[100 c4] górne mocowanie amortyzatora

Awatar użytkownika
Mongolski
Mechanik
Mechanik
Posty: 171
Rejestracja: 2011-05-24, 12:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Legnica

Post autor: Mongolski »

moze kupiłes odboje na tył ;] nie razdze jeezdzic bez odbojow -zwłaszcza na glebie :ok:
Obrazek
pablo90
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 729
Rejestracja: 2011-06-21, 18:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: KR/TK

Post autor: pablo90 »

J.A.G dopiero teraz zauważyłem Twojego posta.. amortyzator jakimś cudem się trzymał, jakim nie wiem.. przy każdej nierówności było słychać różne dźwięki właśnie z tego miejsca.. sztyca amortyzatora ruszała się w mocowaniu na boki bo jak widać średnica otworu w mocowaniu była dużo większa niż ta tulejka w środku..
prędkość nie zabija, tylko zbyt szybkie jej wytracanie...
Tedi
Mechanik
Mechanik
Posty: 126
Rejestracja: 2013-06-16, 20:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gdynia

Post autor: Tedi »

a czy ktoś stosował górne mocowanie MEYLE lub innego tańszego producenta a zarazem dosyć wytrzymałe ?. Bo z tego co widzę to mam jeszcze oryginalne mocowanie i jak mechanik wymieniał mi łożysko kolumny to mówił że będzie do wymiany bo coś się wyrobiło i zdarza się tak że jak wjadę w krótką głęboką dziurę to uderzenie jest takie że wrażenie jakby miała pęknąć szyba przed kierowcą. a że wymieniłem nowe wahacze i po zmianie łożyska nie byłem na geometri to chciałbym odrazu jechać z wymienionymi mocowaniami amorka.
pablo90
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 729
Rejestracja: 2011-06-21, 18:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: KR/TK

Post autor: pablo90 »

ja mam febi, od prawie 2 lat cisza..
prędkość nie zabija, tylko zbyt szybkie jej wytracanie...
marek[a6]
Adept
Adept
Posty: 47
Rejestracja: 2011-07-09, 11:05
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: nysa

Post autor: marek[a6] »

Witam . Ja mam założone meyle ale dopiero pół roku może więcej jest ok wcześniej mialem swaga ale nie dał rady ogólnie górne mocowanie to trochę słaby punkt . Co do meyle mam założone sporo części tej marki i nie narzekam dobry stosunek cena- jakość . Podro
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Mam 3 lata Meyle i myślę że 4 lata to max dla Meyle, guma zaczyna już być spękana, rok jeszcze przetrzyma ale potem na pewno wymiana.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
hubos21
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 563
Rejestracja: 2011-05-30, 17:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mogilno

Post autor: hubos21 »

zmieniałem wahacze i końcówki i chcę jechać na zbieżność i korci mnie żeby zmienić poduchy, auto ostatnimi czasy robi max 300-400km w miesiącu więc chyba wezmę mayle albo febi, jak wytrzymają 2-3 lata to i tak dobrze, co do SWAGa to zamiennik jak każdy, przereklamowany, ani końcówki ani gumy stabilizatora jakoś specjalnie długo mi nie wytrzymały
Ostatnio zmieniony 2014-03-16, 20:36 przez hubos21, łącznie zmieniany 1 raz.
AUDI 100 C4 2.0 ACE AVANT
Awatar użytkownika
Mlody
Mechanik
Mechanik
Posty: 228
Rejestracja: 2011-11-27, 22:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

Post autor: Mlody »

febi robi słabe te poduszki. Mam meyle HD usiebie już 3cirok idzie i przy glebie dają radę. We wczesniejszym aucie febi roku nie wytrzymało.
GEKON Quattro
Awatar użytkownika
hubos21
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 563
Rejestracja: 2011-05-30, 17:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mogilno

Post autor: hubos21 »

to cenna uwaga, zakładałem podobny wątek ale tam każdy polecał LMO, wiadomo jakość ale ostatnio zrobiłem praktycznie cały zawias łącznie z bilsteinami na tył i się trochę wykosztowałem a teraz wolę kasę na malowanie zostawić :D z budżetowych zostają Sachsy po 35zł i Mayle HD za 54zł
AUDI 100 C4 2.0 ACE AVANT
Awatar użytkownika
Mongolski
Mechanik
Mechanik
Posty: 171
Rejestracja: 2011-05-24, 12:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Legnica

Post autor: Mongolski »

ja kupiłem febi i po roku na -45 juz siadły..
Obrazek
Awatar użytkownika
Mlody
Mechanik
Mechanik
Posty: 228
Rejestracja: 2011-11-27, 22:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

Post autor: Mlody »

febi ostatnio ma naprawdę słabe części nie wiem czy zmienili swojego dostawcę czy co. Naprawdę opłaca się ostatnio kupować Myle ale HD daje to radę idobre ceny są. A w zeszłym roku znów trafiały się wadliwe paski rozrzadu w zestawach conitego:/
GEKON Quattro
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

Bo może kupujecie FEBI ale tylko pudełko jest marki Febi.. A w środku siedzi co innego ? Ja ostatnio kupowałem koło zębate na wał Swaga a w środku siedział najprawdziwszy Febi :-?
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

A w jakim pudełku siedzi cokolwiek Febiego? Nic albo mało co, on już nic większego chyba nie produkuje praktycznie to, że jest logo nie znaczy, że je produkuje, to tylko konfekcjoner, pakowacz...
To trochę jak w "dronce" i innych markecianych sieciach, na każdym opakowaniu jest że dronka ale przecież ona sama nic nie produkuje :mrgreen:
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”