[A6 C4] Wyłącza sprężarkę klimatyzacji

zbynio4x4
Adept
Adept
Posty: 26
Rejestracja: 2015-01-07, 21:19
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wrocław

[A6 C4] Wyłącza sprężarkę klimatyzacji

Post autor: zbynio4x4 »

Czy ktoś słyszał aby A6 C4 miało taką funkcję że wyłącza sprężarkę
klimatyzacji przy ruszaniu z 1 biegu ? Ale dosłownie tylko na kilka sekund...Podobno miało to służyć aby nie zamulało auta przy ruszaniu. Dotyczyło to diesla...
Awatar użytkownika
MARO
Mechanik
Mechanik
Posty: 119
Rejestracja: 2016-03-30, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wałcz
Podziękował: 1 raz

Post autor: MARO »

Jak się zagłębisz w temat to a6 ma dużo różnych bajerów, tylko trzeba na nie trafić np znizanie prawego lusterka przy wbijaniu wstecznego.
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

zbynio4x4, masz zjebaną klimatyzację - w układzie robi się za duże ciśnienie i sterownik klimatornika rozłącza sprzegiełko w sprężarce.
Winne mogą być - zabity wymiennik w podszybiu , zabita chłodnica klimy, ew zatkany filterek z siateczki w weżu przed skraplaczem, stary skraplacz lub na koniec wyruchana sprężarka.
AEL INSIDE
Awatar użytkownika
MARO
Mechanik
Mechanik
Posty: 119
Rejestracja: 2016-03-30, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wałcz
Podziękował: 1 raz

Post autor: MARO »

Tak przy okazji jak już jest mowa o klimie. Mogę bez problemu zastować kompresor z 100 do czynnika R134a? Czy muszę kupić od a6?. Wydaje mi się że ta z setki pociągnie normalnie
q_dancer1
Mechanik
Mechanik
Posty: 126
Rejestracja: 2016-01-24, 18:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: opolskie

Post autor: q_dancer1 »

W setce jest R12 czy R134a? Jak jest R134a to bez problemu.

Zmiana z R12 na R134a jest możliwa ale w warsztacie z kumatymi ludźmi, którzy zrobią to zgodnie ze sztuką.
Ostatnio zmieniony 2018-06-13, 09:57 przez q_dancer1, łącznie zmieniany 1 raz.
zbynio4x4
Adept
Adept
Posty: 26
Rejestracja: 2015-01-07, 21:19
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wrocław

Post autor: zbynio4x4 »

Dodek pisze:zbynio4x4, masz zjebaną klimatyzację - w układzie robi się za duże ciśnienie i sterownik klimatornika rozłącza sprzegiełko w sprężarce.
Winne mogą być - zabity wymiennik w podszybiu , zabita chłodnica klimy, ew zatkany filterek z siateczki w weżu przed skraplaczem, stary skraplacz lub na koniec wyruchana sprężarka.
Czytałeś mój temat ? Problemem nie jest nie działająca klimatyzacja bo ona ma się
doskonale. Temat dotyczy funkcji,która działa tak iż gwałtowne naciśnięcie pedału gazu czy to przy ruszaniu czy też gwałtowne wciśnięcie na biegu jałowym wyłącza na kilka sekund(2-3sek) sprężarkę. O dziwo powoli wciskając gaz nie rozłącza sprężarki...Słyszałem że coś takiego miały automaty ale nie wszystkie. Jak pisałem miało to na celu nie zabieranie mocy przy ostrym"kick-downie". Podmieniane były 3 ecu i 3 panele klimy i funkcja dalej aktywna.
romek c4
Adept
Adept
Posty: 25
Rejestracja: 2015-01-03, 20:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: stad

Post autor: romek c4 »

Sprawdź ciśnienie rozprężania na czujniku na podszybiu, może czujnik oszukuje i daje sygnał o niskim ciśnieniu lub sam układ przy szybkim dodaniu gazu robi mniejsze ciśnienie na ssaniu (np. zagięty wąż lub inny opór)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
waldemaister
Adept
Adept
Posty: 34
Rejestracja: 2017-07-01, 23:15
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Iława

Post autor: waldemaister »

U mnie w 100 2.8 tak jest ze jak gwałtownie wcisne gaz nawet na postoju to wyłacza sprzęgło sprężarki a jak wraca na wolne obroty to zapina znowu.
Tak ma wiele samochodów normalne zjawisko.
Kompresory z końca produkcji A6 nie miały czujnika obrotów kolega wymieniał i sie troche zdziwił jak mu sie spreżarka nie właczyła
Ostatnio zmieniony 2018-06-15, 23:41 przez waldemaister, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

dodek przyjacielu ja cie normalnie udusze za jezyk... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Deska rozdzielcza, nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie”