taki siłownik z gumką taką przeźroczystą i już 3 lata w mojej byłej działa :mrgreen:

[ Dodano: 2013-06-28, 12:13 ]
http://allegro.pl/silownik-centralnego- ... 57275.html oo taki dokładnie :D
()()()() Jedna rodzinka VW
paweł32
Adept
Adept
Posty: 33
Rejestracja: 2013-02-14, 13:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: mazowsze

Post autor: paweł32 »

Wizyta na szrocie rozwiązała problem. Gumkę :lol: wytargałem z golfa3 - przezroczysta i dość gruba - pasuje idealnie!!! Dla pewności zadobyłem jeszcze jedną z Audi 80 (b3) - czerwona i taka nie wiele lepsza jak mój oryginał! I jedna i druga z siłownika wlewu paliwa. Centralny śmiga że aż miło!!! Jak się dowiem jak to się robi to wstawię fotki - tak dla porównania i dla udokumentowania.

Pozdrawiam.
AcDc
Adept
Adept
Posty: 2
Rejestracja: 2013-06-04, 02:11
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Białystok

Post autor: AcDc »

paweł32 , ja użyłem małego palca od grubej rękawicy lateksowej na podszewce bawełnianej , wywróciłem na lewą stronę tak żeby guma przywierała do dziurawej czarnej i użyłem dwóch opasek plastikowych najmniejsze jakie były. Całość śmiga , zero problemów a w razie czego można od ręki naprawić.
Awatar użytkownika
piotrple
Adept
Adept
Posty: 12
Rejestracja: 2014-04-20, 12:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Żywiec

Post autor: piotrple »

Ja ostatnio na start to też tuningowałem i znalazłem zamek drzwiowy z a4 b5 - była do niego jeszcze dołaczona linka do klamki i na niej.... hmmm.... pasująca gumka - wszystko pasi idealnie!
Awatar użytkownika
pav9
Adept
Adept
Posty: 41
Rejestracja: 2014-05-23, 22:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: skierniewice

Post autor: pav9 »

A ja po kilku poprawianiach znalazłem sposób na nieszczelną gumkę siłownika tylnej klapy. W sklepie z gumowymi częściami zakupiłem za 1,5zl (słownie półtorej złotówki)
gumkę (jakaś osłonka do czegoś). Zerwałem ze starej gumki tę węższą część, zalutowałem ten rowek na metalowym drucie (miejsce gdzie znajdował się węższy koniec gumki) , wygładziłem drobnym papierem. Drut suwa się w otworze kapturka który kupiłem. Na razie działa. Przetestowane na mrozie około -10st.C.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
verus
Mechanik
Mechanik
Posty: 123
Rejestracja: 2012-12-24, 16:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: verus »

Ja zrobiłem reparacje tego ustrojstwa z palca mocnej gumowej rękawiczki. Całość zgrzałem opaskami termo i trzyma już rok :-)
Ostatnio zmieniony 2015-01-10, 17:09 przez verus, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”