[ALL LPG] Fotostory pełny wlew pod klapką

Wszystko co związane z naprawami i modydikacjamy a nie pasujące do w/w
highzim
Mechanik
Mechanik
Posty: 218
Rejestracja: 2015-06-14, 23:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rzeszów

[ALL LPG] Fotostory pełny wlew pod klapką

Post autor: highzim »

Witam wszystkich.
W moim audi instalacja była założona przez druciarza, sterownik wrzucony pod maskę, różne długości wężyków do wkrętek, valteki czerwone, jeden reduktor zavoli zeta s, wlew w zderzaku w dokładcew ( który tak się zapiekł że nie dałem rady go odkręcić więc musiałem siłowo odciąć rurke wlewu ).
Całą instalacje wywaliłem oprócz butli, nawet od nowa miedź pod autem położyłem ( wykorzystałem starą ) i pod maską wszędzie faro bo zabrakło miedzi.
Wlewu nie chciałem już w dokładce którą i tak musiałem naprawić albo wstawić nową wiec szybka przymiarka i stwierdziłem że spróbuje zrobić pełny wlew, wszyscy doradzali dokręcany ale taki mi nie pasował.
Potrzebny będzie na pewno wlew tomasetto, ten w phjacuś za bodajże 18zł, ja dostałem go w hurtowni za 15zł. Do tego trzeba węża faro 8mm + dwie złączki ( jedna kątowa druga prosta ), miedzi nie polecam bo trudno się to układa szczególnie 8mm, a tu przy wlewie to masakra. Do tego podkład epoksydowy, masa uszczelniająco-klejąca ( ja kupiłem bolla, 20zyta za tube ).

Trzeba będzie się pozbyć okręgu z drutu w uszczelce wlewu, ewentualnie go przyciąć, ja zrezygnowałem bo wlew ładnie trzymał wszystko, a samą uszczelkę dokleiłem na masie.

Pierwsze przymiarki wlewu ( samego talerzyka, wlew można rozłożyć - klucz bodajże 20 )
Obrazek

Kolejna przymiarka, tym razem już dokręcamy na blachowkręcie z jednej strony, z drugiej przykręciłem na dłuższym wkręcie do drewna ( tymi czarnymi z budowlanego ).
Obrazek

Odrysowywujemy kształt otworu na resztę wlewu, ja nie miałem czym wyciąć to polecam nawiercić przy pomocy wiertła np 3mm ( ja użyłem 3.2mm ). Należy przebić się przez pierwszy panel ( zewnętrzny ) i wewnętrzny który jest ścianką nadkola od środka. ( Na zdjęciu te brązowe to błoto które uzbierało się pod gumą wlewu :P )
Obrazek

Teraz resztę wykańczamy pilnikiem co chwile przymierzając, ma wchodzić nie na wcisk ale też zbyt luźne być nie może, plastikowy wlew też trzeba naciąć, ja użyłem dremela z papierem ściernym, nie radze używać mechanicznej szlifierki przy panelach bo robiąc przy wlewie lubią jakieś opary puścić i żeby nic się nie zapaliło. Ja używałem zwykłego pilnika kwadratowego.

Po wyszlifowaniu, obklejamy wszystko zostawiając samo miejsce montażu wlewu i obok niego, matujemy lakier papierem ściernym, odtłuszczamy i trzeba to zapodkładować podkładem epoksydowym, ja użyłem novol spectral, trzy warstwy, szczególnie trzeba to dokładnie w miejscu cięć pokryć. Otwór na śrubę też zalewamy podkładem.

Obrazek

Po wyschnięciu:
Obrazek

Teraz przycinamy uszczelkę i składamy wszystko patrząc czy pasuje, jeśli tak to odtłuszczamy wlew i wstawiamy go na masie uszczelniającej, trzeba to uszczelnić dokładnie żeby woda nie wleciała do środka błotnika, ja niestety zdjęć nie zrobiłem z tego etapu. Od tyłu ( w nadkolu ) też czyścimy, ewentualnie podkład i masą dokładnie wszystko oblecieć, nie żałować jej.

Obrazek

Czekamy aż wszystko wyschnie, ewentualnie doszczelniamy. Później trzeba zarobić faro i go położyć odpowiednio, to już robimy we własnym zakresie, należy dociąć wąż, założyć nakrętkę, baryłke i wcisnąć w złączkę a na koniec dokręcić z wyczuciem. Przy wkręcaniu od tyłu do wlewu dokręcamy kluczem 17 a sam wlew od przodu musimy złapać 20 nasadką żeby go nie wyrwać.

Efekt końcowy, spokojnie możemy tankować i lpg i benzyne, nic ze sobą nie powinno kolidować jak zrobiliśmy to starannie. Aha i przy okazji warto po tym wszystkim całe wnętrze błotnika zakonserwować woskiem/olejem pełzającym do profili zamkniętych, ori konserwacja po 20latach jest tam dalej ale już mniej niż fabrycznie.
Pozdrawiam.

Obrazek

[ Dodano: |16 Cze 2016|, o 14:14 ]
Nie mogłem w ogóle napisać tekstu w temacie, (błąd mysql ) próbuje tutaj całość, proszę moderatora o scalenie.
Ostatnio zmieniony 2016-06-16, 14:22 przez highzim, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

dobra robota.przenosze do dzzialu zrob to sam.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
kwazik
Mechanik
Mechanik
Posty: 187
Rejestracja: 2013-08-27, 21:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: kwazik »

Dobrze to wygląda.
Kiedyś gnębiłem swojego gazownika o przeniesienie wlewu z dokładki przy spodzie auta, ale się poddał jak wszystko obejrzał.
Teraz może się uda przekonać ;)
Awatar użytkownika
MaRuNiA
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 67
Rejestracja: 2017-05-21, 22:33
Imię: Marek
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1991
Silnik: 2.0E 101KM (AAE)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: DOA/OŁAWA
Płeć:

Post autor: MaRuNiA »

Ja myślałem nad wkręcanym bo też już mnie irytuje dziura w zderzaku choć i tak nie rzuca się w oczy ale jakoś tak mi już nie pasuje, powiedz mi ile Cię to wyniosło z przewodami tak żeby pociągnąć tylko z butli do wlewu paliwa?
Było 2X Daewoo,Renault,2X Honda,Mazda
Jest AUDI 100 C4 2.0 8v 92 :oska:
http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=13607 ... sc&start=0
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”