ETKA Online Photoshop Online Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Google Szuklaj z Google Szukaj Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyszukaj w temacie:
Lub:
[Q] Nivo - warto czy nie?
Autor Wiadomość
hamish 
Czeladnik

Moje Audi: A6 C4
Nadwozie: Sedan
Rok produkcji: 1997
Oznaczenie silnika: ACK
Pojemność silnika: 2.8 30V
Imię: Kuba
Trakcja: Quattro
  Wysłany: |10 Maj 2018|, o 16:26   [Q] Nivo - warto czy nie?

Cześć, ostatnio zacząłem się zastanawiać jak to jest na prawdę z tym Nivo - wiadomo, owiane jest niezbyt dobrą sławą ze względu na awaryjność, dostępność i cenę części, a jak jest z komfortem? Jak to wygląda w porównaniu do takiego np. 1ba?
Załóżmy, że pompa, przewody, tylne amortyzatory (czy co tam jest) są w świetnym stanie, wszystko zadbane i serwisowane - czy dalej istnieje ryzyko, że coś postanowi nagle puścić i tracimy zawieszenie, wspomaganie i portfel?
U mnie mało brakuje do full wersji i tak się właśnie zastanawiam nad dołożeniem nivo ;)
Ostatnio zmieniony przez hamish |10 Maj 2018|, o 17:01, w całości zmieniany 1 raz  

lukaszz2369 
Mechanik

Nadwozie: Avant
Rok produkcji: 1997
Oznaczenie silnika: ACK
Pojemność silnika: 2771
Wysłany: |10 Maj 2018|, o 17:52   

Nie wiem czy jest sens zakładać taką rzecz do sedana, w kombi ma to jeszcze zastosowanie. Jeżeli nie będziesz woził cementu w bagażniku to moim zdanie granie nie warta świeczki. No chyba że dążysz do pełnej opcji to jeszcze rozumiem ;-) Dodatkowo nivo o ile wiem to jest tylko na tył. To lepiej już chyba zrobić sobie pneumatykę.

alyz82 
Adept

Nadwozie: Sedan
Rok produkcji: 1995
Oznaczenie silnika: AAH
Pojemność silnika: 2771
Imię: Mirek
Wysłany: |10 Maj 2018|, o 21:07   

Z tego co się orientuje to raczej każdy się Nivo pozbywa po pierwszej awarii. Zobaczymy ile ja wytrzymam ;-) Oby jak najdłużej. Co do komfortu to zawieszenie przód jest takie samo co w serii, tylko obciążony tył się podnosi. Cementu nie przewożę, dlatego większego komfortu dzięki temu nie odczuwam, nawet jeżeli jest. Szukałem ostatnio amorków, i pozostaje regeneracja w razie czego, bo z używkami bardzo krucho (nie znalazłem żadnej szt), a oryginały mimo kosmicznych kwot nie dostępne.Nawet nie chce wiedzieć co z resztą elementów.Nie pchałbym się w to. Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu