ETKA Online Photoshop Online Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Google Szuklaj z Google Szukaj Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyszukaj w temacie:
Lub:
Pomocne informacje przy zakupie Audi 100 C4 2.6 V6 Quattro
Autor Wiadomość
Ayel 
Adept

Moje Audi: 100 C4
Nadwozie: Sedan
Rok produkcji: 1994
Oznaczenie silnika: 2.6 V6
Pojemność silnika: 2600
Imię: Piotr
Trakcja: Quattro
Wysłany: |3 Mar 2019|, o 21:57   Pomocne informacje przy zakupie Audi 100 C4 2.6 V6 Quattro

Witam forumowiczów

Jestem nowym użytkownikiem(przywitałem się w odpowiednim dziale :) ) i w niedługim czasie chce zakupić Audi 100 C4 z silnikiem 2.6 V6 z napędem Quattro. Proszę o kilka podpowiedzi tzn jak najlepiej mogę sprawdzić auto( szczególnie silnik, napęd quattro) będąc na oględzinach u sprzedającego, na jakie szczegóły zwracać uwagę. Rozważam tez jazdę na miejscu do stacji diagnostycznej na standardowe sprawdzenie. Czy nie będzie przesadą jeśli wezmę ze sobą miernik do mierzenia ciśnienia sprężania?

Z góry dziękuje za podpowiedzi i Pozdrawiam

stazee 
Adept

Moje Audi: A6 C4
Nadwozie: Avant
Rok produkcji: 1995
Oznaczenie silnika: ABC
Imię: Satanisław
Trakcja: Ośka
Wysłany: |4 Mar 2019|, o 23:26   

Hej.
Nie będę się tu wymądrzał, bo sam niedawno byłem w tym samym punkcie co Ty - ja się poddałem bo nie udało mi się namierzyć przyzwoitego quattro 2,6. Lepsza zdrowa ośka niż strucel quattro.
Przede wszystkim to już przez telefon zapytaj sprzedającego czy zgodzi się jechać do diagnosty i czy pozwoli Ci grzebać pod maską i robić pomiary. Gdzieś wcześniej pisali koledzy - jak nie miał zdarzenia w przeszłości i nie jest zgnity to mechanicznie będzie do ogarnięcia. A prawda moim zdaniem jest taka że świadomi użytkownicy raczej nie sprzedają tego auta, a jeśli już to ok dychy trzeba mieć w portfelu.
Powodzenia i cierpliwości w poszukiwaniach.

michalf007 
Adept

Moje Audi: A6 C4
Nadwozie: Sedan
Rok produkcji: 1996
Oznaczenie silnika: ABC
Imię: Michal
Trakcja: Ośka
Wysłany: |5 Mar 2019|, o 18:34   

Witam.
Ja kupiłem niedawno a6 c4 2.6, przy zakupie sprawdz dokładnie wycieki z silnika , ja miałem: z pod pokryw zaworów i z zaślepki na bloku miedzy głowicami- nie wiem jak to się dokładnie nazywa, z tego co rozmawiałem z kolegą mechanikiem to mówił, że fałki często ciekną.
Ostatnio zmieniony przez michalf007 |5 Mar 2019|, o 18:34, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu