[FWD-AUT.] Działanie blokady drążka zmiany biegów

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
sambor
Adept
Adept
Posty: 15
Rejestracja: 2011-12-04, 01:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Żory

[FWD-AUT.] Działanie blokady drążka zmiany biegów

Post autor: sambor »

Witam . Mam pytanie odnośnie zadziałania blokady drążka przełożenia biegów : powinno być słychać kliknięcie po przekręceniu stacyjki czy dopiero po wciśnięciu pedału hamulca ? Zauważyłem ,że mam raz po przekręceniu stacyjki i po każdym naciśnięciu hamulca ( w pozycji P ) a innym razem odwrotnie - czyli tylko po naciśnięciu hamulca ( oczywiście w pozycji P ) .
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

Bo się zamieszałeś :-D po przekręceniu kluczyka odblokowujesz ogólnie możliwość zmiany przełożeń. A po wciśnięciu hamulca zmiany między pozycją P do R, N D itd

Dodam że zwolnienie od stacyjki następuje prawdopodobnie za pomocą linki bo coś czytałem na forum że ktos wymieniał. A to drugie to chyba jakiś elektromagnes ale to tylko moje przypuszczenia :-P

Czyli wracając do pytania:
sambor pisze:powinno być słychać kliknięcie po przekręceniu stacyjki czy dopiero po wciśnięciu pedału hamulca ?
Po wciśnięciu hamulca słychać kliknięcie :ok:
Ostatnio zmieniony 2014-05-09, 19:57 przez Tomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Była 100 C4 2,5 AAT

Jeśli miałbyś wybrać między dziewczyną a C4... To wybrałbyś 100 czy A6 ?
Awatar użytkownika
grzywacz
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 53
Rejestracja: 2015-05-06, 09:56
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: grzywacz »

Wracam do tematu. Po wciśnięciu pedała hamulca nie słychać kliknięcia, nie odblokowuje się i nie można z P na R itd. kilkadziesiąt razy trzeba wciskać pedał hamulca to czasem zaskoczy. Jak usunąć usterkę? gdzie szukać?
grzywacz&brajan
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”