[A6-2.5TDI AEL] kopci na czarno, brak doładowania, logi

Wszystko co tyczy się silników rzędowych pięciocylindrowych wysokoprężnych.
pawel19858
Adept
Adept
Posty: 3
Rejestracja: 2019-07-16, 00:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: PODLASKIE

[A6-2.5TDI AEL] kopci na czarno, brak doładowania, logi

Post autor: pawel19858 »

Witam, auto posiadam od 3 lat. to mój pierwszy kontakt z programami diagnostycznymi także z góry przepraszam jeśli coś zrobiłem nie tak. Auto już od dość długiego czasu dość mocno kopci szczególnie przy jeździe na wyższych obrotach. Odpala normalnie i w lato i w zimę, trzyma odpowiednia temperaturę, nie bierze oleju. 1,5 roku temu były sprawdzane wtryskiwacze podobno są ok (auto w tym czasie przejechało 8 k km). Z tego co sam zdążyłem wywnioskować patrzac na wskazania programu problemu lezy w braku doładowania.
Dla pewności zrobiłem logi statyczne i chciałbym żeby ktoś bardziej obeznany niż ja rzucił na nie okiem, czy aby na pewno wina lezy tylko po stronie układu doładowania. z góry dziękuję


http://vaglogi.pl/log-009_DcfYRJ.html ... S1rM.html
Ostatnio zmieniony 2019-07-26, 11:14 przez pawel19858, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
afro89
Administrator
Administrator
Posty: 1028
Rejestracja: 2011-08-25, 13:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszowice

Post autor: afro89 »

Potrzebne są logi dynamiczne a nie statyczne zrób 001, 004, 011
Mój czołg AEL 300KM 555NM: http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=426

Mister zlotu `12
Najszybsze auto zlotu `13
pawel19858
Adept
Adept
Posty: 3
Rejestracja: 2019-07-16, 00:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: PODLASKIE

Post autor: pawel19858 »

logi postaram się zrobić jak tylko będe miał kogoś do pomocy. Na chwilę obecną udało mi się rozwiązać problem z turbiną. Urwany był przewód od map sensora, totalnie zatkany przewód metalowy na turbinie, luźna opaska zaciskowa na wylocie z turbo oraz wstawiony był zbyt mocno załamany przewód ic - kolektor (to robota mechanika rok temu jak się okazało, mechanik twierdził że turbo słabo daje i będzie trzeba regenerować, a nie chce mi się wierzyć że wszystkie te usterki pojawiły sie nagle w przeciągu roku. ). Auto przy pierwszej jeździe wywaliło tuman czarnego dymu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki pięciocylindrowe”