ETKA Online Photoshop Online Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Google Szuklaj z Google Szukaj Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyszukaj w temacie:
Lub:
[Q-MAN.] Ciężko chodzi sprzęgło. Pomocy!!!
Autor Wiadomość
jacek9702 
Adept

Moje Audi: S6
Nadwozie: Sedan
Rok produkcji: 1996
Oznaczenie silnika: AEC
Pojemność silnika: 4200
Imię: Jacek
Trakcja: Quattro
Wysłany: |4 Maj 2018|, o 19:22   [Q-MAN.] Ciężko chodzi sprzęgło. Pomocy!!!

Witam Panowie. Pacjent to S6 C4 4.2 (AEC) quattro. Problem mam od czasu jak tylko kupiłem to auto czyli od ok. 15tys. km mianowicie bardzo ciężko chodzi sprzęgło. Jazda w korku powoduje że niedługo będę miał lewą nogę jak Pudzian. W czasie mojej eksploatacji tego auta zajechałem trzy wysprzęgliki (sachs, trw i jakiś tam najtańszy zamiennik, odziwo najtańszy wytrzymał najdłużej) jestem też już po wymianie pompki sprzęgła a nowa i tak już się kończy bo pedał zaczyna mi wpadać co kilka depnięć. Sprzęgło wymieniał poprzedni właściciel na sachsa, ja przy trzeciej wymianie wysprzęglika wywaliłem skrzynię żeby sprawdzić to sprzęgło, poszło do fachowca od sprzęgieł który pomierzył tarczę i docisk, miało wymiary jak nowe, zmierzył też siłę z jaką działa docisk wszystko było ok. Dodam tylko że skrzynia jest od 2,5tdi nie znam dokładnego oznaczenia. Brak jakiegokolwiek zgrzytania, tarcia czy wibracji, biegi 1 i 2 wchodzą z delikatnym oporem. Jakieś pomysły?

loveaudi86 
Adept

Moje Audi: S6
Nadwozie: Avant
Rok produkcji: 1996
Oznaczenie silnika: aec
Pojemność silnika: 4200
Imię: andrzej
Trakcja: Quattro
Wysłany: |21 Maj 2018|, o 19:31   

Witam.. Nie wiem z czym to jest związane ale tez mam skrzynie w aec z 2.5 i ciezko chodzi sprzeglo nie tak jak ty to opisujesz ale ciezej jak przy oryginalnej skrzyni.. Chlopaki z łukowa napewno by wiedzieli.. Próbuj tam o info..

Odpowiedz do tematu