[A6 C4] Centralny zamyka tylko przednie drzwi z kluczyka

aquamuza
Adept
Adept
Posty: 5
Rejestracja: 2018-05-27, 20:51
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wołów

[A6 C4] Centralny zamyka tylko przednie drzwi z kluczyka

Post autor: aquamuza »

Witam. Forum jest bardzo pomocne, a moje audi ma wciąż nowe problemy :)

Opis samochodu:
Audi a6 c4 1995r, 115km, 2.5 TDI AVANT
Brak zamykania drzwi z pilota, jedynie kluczyk.
Wymieniona pompka zamka centralnego - poprzednia się spaliła.
Wszystkie bezpieczniki zmienione oraz żadnych nic nie wypala.

Opis sytuacji:
Zamek centralny zamyka się jedynie przy pomocy przekręcenia kluczyka w drzwiach z przodu lub w klapie bagażnika. Rozumiem przez to, że uruchamia się pompka zamka centralnego i zamykane są zamki.

Problem:
Podczas pracy pompki zamka centralnego zamykają się zamki drzwi przednich lecz zamki drzwi tylnych już nie. W tylnych drzwiach widać jedynie jak "wciągane" są tylne "guziki" drzwi lecz nie do końca. Nie można też ich fizycznie docisnąć żeby zablokować drzwi. Pompka nie zamyka także klapy bagażnika.

Żeby nie było zbyt prosto to jeżeli zamknę klapę bagażnika kluczykiem to pompka pracuje i zamyka drzwi przednie jak wyżej opisałem lecz zamknięcie drzwi z przodu kluczykiem już nie powoduje zamknięcia klapy bagażnika.

Co mogłem napsuć sam oraz co znalazłem w oględzinach:

Podczas wymiany głośników w tylnych drzwiach ściągnąłem boczki. Następnie drzwi zablokowały się od jesieni do wiosny, a pompka zamka centralnego się spaliła :/

Odblokowałem drzwi, zmieniłem pompkę centralnego na nową działającą oraz założyłem boczki. Efekt tej operacji wyszedł jak wyżej opisałem, wcześniej wszystko działało.

Wydawało mi się jakby w układzie było zbyt mało powietrza więc zacząłem szukać dziur i znalazłem rozciętą gumkę przy zamku centralnym w klapie bagażnika. Tylko tyle i mam zamiar zgodnie z poradą na forum zamienić ją na gumkę od linki ręcznego.

Jednak moim zdaniem to nie rozwiąże problemu ponieważ wcześniej kiedy działały wszystkie zamki z kluczyka to klapę bagażnika i tak trzeba było zamykać kluczykiem.

Poradźcie mi o co tutaj chodzi. Podejrzewam, że coś poszło nie tak podczas zakładania boczków.
Ostatnio zmieniony 2018-06-12, 20:42 przez aquamuza, łącznie zmieniany 1 raz.
115km 2.5tdi w trakcie reanimacji
aquamuza
Adept
Adept
Posty: 5
Rejestracja: 2018-05-27, 20:51
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wołów

Post autor: aquamuza »

Tylne lewe drzwi dzisiaj zaczęły zamykać się z zamka centralnego same z siebie.
115km 2.5tdi w trakcie reanimacji
ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer”