[100 C4] Brak ciepłego powietrza w kabinie

Rafal200
Mechanik
Mechanik
Posty: 144
Rejestracja: 2018-05-06, 18:11
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zamość
Otrzymał podziękowań: 1 raz

[100 C4] Brak ciepłego powietrza w kabinie

Post autor: Rafal200 »

Witam panowie mam problem z ogrzewaniem przy minusowych temp nie leci ciepłe powietrze przy plusowych niema żadnego problemu asz pazy dodam zwykły nawiewu bez klimy .dodam że przy silniczku wentylatora niemam klapki .nagrzewnica wymieniona w tamtym roku .termostat chyba odpada gorny waz goracy dolny zimny .temp silnika w mieście 80-87 na trasie 75-80 czujnik 3 pinowa pin auto check odłączony wiec czujnik pewnie uszkodzony .czy ktoś wie w czym moze problem?
Ostatnio zmieniony 2019-02-09, 17:26 przez Rafal200, łącznie zmieniany 2 razy.
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

A odpowietrzyłeś nagrzewnice ? - srubka na weżach
AEL INSIDE
Rafal200
Mechanik
Mechanik
Posty: 144
Rejestracja: 2018-05-06, 18:11
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zamość
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Rafal200 »

Niema właśnie tej śrubki ale luzowalem opaskę przy nagrzewnicy i podwazalem waz zeby powietrze uciekło .moim zdaniem jak by byl uklad zapowietrzona to by nawet na dodatnich temp na dworze by tez niegrzalo

[ Dodano: |10 Lut 2019|, o 12:06 ]
Obrazek
Panowie co to jest za klapka ,nie mam jej założonej

[ Dodano: |10 Lut 2019|, o 12:08 ]
Jaka ona spełnia funkcje
Awatar użytkownika
waldemaister
Adept
Adept
Posty: 34
Rejestracja: 2017-07-01, 23:15
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Iława

Post autor: waldemaister »

Masz gaz załozony?Obieg reduktora zabiera sporo z obiegu nagrzewnicy o ile jest tak podłaczony ale najcześciej jest mozna wtedy lekko przykryzować obieg reduktora.Miałem podobny problem w moim 2.8 ale dołożyłem pompe elektryczną obiegową i teraz jest super nie ma problemu na wolnych obrotach zawsze grzeje.
Ta klapa zamyka dopływ powietrza jak pokrętło nawiewu zamkniesz do końca
Ostatnio zmieniony 2019-02-12, 22:19 przez waldemaister, łącznie zmieniany 2 razy.
Rafal200
Mechanik
Mechanik
Posty: 144
Rejestracja: 2018-05-06, 18:11
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zamość
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Rafal200 »

Tak mam gaz i jest podłączone jak mówisz węże wychodzą z nagrzewnicy i reduktor jest pod nie podłączony trojnikami mogl bys mi wytłumaczyć jaka pompe bym musiał kupić i jak to podlaczyc

[ Dodano: |12 Lut 2019|, o 23:05 ]
A jak ustawie wentylator na Maxa to ta klapka otwiera się na maxa czy do jakiegoś pewnego zakresu ?
Ostatnio zmieniony 2019-02-12, 23:21 przez Rafal200, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
waldemaister
Adept
Adept
Posty: 34
Rejestracja: 2017-07-01, 23:15
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Iława

Post autor: waldemaister »

Klapka otwiera sie na maksa bodajrze juz na 1 biegu wentylatora.
Pompke ja mam od jakiegos mercedesa podobne sa w vw t4
https://allegro.pl/oferta/elektryczna-p ... 7614970301
wpinasz ja tak zeby zaciagała płyn z głowicy i tłoczyła do nagrzewnicy ja mam podłaczony tuz przed trojnikiem do reduktora dodatkowo skryzowałem przy reduktorze krociec na chyba 8mm.Pompe podlączasz plus po zapłonie.Można dogrzewac samochód na postoju bez właczenia silnika :lol: oczywiscie jak jest silnik rozgrzany.Bardzo szybko tez rozgrzewa sie reduktor.Umnie działo to naprawde rewelacyjnie teraz mam założone webasto z pilotem :mrgreen: to wogóle jest bajka.
Ostatnio zmieniony 2019-02-14, 20:19 przez waldemaister, łącznie zmieniany 1 raz.
Rafal200
Mechanik
Mechanik
Posty: 144
Rejestracja: 2018-05-06, 18:11
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zamość
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Rafal200 »

Aha rozumiem a webasto oryginalne zakładałeś czy z jakiegoś innego samochodu ?
Awatar użytkownika
waldemaister
Adept
Adept
Posty: 34
Rejestracja: 2017-07-01, 23:15
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Iława

Post autor: waldemaister »

Webasto dostałem od znajomego nowe chyba od mercedesa(webasto termo top z )to orginalnie jest dogrzewacz czyli nie steruje pompa obiegowa i panelem klimatronika więc musiałem zrobić własnoręcznie sterowanie na przekaznikach troche sie nakombinowałem bo jeszcze dołożyłem pilota ale działa idealnie.Aha żeby było ciekawiej to piec na olej napedowy a ja mam benzyniaka z lpg :-D to musiałem dołożyć zbiorniczek z ON w tylnym prawym schowku w bagażniku 5L .Czasem mi się zdarza tankować po kolei diesla benzyne i gaz :-D
Troche pomogło mi to ze mam drugą z webastem eberspacher załozonym w niemcach to troche podpatrzyłem i stronka
http://ogrzewaniepostojowe.net.pl/
Ostatnio zmieniony 2019-02-28, 23:06 przez waldemaister, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Deska rozdzielcza, nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie”