[100-2.0 ABK] nie odpala rano bez dodania gazu pozniej OK

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
krzysiek1989
Adept
Adept
Posty: 2
Rejestracja: 2018-10-26, 20:03
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Podkarpacie

[100-2.0 ABK] nie odpala rano bez dodania gazu pozniej OK

Post autor: krzysiek1989 »

witam,
problem jak w temacie.
Przeplywka "nowa" - inna, zastępcza tez byla po strzale przez LPG ale klapka wyregulowana,nie trze nigdzie, ale ogolnie auto woli prace z odpieta jedna i druga przeplywka , gdy ja zapne to silnik zalewa , regulator jalowych przeczyszczony, dolot szczelny, przekaznik 30 zmieniony, niebieski czujnik tez.
A teraz do sedna , rano przy pierwszym odpaleniu ( bez gazu) silnik lapie na 2-3 -4 sekundy i gasnie. Po tym gdy dodam gazu i odpalam za drugim razem odpali na strzał, potrzymam go chwile na obrotach i jest ok juz chodzi nie gasnie. Po tym gdy sie zagrzeje moge go zgasic i przez kolejne 6 godzin pali na strzał. Na LPG nie ma zadnych problemow z jazdą ( na zimno nie probowałem odpalania, II generacja)
Czy to moze byc wina sondy? Bylem na przegladzie i sonda pokazywala na analizatorze ok 1,600 a diagnosta mowil ze powinno miec max 1,05 czy cos, twierdzi ze sonda nie zyje. Regulator cisnienia paliwa sprawdzony metoda ciekniecia z wezyka paliwa- NIE CIEKNIE, lecz czasem a nawet czesto rano gdy wlasnie nie moze zapalic bo da sie wyczuc ze go zalewa to czuc swad benzyny w kabinie.
Na lpg nie ma problemow auto ma moc itp. lecz na lpg wole nie odpalac

Dzwina jeszcze jedna rzecz, gdy odepne "krokowy"- (wiem jak to sie fachowo nazywa) to obroty na PB sie stabilizuja, chodzi naprawde fajnie lecz bez zapietego krokowego nie odpali za cholere

Draznic mnie bedą te przygazowki przy -20 na zimnym silniku bo wiem ze mu to nie sluzy

Dzis kolega ustawil mi zaplon, był calkowicie zle ustawiony, auto nabrało sporo na mocy, teraz idzie od samego dołu bez zadnej czkawki, nie ma juz "dziury" podczas naglego dodania gazu.
Czy zły zaplon tez mogl miec wplyw na zle odpalanie po nocy?
Ostatnio zmieniony 2018-10-27, 18:32 przez krzysiek1989, łącznie zmieniany 15 razy.
Awatar użytkownika
judas11
Adept
Adept
Posty: 16
Rejestracja: 2015-01-30, 18:21
Imię: Darek
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1994
Silnik: 2.8E 174KM (AAH,AFC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Pomorskie

Post autor: judas11 »

ABK Kompendium wiedzy

Zajrzyj tutaj. Tak, aby za dużo nie na mieszać. Powodzenia.

Plus gratis ode mnie.

Ludzie którzy ustawiają zapłon w ABK
Ostatnio zmieniony 2018-10-28, 23:51 przez judas11, łącznie zmieniany 1 raz.
krzysiek1989
Adept
Adept
Posty: 2
Rejestracja: 2018-10-26, 20:03
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Podkarpacie

Post autor: krzysiek1989 »

Już autko odpala po nocy ładnie, trzyma obroty, nie gasnie i nabrało sporo mocy.
Przyczyna był jednak zły zaplon.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”