[100 C4] Kupione świeże auto BEZ Airabagów - wiszą kabelki.

bobasspr
Mechanik
Mechanik
Posty: 110
Rejestracja: 2013-04-21, 17:21
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Siemianowice

[100 C4] Kupione świeże auto BEZ Airabagów - wiszą kabelki.

Post autor: bobasspr »

Koledzy pierwszy mój post na forum C4 i od razu pytanie :) otóż posiadam naprawdę bardzo zadbaną setkę (1 właściciel) lecz kiedyś kiedyś miała niegroźne BUM. O tyle niefortunnie się to stało że samochód był dogłębnie czyszczony, wymontowane fotele, plastiki itp Podobno coś się wtedy wylało na dywany i był plan by je wyciągnąć z auta i uprać. Pamiętam że na tamte czasy to było bardzo drogie auto.(ok roku 1997/98) i niestety przez nieuwagę odkręcony sensor airbaga "spadł" na podłogę - wywaliło poduchy - w tamtym czasie z tego co wiem była to tzw TRAGEDIA - auto pojechało gdzieś do znahora na wymianę klamotów. Wymienione wtedy z tego co pamiętam całą deskę rozdzielczą, której zdobycie było nie lada wyzwaniem itp. Na tamten czas były to naprawdę okropnie duże pieniądze i wiadomo - brak fachowości lub/i wiedzy. Obecnie auto wpadło w moje "łapki" i Po małej eufori pozakupowej:) przyszedł czas na VCDS'a, wszystko poszło ładnie, z błędów to przełącznik F świateł... ale niestety brak komunikacji z Arbagiem przy czym kontrolka normalnie gaśnie. Rozebrałem auto!! Okazało się że brak poduszki pasażera, wiszą 2 wtyczki spalone, oraz odcięta kostka z airbaga kierownicy. Sprawdziłem sensor na stole i sensor żyje po symulowałem wszystkie zapalniki - błędy pokasowało. Co do kontrolki to był zrobiony opóźniacz przyspieszacza hehe..... Czyli gaszak na kondensatorku i tranzystorze - dlatego gasła..powiedzcie mi jak rozpoznać czy deska która jest w aucie nadaje się pod jaśka pasażera?? Chcę to robić do porządku.

P.S. Poszukuje też kilku rur z nawiewów jak by ktoś miał to z miłą chęcią odkupię. Chodzi o rurę łącząca się z kratką pasażera oraz nawiew na nogi pasażera.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

bobasspr, co do gratow to zapraszam.
co do deski to..
jesli masz dekor to powinien byc dzielony.
nie wiem czy sama deska sie roznila.
mozliwe ze nie.ze miala fabryczne naciecia zeby jasiek sie rozerwal i otworzyl.
nie wierz w bajke ze sensor byl wyciagany do prania dywanu.bez jaj.sensor jest porzadnie przykrecony i napewno nie na tak dlugim kablu zeby to uderzylo o cos z taka sila ze wywalilo by jaski.bzdura bzdura bzdura.kolejne neibite auto od 1 wlasciela.
jedno takie bylo ostatnio. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: robak niech ci powie czym sie skonczylo.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
wolfik0
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 711
Rejestracja: 2011-07-22, 22:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zabrze

Post autor: wolfik0 »

Niezłe druciarstwo z tą kontrolką :shock:
Ostatnio zmieniony 2013-04-21, 19:57 przez wolfik0, łącznie zmieniany 1 raz.
()()()() Jedna rodzinka VW
Awatar użytkownika
kasiarka
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 476
Rejestracja: 2011-06-20, 21:31
Imię: Radek
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1992
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olecko
Płeć:

Post autor: kasiarka »

ja wiem, ja wiem... Masz zmostkowany kabelek np od ładowania, ponieważ po przekręceniu zapłonu na chwilkę zapala się ładowanie i po chili gaśnie tak samo z airbagiem jest. Wiec śmiem twierdzić, że ktoś zmostkował ładowanie z airbagiem
:mrgreen:

Jest:
100 c4 2.6 Quattro
100 c3 2.5Tdi szczupak
Lancia Thesis 2.0TB Emblema

Było:
Byłe A6 C4 2.6 ośka

Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

kasiarka, kasiarka oslabiasz mnie...
mozna to zrobic tak ze bedzie niezaleznie od ladowania sie zapalc kontrolka i gasnac po chwili.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
kasiarka
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 476
Rejestracja: 2011-06-20, 21:31
Imię: Radek
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1992
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olecko
Płeć:

Post autor: kasiarka »

Ale takie coś było w moim przypadku... znaczy w tej co na części miałem :mrgreen:

Jest:
100 c4 2.6 Quattro
100 c3 2.5Tdi szczupak
Lancia Thesis 2.0TB Emblema

Było:
Byłe A6 C4 2.6 ośka

kosta1984
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 71
Rejestracja: 2013-02-26, 19:56
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Górki Wielkie

Post autor: kosta1984 »

kasiarka miałeś zmostkowaną, ale chyba samą ikonkę airbag( żarówkę ładowania z żarówką airbag). Z tego co się orientuję, żeby ta ikonka zgasła to w miejsce wtyczki poduszki wkłada się rezystor ok 2kOhm
bobasspr
Mechanik
Mechanik
Posty: 110
Rejestracja: 2013-04-21, 17:21
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Siemianowice

Post autor: bobasspr »

Koledzy słuchajcie, ja elektroniką samochodową zajmuję się zawodowo i wiem dokładnie co było nie tak, sensor miał zapisanego crasha. Crasha wyczyściłem, przywróciłem instalacje do porządku. Co do sensora to nie ma opcji jakiegoś wypadku czy czegoś bo osobiście uczestniczyłem przy wciąganiu auta na lawete (w 1997 roku jak pamiętam) i odstawieniu do nieistniejącego dzisiaj warsztatu elektryki samochodowej. Nie ma co się zagłębiać w ten temat bo tak jak pisałem, auto znam od samego początku. Widziałem go dzień w dzień jak wyjeżdżało i wjeżdżało do garażu pod moimi oknami... och to były czasy. Ale do tematu, co do dekorów, to są dzielone, mają napis air bag ale nie mam pewności czy nie zostały przełożone ze starej deski. Btw. Mam w niej proconten tylko na napinacze pasów. Oczywiście sprawny.

P.S. Aby rozwiać całkowicie wątpliwości przyznam Wam że Pan od którego odkupiłem audi, dzisiaj jest moim teściem :). Tylko że on nie za bardzo się zna na takich "nowinkach" i znając życie naściemniali mu wtedy i już. On za bardzo nie wie co i jak bo jak twierdzi "był w takim szoku wtedy że nie wiedział jak sie nazywa" Ot taka historyjka.
Ostatnio zmieniony 2013-05-26, 09:43 przez bobasspr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

oki wyjasniles wiele..oby ten post nie byl za chwile wykorzystany jako dowod ze masz niebitka.
jestes elektronikiem z zawodu spoko.ja wiem ze sensor byl ijest przykrecany do podlogi auta.i o ile pamietam nie trzeba go wykrecac do wyjecia dywanu ale spoko.
widac ze warsztat w w ktorym twoj tesc naprawial auto nie anlezal do najlepszych-pewnie dlatego upadł :)
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
bobasspr
Mechanik
Mechanik
Posty: 110
Rejestracja: 2013-04-21, 17:21
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Siemianowice

Post autor: bobasspr »

Koledzy, to czy bity czy nie bity jest najmniej ważne, ja też wiem jak sensor jest przykręcony i tak dalej, - to też jest mało ważne. Najważniejsze jest to abyście mi pomogli z deską rozdzielczą. Czy wszystkie są dostosowane pod airbag czy nie?? bo tak naprawdę to tylko to mnie intersuje. Historie opisałem z tego powodu aby zobrazować sytuacje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy bezpieczeństwa Air bag i ABS”