[ALL] Polerowanie lakieru

Wszystko inne z wnętrza auta nie pasujące do ww kategorii.
Awatar użytkownika
TheStig95
Mechanik
Mechanik
Posty: 158
Rejestracja: 2017-08-01, 10:35
Imię: Michał
Moje Audi: Inne
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: quattro
Skąd: Serock

[ALL] Polerowanie lakieru

Post autor: TheStig95 »

Witam wszystkich czytających, mam pytanie odnośnie polerowania maszynowego lakieru. Czy jest ktoś w stanie polecić jakąś dobrą gąbkę do polerowania, jeśli tak to jaką, o jakiej twardości, jak dociskać?
Daewoo Lanos SX 99r 1.6 BYŁ
Opel Astra GTC COSMO 2008r 1.7 CDTI BYŁA
Seat Arosa 1999r 1.0 BYŁA
Audi A6 C4 1994r 2.6 ABC BYŁA
Audi A8 D2 2001 2.8 AMX Quattro Tiptronic JEST I BĘDZIE
Seat Arosa Sport 2002r 1.8 20v JEST
AUDI A6 C4 2.5TDI AAT+ JEST
Awatar użytkownika
hexman
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 263
Rejestracja: 2011-12-27, 23:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SBI

Post autor: hexman »

Jaka maszyna? Rotacja? Jaki stan lakieru?
Pytan duzo, odpowiedzi zadnej ;)

Pytanie, czy chcesz odwieżyć lakier, czy zrobic one stepa?

Jak odwieżyć i wcześniej nie mialeś doczynienia z polerowaniem to miekki pad i do tego jakas w miare nieagresywna pasta. Możesz wziąc miekki korek i Manzerne F3000 (Finish). Nawet jak przesadzisz z predkoscia i dociskiem to nie powinienes nic zepsuc ;)

Chyba, ze jestes pewien grubosci lakieru i umiejętnosci to wtedy mozesz wziac sredni korek i jakiegos heavy cuta - ja ostatnio testowalem Koch Chemie K8.02 - w polaczeniu ze srednim korkiem szlo bardzo przyjemnie.

O technice polerowania doczytaj na specjalistycznych forach bo to temat rzeka. Warto sie zalogowac na KosmetyceAut i temat zglebic - jak sie tym interesujesz.

Ale pamietaj ze po polerowaniu lakier musisz czyms zabezpieczyc.

Na auto wielkosci C4 na pierwsze polerowaniu zarezerwuj sobie najlepiej caly dzien, bo musisz auto umyc i osuszyc, pozniej zabezpieczyc plastiki tasma zeby ich nie przejechac bo nie zmyjesz latwo bialego nalotu,po przepolerowaniu kolejne mycie i wycieranie zeby zabezpieczyc woskiem. A najlepiej byloby po pierwszym myciu dodac jeszcze glinkowanie po ktorym tez myjesz samochod.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”