[A6 C4] Szyba kierowcy staje

Awatar użytkownika
Grzesiek
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 271
Rejestracja: 2011-06-15, 22:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piski

[A6 C4] Szyba kierowcy staje

Post autor: Grzesiek »

Cześć chłopy. Nie było chyba tematu z takim konkretnie problemem. Mianowicie tak - szyba kierowcy opuszcza się tylko o jakieś 5 cm i się zatrzymuje, tak jakby się coś blokowało, ściskało, nie wiem... Jeździ normalnie góra dół, ale tylko na te 5 cm. Wszystkie inne działają dobrze. Prawa tylna tylko trochę wolniej ale normalnie od góry do dołu. W święta może to rozbiorę i chciałbym się was zapytać co tam się mogło stać w tych drzwiach żeby już wiedzieć mniej więcej czego szukać.
Awatar użytkownika
wolfik0
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 711
Rejestracja: 2011-07-22, 22:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zabrze

Post autor: wolfik0 »

Jakieś stuki masz jak staje ? może linka się postrzępiła i blokuje ? tak to mało można powiedzieć bez oglądnięcia :mrgreen:
()()()() Jedna rodzinka VW
Awatar użytkownika
Grzesiek
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 271
Rejestracja: 2011-06-15, 22:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piski

Post autor: Grzesiek »

Nie, żadnych stuków, żadnego walnięcia, w sumie to niczego nie słychać, tak jakby po prostu już nie dawała rady dalej.
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

Możliwe, że ślizgi są tak zabite, że silniczek nie daje rady jej ciągnąć już. Chodź wątpię, tak czy owak musisz ściągnąć boczek i obejrzeć mechanizm. Bo tak to wróżenie z fusów.
Awatar użytkownika
Grzesiek
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 271
Rejestracja: 2011-06-15, 22:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piski

Post autor: Grzesiek »

:kutwa: cud. Naprawiło się samo :mrgreen: Nie no słychać jakieś terkotanie na wysokości tych 5 cm, ale szyba zaczęła znowu jeździć normalnie od góry do dołu...
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

jeżeli terkocze to linka pewnie się postrzępiła, mam to samo w drzwiach kierowcy, :ok:
Awatar użytkownika
Grzesiek
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 271
Rejestracja: 2011-06-15, 22:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piski

Post autor: Grzesiek »

Dawid2542, a powiedz co z tym zrobić? Bo stanęło mi w końcu na dole i nie idzie za nic tej szyby podnieść. Rozebrałem drzwi no i jak silniczek chodzi to słychać jakieś terkotanie w tym co jest obok silniczka, to co napedza właśnie linke, ale bałem się troche zdejmowania szyby i na razie tak to zostało. Jak bezpiecznie zdjąć szybę i poradzić sobie z tą linką?
Awatar użytkownika
S4owner
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 74
Rejestracja: 2012-11-04, 10:54
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mrągowo

Post autor: S4owner »

Po bokach drzwi masz po dwie śruby z tego co pamiętaj na klucz `13. Odkręcasz je, i zdejmujesz całą ramkę drzwi razem z szybą, silniczkiem i całym mechanizmem.
Awatar użytkownika
Grzesiek
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 271
Rejestracja: 2011-06-15, 22:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piski

Post autor: Grzesiek »

No wlasnie to juz zdjalem, ale chodzi mi o zdjęcie samego szkła bo ono zasłania te linki bo szyba jest na samym dole i nie chce pojsc w gore.
Awatar użytkownika
S4owner
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 74
Rejestracja: 2012-11-04, 10:54
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mrągowo

Post autor: S4owner »

Odkręć silniczek i ręcznie szybe podniesiesz do góry.
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

Żeby wyjąć szybę to najprościej tak:
Odsuwasz szybę mniej więcej do połowy, lub trochę za połowę. Z prowadnic szyby wyjmujesz takie plastiki/zabezpieczenia, są 2 prowadnice szyby a więc i 2 plastiki demontujesz. Następnie zdejmujesz zabezpieczenie z bolca mechanizmu i taki plasticzek, szybę podważasz do góry i wysuwasz w dół. Oczywiście jak masz zdemontowaną ramkę z szybą i masz ją np. na stole. Przydałyby się do tego 2 osoby, jedna wyciąga szybę a druga trzyma ramę. Samemu jest trochę ciężko ale na upartego da radę :mrgreen:
Awatar użytkownika
Grzesiek
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 271
Rejestracja: 2011-06-15, 22:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piski

Post autor: Grzesiek »

Sprawa wygląda następująco: linka jest ukręcona wokół tego głównego kółka i zerwana i zjechane jest kółko prowadzące te u góry. Czyli zblokuje jakoś szybę u góry i do wymiany jest cały ten mechanizm podnoszenia, do kupienia na allegro za kilkadziesiąt zł... Jakby ktoś na forum miał to dajcie znać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach”