[A6-2.5TDI AEL] Cykanie silnika

Wszystko co tyczy się silników rzędowych pięciocylindrowych wysokoprężnych.
falek56
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 60
Rejestracja: 2015-01-18, 16:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: gdynia

[A6-2.5TDI AEL] Cykanie silnika

Post autor: falek56 »

https://youtu.be/RGsnfnhmL58
Ostatnio silnik zaczął mi tak cykac dodam że jak popompuje hamulcem brak zmian , jak pogazuje wówczas na wolnych jest cisza 5sekund i znowu zaczyna cykanie pomalu narastać.Olej wymieniony ok 1000km temu zalany valvoline allklimate 5w40
Ktoś może podsunie jakiś pomysł co jeszcze sprawdzić?
Ostatnio zmieniony 2020-02-06, 00:07 przez falek56, łącznie zmieniany 1 raz.
Scania V8
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 86
Rejestracja: 2014-03-19, 22:15
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bielsk Podlaski

Post autor: Scania V8 »

Witam możesz wziąść jakiś dębowy lub metalowy kołek i przykładając do elementów i osłuchiwać jak pracują, brzmi jak popychacz (szklanka) albo popychacz od pompy vacum.
falek56
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 60
Rejestracja: 2015-01-18, 16:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: gdynia

Post autor: falek56 »

Vaqum podopno cichnie jak sie hamulcem pompuje,najlepsze jest to ze dzis odpalam i cisza , mozliwe ze szklanka sie zawiesiła ?Olej co rok wymieniany co ok 10000km zawsze 5w40 valvoline.Pierwszy raz tak tykał czyli szklanki sie konczą czy to mozliwe ze jednorazowy przypadek.
Scania V8
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 86
Rejestracja: 2014-03-19, 22:15
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bielsk Podlaski

Post autor: Scania V8 »

Możliwe że gdzieś jakiś nagar przytkał otwór, a co do vacum nie zawsze pompowanie hamulcem ucisza vacum, w moim t4 stara pompa puki była zimna cicho, nagrzeje się co jakiś czas klepnie cyknie aż zaczęła stukać, rozebrałem a tam same rysy na "cylindrze" i praktycznie nie dawała podciśnienia.
Spróbuj delikatnie dodać gazu do 2-2.2tys i zobacz czy nie zacznie stukać taki miałem przypadek z pompą vacum, nie żebym się do niej przyczepił ale to jest element ,który często ulega zużyciu.
falek56
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 60
Rejestracja: 2015-01-18, 16:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: gdynia

Post autor: falek56 »

W tej chwili jeżdżę dwa dni i całkowita cisza, i znów cykanie a było spokój ok 1000km cóż to może być?
Ostatnio zmieniony 2020-05-16, 21:21 przez falek56, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki pięciocylindrowe”