Pomocne informacje przy zakupie Audi 100 C4 2.6 V6 Quattro

Ayel
Adept
Adept
Posty: 2
Rejestracja: 2019-03-03, 21:04
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Włocławek

Pomocne informacje przy zakupie Audi 100 C4 2.6 V6 Quattro

Post autor: Ayel »

Witam forumowiczów

Jestem nowym użytkownikiem(przywitałem się w odpowiednim dziale :) ) i w niedługim czasie chce zakupić Audi 100 C4 z silnikiem 2.6 V6 z napędem Quattro. Proszę o kilka podpowiedzi tzn jak najlepiej mogę sprawdzić auto( szczególnie silnik, napęd quattro) będąc na oględzinach u sprzedającego, na jakie szczegóły zwracać uwagę. Rozważam tez jazdę na miejscu do stacji diagnostycznej na standardowe sprawdzenie. Czy nie będzie przesadą jeśli wezmę ze sobą miernik do mierzenia ciśnienia sprężania?

Z góry dziękuje za podpowiedzi i Pozdrawiam
Awatar użytkownika
stazee
Adept
Adept
Posty: 23
Rejestracja: 2016-07-19, 12:05
Imię: Stasiek
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Iława
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć:

Post autor: stazee »

Hej.
Nie będę się tu wymądrzał, bo sam niedawno byłem w tym samym punkcie co Ty - ja się poddałem bo nie udało mi się namierzyć przyzwoitego quattro 2,6. Lepsza zdrowa ośka niż strucel quattro.
Przede wszystkim to już przez telefon zapytaj sprzedającego czy zgodzi się jechać do diagnosty i czy pozwoli Ci grzebać pod maską i robić pomiary. Gdzieś wcześniej pisali koledzy - jak nie miał zdarzenia w przeszłości i nie jest zgnity to mechanicznie będzie do ogarnięcia. A prawda moim zdaniem jest taka że świadomi użytkownicy raczej nie sprzedają tego auta, a jeśli już to ok dychy trzeba mieć w portfelu.
Powodzenia i cierpliwości w poszukiwaniach.
michalf007
Adept
Adept
Posty: 1
Rejestracja: 2019-03-02, 21:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Szczecin

Post autor: michalf007 »

Witam.
Ja kupiłem niedawno a6 c4 2.6, przy zakupie sprawdz dokładnie wycieki z silnika , ja miałem: z pod pokryw zaworów i z zaślepki na bloku miedzy głowicami- nie wiem jak to się dokładnie nazywa, z tego co rozmawiałem z kolegą mechanikiem to mówił, że fałki często ciekną.
Ostatnio zmieniony 2019-03-05, 18:34 przez michalf007, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kupujemy Audi 100 C4”