[100 C4] Problem z alarmem - dziala caly czas, nie odpala

fa3card
Adept
Adept
Posty: 1
Rejestracja: 2016-05-06, 22:59
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Poznań

[100 C4] Problem z alarmem - dziala caly czas, nie odpala

Post autor: fa3card »

Witam. Mam problem z moja Audi 100 C4 2.6 V6 ABC. Czasem gdy chcialem odpalic samochod, silnik jakby sie zblokowal (jakby bylo zbyt duze cisnienie w cylindrach) i nie chcial krecic. Zapala sie wowczas kontrolka od alarmu! Gdy poczekalem z minute auto normalnie krecilo i zapalalo do wczoraj. Wczoraj chcac odpalic samochod, zblokowal sie, kontrolka zaczela migac, lecz tym razem zaczely migac swiatla awaryjne. Probowalem odpalic auto, lecz nic to nie dalo. Rozrusznik kreci, ale nie odpala - nie slychac w ogole pompy paliwa, wiec podejrzewam, ze alaram odcina pompe + nie ma iskry. Probowalem otwierac samochod i zamykac lecz nic to nie dawalo. Niestety nie dziala pilot do centralnego.
Dodam, ze ostatnio mam problemy z pompka od centralnego, raz dziala raz nie, jak zadziala to buczy przez 30 sekund. Czy ktos moglby mi pomoc? Od czego zaczac? Samochod na razie stoi bez akumulatora, bo caly czas wlaczony jest alarm (na szczescie bez syreny).
Awatar użytkownika
Morciaty
Adept
Adept
Posty: 11
Rejestracja: 2015-06-17, 17:54
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: Morciaty »

Pompka od centralnego może Ci buczeć, bo prawdopodobnie masz popękaną gumę lub przewody i nie podaje powietrza tak jak trzeba, posluchaj czy nie słychać syczenia???
Co do alarmu, spróbuj najpierw od zlokalizowania pompki i centralki pod kanapą obok akumulatora chyba.
Przyczyn może byc wiele, wtyczka, przewody, czujniki ruchu...
Z tego co wiem do VAGiem u Ciebie raczej nie postawi się diagnozy bo VAG bodaj od97r obsługuje kody alarmu.
Co wiedziałem, powiedziałem.
"Dźwięk V6 to jedyna niemiecka muzyka, która nie brzmi jak rozkaz."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer”