ETKA Online Photoshop Online Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Google Szuklaj z Google Szukaj Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyszukaj w temacie:
Lub:
[100-2.0 ABK] Diagnoza nieszczelności silnika
Autor Wiadomość
dk7458 
Adept

Moje Audi: 100 C4
Nadwozie: Sedan
Rok produkcji: 1993
Oznaczenie silnika: ABK
Pojemność silnika: 1984
Imię: Dorian
Trakcja: Ośka
Wysłany: |1 Paź 2019|, o 22:41   [100-2.0 ABK] Diagnoza nieszczelności silnika

Witam, mam problem z moją audicą, auto jak na razie jest uziemione (przeróbka na EFI) jednakże po rozgrzaniu oleju (dzieje się to chwilę po tym, jak woda nagrzeje się do 90 stopni) auto zaczyna tworzyć wokół siebie zasłonę dymną, dym często pojawia się po przegazówce, po odjęciu gazu dym znika i pojawia się kiedy silnik wchodzi na obroty jałowe. Kiedy auto jeszcze jeździło, oleju ubywało nieco ponad litr/1000km. z moich obserwacji: po odkręceniu korka kiedy silnik pracuje, z wlewu oleju wydobywają się ogromne ilości powietrza, niezależnie od temperatury silnika. Jakiś czas temu mierzyłem kompresję (na zimnym silniku) ciśnienia oscylowały w granicach 12.5 - 13.1 bar z wyjątkiem pierwszego cylindra - 11.5. Dziś wykonałem próbę olejową po uprzednim rozgrzaniu silnika:

bez oleju:

cyl. 4 - 13.75
cyl. 3 - 14
cyl. 2 - 13.9
cyl. 1 - 14.1

po wlaniu 5ml oleju silnikowego do cylindra:

cyl. 4 - 17.25
cyl. 3 - 16.90
cyl. 2 - 17.15
cyl. 1 - 17

Moje pytanie - jak to interpretować? Jak wspomniałem, jestem w fazie strojenia wtrysku elektronicznego, nie mam możliwości podjechania z tym gdziekolwiek. Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

Odpowiedz do tematu