[A6 C4] Kostka stacyjki

Awatar użytkownika
rychu1717
Mechanik
Mechanik
Posty: 154
Rejestracja: 2014-09-24, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wadowice

[A6 C4] Kostka stacyjki

Post autor: rychu1717 »

Panowie mam dość nietypowy problem.Tak jak opisywałem w innym temacie miałem problem z odpalaniem a mianowicie po przekręceniu stacyjki nic się nie działo. Dopiero po 3-4 sekundach auto odpalało. problem występował głównie po nocy gdy temp była niska. Dziś zdemontowałem licznik i wyjąłem ową kostkę.Okazało się że jest pęknięta a sprężyna która tam jest przemieściła się. Udałem się po zamiennik i tu pojawił się problem. Po numerach wychodzi że zamiennik powinien pasować jednak górny otwór jest inny, czyli bardziej spłaszczony. Zamiennik kosztuje 25zł, ale udało mi się ustalić że występuje oryginał co delikatnie chyba różni się numerem ale kosztuje 190 zł :kwasny: . Wydaje mi się że to spora przesada no ale aso ;-) .I teraz pytanie do was czy ktoś przerabiał już taki problem, a może zna jakiś sklep w którym idzie to dokupić w normalnych pieniądzach ?
Awatar użytkownika
plazma24
Mechanik
Mechanik
Posty: 101
Rejestracja: 2011-11-27, 22:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Włocławek

Post autor: plazma24 »

Witam, ponawiam pytanie o tą kostkę. Nowe kostki w sklepie różnią się od tej co była w moim A6 C4 z 1995r, może ktoś z was juz ten temat przerabiał?
EcoPower by' To JA !
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

Może ktoś wie czy jest do dostania kostka stacyjki w oryginale? Ewentualnie ktoś montował zamiennik dobrej jakości i jest z niego zadowolony? To proszę podać producenta 😎
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przełączniki zespolone, zegary, stacyjka, tempomat”