[A6 C4] Miga mi ciągle kontrolka od hamulcy

Awatar użytkownika
Ruski
Adept
Adept
Posty: 25
Rejestracja: 2011-07-11, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kalisz

Post autor: Ruski »

a ja nadal mam problem ze świecącymi kontrolkami kontrolka od klocków świeci mruga cały czas nawet po odpaleniu silnika a kontrolka ABS świeci non stop chociaż ABS działa pamiętam ze przy sstarym liczniku grzebałem przy kablach co wchodzą w czewoną czy tą zieloną od licznika jak by ktoś mógł strzelić foto tych kabli jaki kolor w jakie miejsce to byłbym wdzięczny i odwdzięczę się na pewno :)
Audi V8 D11 4.2 6gang manual
Audi S8 D2 lift
Audi A6 C4 2.5 AEL
witekk6
Adept
Adept
Posty: 10
Rejestracja: 2012-05-07, 22:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: legnica

Post autor: witekk6 »

mi tez caly czas miga kontrolka od klockow tydzien temu wymienilem klocki na nowe i dalej miga chyba musze sprawdzic kable moze sa gdzies przerwane
Awatar użytkownika
trooky
Administrator
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 2011-07-08, 23:18
Imię: Andrzej
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1994
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Szczecin
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: trooky »

No tutaj ewidentnie musi być coś z przewodami, całość działa na zasadzie rezystancji tak jak wszelkie czujki od świateł. Dlatego też posrpawdzaj przewody wchodzące w kostki, ja mam kostke od strony kolumny nieco nadszarpnietą i non stop mi sie świecą. Jak ustawie koła pod kątem i ponownie odpale zapłon to czasami znika do pierwszego skrętu :mrgreen:
kk84
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 995
Rejestracja: 2012-05-30, 22:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: WGM

Post autor: kk84 »

Cześć.
pawellike pisze:Miga mi ciagle kontrolka od hamulcy (prawy górny róg w górnym wyświetlaczu w zegarach)
Sprawdzałem klocki hamulcowe, są wporządku, jeszcze im daleko do czujnika zużycia. Kabelki przy klockach są OK. Płyn w zbiorniczku OK. Więc co sie dzieje?
Pawle, objaw mam podobny do Twojego. W ub. weekend wymieniłem klocuchy w obu osiach z powodu zużycia. Czujniki na przednich okładzinach były "starte" - obwód rozwarty. Przy wymianie okazało się, że na PP kole mam urypane gniazdko w które wpina się wtyk z czujnika zużycia okładzin. Kable połączone i przeizolowane taśmą. Więc zrobiłem to po "bożemu" zastępując łataninę innym gniazdem motoryzacyjnym (dwupinowe) i połączyłem. Klema na aku, przekręcam kluczyk i ku mojemu zdziwieniu pokazuje się powiadomienie o zużytych okładzinach. ABS jest u mnie sprawny gdyż zarówno przed i po wymianie miał możliwość zadziałania.

Tak więc ewidentnie w moim przypadku jest to problem okablowania prawdopodobnie naderwanego wspomnianą usterką gniazdka wyżej opisanego.

W sobotę rozprawię się z problemem, tymczasem muszę jeździć i tolerować to powiadomienie.
Awatar użytkownika
Malibu
Mechanik
Mechanik
Posty: 120
Rejestracja: 2011-06-29, 19:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Waterford Irlandia

Post autor: Malibu »

Rozwiazal ktos problem z ABSem, wykrzyknikiem i cala reszta? Bo ja wciaz jezdze z tym pikaniem przy odpalaniu, nie mruga bo zarowke wykrecilem :mrgreen: ale raz na jakis czas ABS sie zapala...
AUDI 80 B3 89' 1.8 [75KM]
Mitsubishi COLT CA0 95' 1.6 [113KM]
AUDI A6 C4 96' 1.9 [90KM]

Obrazek
Awatar użytkownika
Nieju231
Mechanik
Mechanik
Posty: 233
Rejestracja: 2013-01-13, 21:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Busko-Zdrój

Post autor: Nieju231 »

Siema wszystkim. Jak jechałem do pracy dzisiaj zaświeciło mi się (o) więc zjechałem na zatoke wyłączyłem silnik i ponownie uruchomiłem kontrolka zgasła. Gdy wracałem po pracy do domu znowu się zaświeciła więc wziołem miernik i sparawdziłęm czy jest prąd w kablach prowadzących do czujników w lewym przednim okazało się że niema paradu. Więc pytam sie czy cięzko będzie wymienić wiązke w najgorszym przypadku.(klocki nowe)
Awatar użytkownika
hubos21
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 563
Rejestracja: 2011-05-30, 17:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mogilno

Post autor: hubos21 »

ja miałem przypadek, że przy założeniu nowych kocków mrugała kontrolka i musiałem zmostkować lewy czujnik, coś była nie halo a klocki prosto ze sklepu
AUDI 100 C4 2.0 ACE AVANT
Hincó
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 331
Rejestracja: 2011-06-26, 14:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bochnia

Post autor: Hincó »

A mi zaczęły mogąc hamulce na ac i czasami mignie kontrola żarówek której w aucie nie mam. .. Jak klocki sa ok to kontrola żarówek siedzi cicho. Dziwne to. ..
160+PS
Awatar użytkownika
method
Adept
Adept
Posty: 13
Rejestracja: 2012-12-21, 14:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Świdnik

Post autor: method »

I ja dołączyłem do grona problemowego " (O) ". Ostatnio taki komunikat zapalił się, i teraz pali się za każdym razem, od razu po przekręceniu kluczyka. Klocki nowe, tarcze nie zużyte, układ odpowietrzany, ostatnim problemem był czujnik ABSu w jednym z kół- ale problem został naprawiony. Zauważyłem jednak pare dni temu problem z układem wspomagania, ciągle ubywa mi płynu, ale że nie miałem możliwości zająć się tym dolewałem tylko płynu w zbiornik, tak aby ciągle był "max". Dużo w sumie nie ucieka, ale mimo wszystko gdzieś jest nieszczelność. Czy to może mieć jakiś wpływ na kontrolkę? Żadnych innych defektów nie mam, a przynajmniej nie zaobserwowałem.
Awatar użytkownika
Nieju231
Mechanik
Mechanik
Posty: 233
Rejestracja: 2013-01-13, 21:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Busko-Zdrój

Post autor: Nieju231 »

Do płynu hamulcowego jest czerwona kontrolka z wykrzyknikiem. Mam zamiar oddać auto do znajomego elektryka a wcześniej wezmę na komputer i zobacze co się święci .
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Tych kontrolek na AC i śladu po nich nie zobaczycie żadnym programem i interfejsem diagnostycznym. To tylko kontrolki bez sterownika, jedynie podpicowane w ukł z AC. W nowszych autach jest to już "do zobaczenia" w programach diagnostycznych ale nie tu.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
Nieju231
Mechanik
Mechanik
Posty: 233
Rejestracja: 2013-01-13, 21:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Busko-Zdrój

Post autor: Nieju231 »

U mnie kontrolka raz świeciła a raz nie wiec postanowiłem to zbadać po przemyślenu, i jak rozciągałem prawy kabelek od czujnika to cie zaświecała wieć u mnie jest przerwany kabelek. I pytam sie jak wymienic ten kabelek
Ostatnio zmieniony 2013-05-09, 14:18 przez Nieju231, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy bezpieczeństwa Air bag i ABS”