Ubezpieczenie AC od wybranych elementów

Linkownia, ciekawostki, pogawędki nie tylko związane z Audi i nie tylko związane z motoryzacją.
zest
Adept
Adept
Posty: 2
Rejestracja: 2019-07-23, 10:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Ubezpieczenie AC od wybranych elementów

Post autor: zest »

Podczas mojego pobytu w UK, mogłem u ubezpieczyciela wykupić tzw soft ac, czyli ubezpieczenie wybranych elementów samochodu. Jak to z tym jest w Polsce? Wiem, że na szyby można wykupić, ale np na karoserię, lampy czy jakieś elementy wewnętrzne też można? Np skórzaną tapicerkę? Spotkał się ktoś może z czymś podobnym? ?
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

nie
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
piters
Adept
Adept
Posty: 8
Rejestracja: 2019-03-23, 10:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: piters »

Jeżeli soft AC można nazwać ubezpieczenie szyb lub ubezpieczenie opon, to moim zdaniem jest coś takiego. Musiałbyś wysłać zapytanie do jakiegoś przedstawiciela ubezpieczeniowego, wysłać zapytanie do jakiegoś brokera, być może tam uzyskasz odpowiedź na tak postawione pytanie.
Na https://superpolisa.pl/ znajdziesz porównywarkę - w jednym miejscu masz informacje na temat tego, co gdzie i za ile.
Ostatnio zmieniony 2020-01-30, 07:08 przez piters, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

Ubezpieczenie opon, czy szyb to dodatkowa usługa, często dodawana do podstawowego OC żeby przyciągnąć klientów.
Często teraz tez dają w podstawowym ubezpieczeniu np lawete do 100 km od domu. A jak chcesz coś więcej to płac i płacz :-D
Była 100 C4 2,5 AAT

Jeśli miałbyś wybrać między dziewczyną a C4... To wybrałbyś 100 czy A6 ?
ostr
Adept
Adept
Posty: 4
Rejestracja: 2019-06-11, 07:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: ostr »

Z tego co analizowałem temat, to fakty są takie, że towarzystwa ubezpieczeniowe podchodzą do tego typu kwestii niezwykle elastycznie.
Oznacza to w dużym skrócie, że jeżeli ktoś ma jakąś potrzebę ubezpieczeniową, to znajdzie się takie towarzystwo ubezpieczeniowe, które będzie w stanie to za odpowiedni budżet ubezpieczyć.
O cenę dopytaj za pośrednictwem porównywarek typu Wygodnie https://wygodnie.pl/
Ostatnio zmieniony 2020-05-21, 10:34 przez ostr, łącznie zmieniany 1 raz.
strr
Adept
Adept
Posty: 1
Rejestracja: 2022-01-17, 14:40
Imię: Adam
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.0E 101KM (AAE)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Warszawa

Post autor: strr »

Ostatnio zastanawiałęm się czy nie ubezpieczyc samych opon. Również słyszałem o takim ubezpieczeniu, zrobiłem sobie rozpoznanie i faktycznie to wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje taką opcję. W końcu jednak postnaowiłem wykupić ubezpieczenie ac, z uwagi na to, ze w wyliczeniu okazało się niewiele droższe od takiego wybiórczego. A jak wiadomo - chroni od wielu rzeczy.

Trzeba sobie wszystko przekalkulować, czasami warto jest dołożyc i wybrać autocasco plus assistance ( szczegolnie jeśli jeździ się za granicę). Zobacz sobie ofertę Compensy https://www.compensa.pl/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”