[100 c4] Problem z pompą ABS

strzelba87
Adept
Adept
Posty: 3
Rejestracja: 2013-04-12, 13:59
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bytom

[100 c4] Problem z pompą ABS

Post autor: strzelba87 »

Witam Wszystkich,

Mam następujący problem... Po wyłączeniu silnika i wyciągnięciu kluczyków ze stacyjki, pod maską nadal "pracuje" pompa ABS-u. Doprowadza to do całkowitego rozładowania akumulatora. Nie za bardzo się na tym znam ale przypuszczam, że to jakiś zwarcie. W środku świeci się kontrolka ABS-u. Naciskam na przycisk i nic się nie dzieje nadal się świeci.

Aby uniknąć całkowitego rozładowania akumulatora, odłączyłem go. Po ponownym podłączeniu problem nie ustaje, pompę nadal słychać.

Chciałem sprawdzić bezpiecznik ABS, ale u mnie w samochodzie bezpiecznik numer 21 jest pusty. Dziwna sytuacja bo na schemacie bezpieczników który mam z internetu to bezpiecznik numer 21 jest za to odpowiedzialny... Na mojej rozpisce napisane jest nr 21 - frei?!

W aucie posiadam pompę starszego typu jak się domyślam, kolega który ma nowszą a6, pompę ma inną. Chciałem odkręcić śrubki które są na czarnej kostce z napisem ABS ale niestety są w takim stanie, że nie mogę tego zrobić...

Zastanawiam się nad kupnem kabla VAG i podłączeniem do mojego laptopa... Nie wiem czy skasowanie błędu w jaki kolwiek sposób tutaj pomoże...

Proszę o pomoc...

Wkrótce wrzucę filmik i zdjęcia aby lepiej przedstawić problem.

Pozdrawiam!

Dodałem TAG [] w tytule wątku. C
Ostatnio zmieniony 2013-04-13, 20:21 przez strzelba87, łącznie zmieniany 2 razy.
strzelba87
Adept
Adept
Posty: 3
Rejestracja: 2013-04-12, 13:59
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bytom

Post autor: strzelba87 »

Przepraszam za swój brak okrzesania :-P

Poniżej umieszczam link do filmiku, który zrobiłem, żeby przybliżyć problem:

Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

strzelba87 pisze:Zastanawiam się nad kupnem kabla VAG i podłączeniem do mojego laptopa... Nie wiem czy skasowanie błędu w jaki kolwiek sposób tutaj pomoże...
Pomóc raczej nie pomoże ale może coś się dowiesz. Wygląda to jakby przekaźnik któryś się zawiesił. W pompie tej starszego typu są chyba przy niej, zobacz czy da się dekiel odkręcić i zajrzeć do przekaźników. Dziwna sprawa z tym bezpiecznikiem :-?
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
bobasspr
Mechanik
Mechanik
Posty: 110
Rejestracja: 2013-04-21, 17:21
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Siemianowice

Post autor: bobasspr »

Kiedyś też miałem podobny problem. Okazało się że był zardzewiały (dosłownie) przekaźnik który znajduje się po lewej nodze kierowcy, za plastikową osłona, miejsca łączącego próg ze słupkiem (na dole). Tylko że tam było quattro chyba II typu (z blokadą DIFF)Warto sprawdzić to miejsce być może u Ciebie to samo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy bezpieczeństwa Air bag i ABS”